Announcement

Collapse
No announcement yet.

Soru: İki pc birbirine nasıl bağlanıR ??

Collapse
Konu Kapali.
X
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

• Soru: İki pc birbirine nasıl bağlanıR ??

Goldmaster Elektronik  Goldmaster tablet 
    Eternetle denedim yapamadım... Bağladığımda sağ altta ağ bağlantıları sarı ünlem gozukuo ve "sınırlı ya da bağlı bir bağlantı yok" gib bir ifade vardı... İp adresleri ya da alt ağ maskesi numaralarinimi kurcalamam gerekio ?? help1 help1 Bilmediğim için kurcalamak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim !!

Konu: Soru: İki pc birbirine nasıl bağlanıR ??

Benim Bildiğim Kadarı İle Bağlantı İçin 2 Çeşit Kablo Var 1. Si Modem - Pc Arasında Bağlamdı Kurabiliyorsun Diğeri Pc - Pc İle Bu İki Çeşit Kablo Farklı Bir Biçimde kullanamıyorsun Anlayacagın Kullandıgın Kablona Dikkat Et
    TOKÝ ÝZMÝR ÇÝÐLÝ FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN

Yorum

erhernet 2 bilgisayardada varsa kablo yardımıyla bağlar.internetin varsada paylaştırırsın

Yorum

bir bilgisayarcıya gidin cros kablo alın. iki pc de de ethernet kartı yardımıyla çok kolay bağlanırsınız. Hatta internet bağlantısı olan bir pc yi diger pc ye bağlantıyı aktarabilirsiniz. Kablo mutlaka cross olacak. Kablonun bir tarafı (renkleri kodluyorum) TB-T-YB-M-MB-Y-KB-K olacak. Diger ucu ise YB-Y-TB-KB-K-T-M-MB olarak çakılacak. Sonra isterseniz pc lere dinamic isterseniz static ip verebilirsiniz. İp işlemini tamamladıktan sonra PC leri yeniden başlatın. İki bilgisayar arasında ağ kurmuş olursunuz.

Yorum

Originally posted by util View Post
          erhernet 2 bilgisayardada varsa kablo yardımıyla bağlar.internetin varsada paylaştırırsın
          kardeş onu bende biliorum. onu yapmama rağmen bu sorunla karşılaştığımı anlatmaya çalışıyorum... cany753 biraz daha açarmısın anlayamadımda..stupidprv help1

Yorum

Arkadaşım ünlem işaretinin çıkmasının nedeni bilgisayarların IP alacak bir DHCP sunucusu bulamamasıdır. Yapman gereken IP leri elle girmektir. 1. bilgisayarda ağ bağlantılarına sağ tıkla özellikler oradan Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp özellikler oradan TCP/IP nin özelliklerine girip aşağıdaki IP adresini kullana tıklayıp şu IP yi gir 192.168.1.1 alt ağ maskesine 255.255.255.0 gir. ikinci makinede de aynısını uygula ama IP adresini 192.168.1.2 gir alt ağ maskesi aynı olacak kolay gelsin.

Yorum

halimatak gayet güzel açıklamış. Başka yapılacak bir işlem yok. Bağlanmazsa, aynı ekranda Aşağıdaki DNS sunuyucu kullan bölümüne 192.168.1.1 'i tanımlarsın. Bu işlemle PC lerden birini DNS sunucu olarak kullanmasını sağlarsın. Bol şans.
              Son düzenleme cany753; 21-10-2006, 12:04. Reason: ek

Yorum

Tşkler !! Ark.lar iki pcyi eninde sonunda birbrine bağlamayı başardım sayenizde saolasınz, ama ikinci pc net'e girmio neden acaba !!?? Ana pcden ağ bağlantılarındaki "çalışma grubu" na tıklıyoorum fakat hata sesi geliio açmıyor fakat ikinci pcden aynı işlemi yaptığımda ana pcdeki paylaşıma açtığım dosyaları görebiliyorum ... (birde ana pcdeki ağ bağlantıları simgesine çift tıkladığımda giden 52 gelen 0 diye bir ibare var )
                Son düzenleme The_Dark_Tower; 29-10-2006, 16:50.

Yorum

Hadi Gözün Aydın Yalnız Nete Ne Şekilde Bağlanıyon Adsl İlemi Yoksa Dial Up mu Adsl İse Usb Mi Ethernetmi başka Enernet Kartımı Mevcut Pc ile İnternet Bağlantısı kurman gerekecek
                  Ağ Bağlantısına Gel ev ve Küçük İşyeri Agı Kur de - ileri İleri De orda Yerel Ağ Baglantının adı yazıyor altta kesilen bağlantıyı göz ardı et sekmesini işaretle ileri de
                  bu bilgisayar dogrudan internete bağlanır .... en üstteki ni işaretle ilerler ve ordaki yönerlelere göre seçerek onayla ana pc de bunları yap
                  2. pcde bağlantı yöntemi seçin kısmında başka pc üzerinden baglanır yazacak onu seç ve aynı şekilde devam et ve baglantıyı bitir 2 pc yine yeniden başlat güle güle kullan
                  TOKÝ ÝZMÝR ÇÝÐLÝ FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN

Yorum

Originally posted by The_Dark_Tower View Post
                    Eternetle denedim yapamadım... Bağladığımda sağ altta ağ bağlantıları sarı ünlem gozukuo ve "sınırlı ya da bağlı bir bağlantı yok" gib bir ifade vardı... İp adresleri ya da alt ağ maskesi numaralarinimi kurcalamam gerekio ?? help1 help1 Bilmediğim için kurcalamak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim !!

Bendede aynı sorun vardı çok araştırdım bulamadıydım ama alttaki link işimi çözdü kusura bakmayın konuyu buraya yazamıcam zamanım az o yüzden link veriyorum...
                    Son düzenleme cunuyil; 24-11-2008, 00:40. Reason: Üyelik isteyen link editlendi

Yorum

Üyelik isteyen link vermek forum kurallarına aykırı olup link tarafımdan editlenmiştir.

Ayrıca 2 yıl üzerinden geçmiş bir topiği canlandırmanız anlamsızdır,kuvvetle muhtemel sorun çözülmüştür.

TOPİC KİLİTLİ

Yorum

Working...
                      X