Announcement

Collapse
No announcement yet.

HIREMCO TURBOHD VE TITANXHD HAKKINDA SORU VE YANITLAR

Collapse
Önemli Konu
X
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • HIREMCO TURBOHD VE TITANXHD HAKKINDA SORU VE YANITLAR

  http://www.hiremcoteknik.com sitesinden alıntıdır.


  HIREMCO TURBOHD VE TITANXHD HAKKINDA SORU VE YANITLAR:  1) Yeni bir versiyon yükledim ve cihazımda sorunlar oluştu. Önceki versiyonda bu problem yok idi. Ne yapmalıyım?

  Eğer yaşadığınız sorunun yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorsanız, USB veya İnternetten Güncelleme yaparak bir önceki yazılıma dönebilirsiniz. Böylece sorun ortadan kalkmış olur.

  2) Yeni versiyon ne zaman gelecek?

  Yazılımlarımızı yaparken, belirli bir tarihte çıkmasına yönelik hareket etmiyoruz. Yazılımları yaparken, stabil olmasına, yeni sorunlar ortaya çıkarmamasına, ve uzun süreler test edilmesine dikkat ediyoruz. Bir yazılım derlerken, her yeni özellik beraberinde birçok yazılımsal hatayı da getiriyor, ve bu yüzden ortaya yeni bir versiyonun çıkması uzun süreler alabiliyor. Gerekli görüldüğünde, ve herşey stabil olduğunda, yeni yazılımları vermeye çalışıyoruz.

  3) TurboHD veya TitanX-HD modelleri neden AVI veya MKV oynatmıyor?

  Cihazların farklı farklı video çözücülerini desteklemesi veya oynatabilmesi, ana işlemcisinin kabiliyetleriyle sınırlıdır. TurboHD veya TitanXHD'nin ana işlemcisine ait geliştirme kiti, şu anda DIVX veya MKV dosyalarının oynatılmasına izin vermemektedir. Bu nedenle, AVI veya MKV oynatabilen bir yazılım yapılması şimdilik mümkün değildir.

  4) Şifreli kanalları izlemek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Yasal Kart veya Modül kullanarak şifreli kanalları seyredebilirsiniz. Bunun dışındaki EMU, Paylaşım...vs şeklindeki hiçbir yazılımımız yoktur, bu konuda destek de veremiyoruz.

  5) Sinyal Yok hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

  İlkönce cihazınızı farklı bir tesisatta deneyiniz. Eğer farklı bir tesisatta da aynı sorunlar yaşanıyor ise, satın aldığınız yer ile görüşünüz.

  6) Cihaz USB Flash belleğimi veya USB harici diskimi tanımıyor, ne yapmalıyım?

  Cihazlarımız bütün USB çeşitlerini tanımıyor olabilir, bu normaldir. Başka bir USB bellek kullanınız.

  7) USB'ye kaydedilen programları bilgisayarımda nasıl izleyebilirim?

  Web sitemizde destek => Yazılımlar bölümündeki DVR2MPEG.EXE ismindeki programı kullanarak, USB'nizdeki DVR uzantılı dosyayı MPEG formatına dönüştürünüz. Daha sonra, bu MPEG dosyasını KMPLAYER veya MediaPlayerClassic programlarını kullanarak rahatlıkla izleyebilirsiniz.

  8) Bilgisayarımdaki herhangi bir video'yu uydu alıcısında nasıl seyrederim?

  Video'yu MPEG formatına dönüştürmeniz gerekmektedir. Bu işi en kolay yapabileceğiniz programlardan birisi Allok-AVI-MPEG-Converter programıdır. Dosyayı MPEG formatına dönüştürdükten sonra, USB'nize yükleyip, uydu alıcısında izleyebilirsiniz.

  9) Zamanlamalı Kayıt nasıl yaparım?

