Announcement

Collapse
No announcement yet.

DIGITURK Hata Kodları ve Çözümleri

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • DIGITURK Hata Kodları ve Çözümleri

  Digiturk e06-4 Hata Kodu ne demek, nasıl çözülür?

  Digitürk kullanıcıları eğer ekranda "e06-4 Digital kart ters takıldı veya yerleşmedi" gibi bir hata alıyorlarsa, uydu alıcılarındaki dijital kartlarını yerinden çıkartıp yeniden yuvaya yerleştirmeyi deneyebilirler.
  Şifreli bir Digiturk kanalında iken (77,78 vs.) kartı çıkarın ve ekranda "E04*-4 Digital kartınızı takınız" mesajı görülecektir. TRT1 gibi şifresiz bir kanalda hata mesajı görülmez.Kartınızı ok yönünde ve altın rengi chip altta kalacak şekilde yerleştirin.(DT*9002/9003 kutular için tam tersi uygulanmalıdır). İki kart girişi olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız digital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz.

  Hata Kodu: e06-4  Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız  HAYDI IPTV YAPALIM

  TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

  LÜTFEN OKUYUN • #2
  Digitürk E58 Sinyal Hata kodu ne demek, nasıl çözülür?

  Digiturk 58 Sinyal seviyesinde azalma var hata kodu, Digiturk kullanıcılarının özellikle kış aylarında karşılaşabilecekleri bir hata kodudur. E58 hata kodu ne demek diyorsanız, bu hata mesajı sinyal seviyenizde bir azalma olduğunu, yani yayını düzgün alamadığınızı ifade eder.

  Digiturk 58 Sinyal seviyesinde azalma var hatası nasıl çözülür ona bakacak olursak, bu sorun yoğun hava muhalefetinin yaşandığı dönemlerde ortaya çıkabilir. Uydu anteninizden dijital alıcınıza gelen kabloda, bu şartlar nedeniyle bir sorun, yıpranma ya da temassızlık olabilir. Ya da şiddetli rüzgarlar, yoğun yağmur yağışı vb. gibi nedenlerle çanak anteninizin yönü hafif de olsa dönmüş olabilir. Digiturk E-58 hatasını giderebilmek için öncelikle digitur kutusunun arka bağlantılarını kontrol edebilir, daha sonra uydu anteninizin yönünün doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Konuyla ilgili Digiturk'ün de şöyle bir önerisi mevcut:

  Eğer bağlantı ile ilgili herhangi bir olumsuzluk gözükmüyorsa, ikinci adımda “KOLAY KURULUM” yapmanız tavsiye edilmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek Kolay Kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz: Kumandanızın “MENÜ” veya “OPTS” tuşuna basın, Yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin, Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “Ok” tuşuna basın, Kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” veya “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak Sinyal Seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz.

  Hata Kodu: E58
  Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız  HAYDI IPTV YAPALIM

  TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

  LÜTFEN OKUYUN


  Yorum


  • #3
   Digitürk E38 Hatası ne demek, nasıl çözülür?

   Digitürk E38 hatası ekrana "Kanalda yayın yok." hata mesajı ile birlikte gelir. Gün içerisinde belli saatlerde yayın yapan kanallarda bu hata mesajı alınabilir. Kutuda kaydedilmiş kanal üzerinde,video ve ses bilgisi olmadığı anlamına gelir. Digitürk E38 hatasını giderebilmek için öncelikle kumanda üzerinden guide tuşuna basarak Program Rehberi veya digiturk.com.tr üzerinden kanalın yayın yaptığı saatleri kontrol ediniz.
   Eğer izlemeye çalıştığınız kanal tüm gün yayın yapan bir kanal ise, sorunun çözümü için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.   Hata Kodu:

   • E38

   Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız   HAYDI IPTV YAPALIM

   TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

   LÜTFEN OKUYUN


   Yorum


   • #4
    Digitürk E19-4 Hatası nedir, nasıl giderilir?

    Digitürk E19-4 hata kodu, ekrana "Üyeliğiniz bu kanalın bulunduğu paketi kapsamamaktadır." hata mesajı ile birlikte gelir. Digi Kutu/ kart uzun süre kullanılmamışsa,geçici olarak bu hata mesajı görülebilir. Bu hatayı giderebilmek için öncelikle uydu alıcınızı fişten çıkarıp kısa süre bekledikten sonra tekrar takınız ve kanal üzerinde 10-15 dakika bekleyiniz, yayınlarınız açılacaktır.
    Bu yönteme rağmen E19-4 hatası çözülmeze Digitürk müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.    Hata Kodu:

    • E19-4

    Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız    HAYDI IPTV YAPALIM

    TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

    LÜTFEN OKUYUN


    Yorum


    • #5
     Digitürk E16-4 Hatası Ne demek, nasıl düzelir?

     Digitürk E16-4 hatası, ekranda "Üyeliğiniz bu kanalın bulunduğu paketi kapsamamaktadır." mesajı ile birlikte görüntülenir. Bu hata mesajı izlenmek istenen kanalın üyelik dahilinde olmadığı ya da yayınların ödenmemiş fatura kaynaklı kapandığı zamanda görülmektedir. Peki bu hata nasıl düzelir diyorsanız; Ayrıca kutu/ kart uzun süre kullanılmamışsa, Turksattan yayın alan üyeler ilgili kanalı uzun süre hiç seyretmemişse veya ilgili kanala yeni üyelik yapıldı ise geçici olarak bu hata mesajı görülebilir     Hata Kodu:

     • E16-4

     Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız     HAYDI IPTV YAPALIM

     TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

     LÜTFEN OKUYUN


     Yorum


     • #6
      Digitürk E30-4 Hatası ne demek, nasıl kalkar?

      Digitürk abonelerinin cihazlarında karşılaşabilecekleri E30-4 hata kodu, Digital Kartınız doğrulanıyor mesajı ile birlikte görüntülenir. Eğer bu mesaj ekrandan bir kaç dakika içerisinde kaybolmuyorsa hatanın çözümü için şu işlemleri yapabilirsiniz:
      Kutu ve kart 1 saatten fazla sinyal alamıyor durumda kaldıysa, ilk açılışta bu hata oluşabilir. Aynı zamanda Türksat uydusunda Digiturk dışındaki kanallarda yine 1 saaten fazla kalındığında, tekrar Digiturk'e özel bir kanal açıldığında bu hata ile karşılaşılabilir. Çözüm için herhangi bir Digiturk kanalına gelip (Türksatta Lig Tv veya İz Tv gibi) yaklaşık 5 dakika beklemek sorunu çözecektir.      Hata Kodu:

      • E30-4

      Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız      HAYDI IPTV YAPALIM

      TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

      LÜTFEN OKUYUN


      Yorum


      • #7
       Digitürk E106-9 Hatası Ne demek, nasıl düzelir?

       Digitürk aboneleri bazı kanallarda ekranda e106-9 hata kodunu görebilirler. Bu hata farklı bir şifreleme teknolojisi ile şifrelenmiş bir yayın izlenmeye çalışıldığı zaman görülür. Eğer yurt dışında yayınlanan bir maçı izlemeye çalışıyorsanız 81.kanaldan maçı görüntülemeye çalışabilirsiniz. Eğer bu yöntem işe yaramazsa uydu alıcınızın fişini çekip bir süre bekleyerek yeniden açmayı deneyebilirsiniz.       Hata Kodu:

       • E106-9

       Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız       HAYDI IPTV YAPALIM

       TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

       LÜTFEN OKUYUN


       Yorum

       İşlem Yapılıyor
       X