  İleri tarihli bir kayıt yapabilmek için, şu adımları izleyiniz:

  - AnaMenü => Sistem Ayarları => Diğer Ayarlar menüsüne gidiniz, ve oradaki "Sahte StandBy" özelliğini AÇIK konumuna getiriniz.
  - Yerel Zaman Ayarı menüsüne girip, GMT kullanımı özelliğini KAPALI konumuna getiriniz.
  - Tarih ve saati elle ayarlayınız.
  - Zamanlama Ayarı menüsüne giriniz, "1 kapalı" yazan yere gelip OK butonuna basınız.
  - Zamanlayıcı modunu "Bir seferlik", zamanlayıcı servisini de KAYITLAR konumuna getiriniz. Ardından, kaydedilecek kanalı, kayda ne zaman başlanacağını ve kayıt süresini ayarladıktan sonra Kaydet butonuna basınız.
  - Elektrik kesilmediği, sinyal alındığı ve USB'yi sökmediğiniz sürece, kaydınız saklı kalacaktır. Ve zamanı geldiğinde kayıt başlayacaktır.


  10) Önceki versiyonda görüntü daha güzeldi, yeni versiyonda görüntü kötü, ne yapmalıyım?


  Bir cihazın görüntü kalitesini, ana işlemci belirler. Ana işlemcinin donanımsal özellikleri değişmediği sürece, yazılımsal olarak yapılan müdahaleler, görüntü kalitesini hemen hemen hiç değiştirmez.

  Yeni bir versiyon yaparken, hiçbir modelimizde görüntü ayarları ile ilgili bir değişiklik yapılmamıştır, yapılmaz da. Zaten orjinal haliyle, Hiremco HD uydu alıcılarının görüntü kalitesi, benzerlerinden çok daha üstün durumdadır.
  Cihazın diğer özelliklerinin ( Flash'ın veya RAM'in büyüklüğü, miktarı...vs) ise görüntü kalitesiyle hiçbir alakası yoktur. Flash'ın büyüklüğü, eklenebilecek yazılımlarla veya kanal kapasitesiyle alakalıdır, görüntü kalitesiyle hiçbir alakası yoktur.
  Eğer hala önceki versiyonun daha iyi görüntü verdiğini düşünüyorsanız, USB'den veya İnternetten Güncelleme yaparak o versiyone geri dönüş yapabilirsiniz.

  11) Turbo ve Titan'daki UpScaler ve Deinterlacer ne işe yarar?


  Bu modellerdeki UpScaler ve Deİnterlacer, donanımsal bir özelliktir, yazılımla bir alakası yoktur. Ana işlemcinin kendisinde barınan hususlar olup, uydudan gelen yayınlardaki görüntünün orjinal halinin, LCD TV'ye HDMI vasıtasıyla bağlandığında bir miktar düzeltilip iyileştirilmesini sağlarlar.


  12) En iyi görüntüyü nasıl elde ederim?

  İ
  lkönce doğru bağlantıyı sağlamanız gerekir. HD bir uydu alıcısı için yapılabilecek en iyi bağlantı şekli HDMI'dır. Diğer tüm bağlantılar analog bağlantıdır, oysa HDMI bir dijital bğlantıdır.

  Cihazınızı TV'nize HDMI ile bağladıktan sonra, doğru çözünürlüğü seçmeniz gerekir. SD yayınlarda, en güzel görüntü 576i modunda elde edilir. HD yayınlarda ise 1080i modu en iyi görüntüyü verir.
  Kumandanızdaki YEŞİL Butonu kullanarak, sizin için en iyi görüntüyü seçebilirsiniz.
  Ayrıca, görüntü oranı da çok önemlidir. SD yayınlar genellikle 4:3 oranında yayın yaparlar, oysa HD yayınlar genellikle 16:9 oranında yayın yaparlar. O yüzden, LCD TV'ye sahipseniz, uydu alıcınızın menüsünde 16:9 seçip, TV'nizde de 4:3 (veya auto) modunu seçerseniz, en uygun görüntüyü alabilirsiniz.

  13) Önceki yazılımlarda ... kanalını izleyebiliyordum, artık izleyemiyorum, ne yapmalıyım?

  Eğer sorunun yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorsanız, USB'den veya İnternetten güncelleme yaparak önceki versiyona geri dönüş yapabilirsiniz.

  14) Turbo veya Titan'da, tüm ayarlarımı ( kanal listesi, kullanıcı ayarlarım...vs vs) USB'ye nasıl yedeklerim?


  Tüm kanallarınızı sıraladığınızı, ayarları yaptığınızı...vs yani yedekleme yapmaya hazır olduğunuzu varsayalım.

  1) Flash belleğinizi cihaza takın
  2) 20 saniye bekleyin
  3) AnaMenü-> Güncelleme -> USB ile Güncelleme seçeneğine girin
  4) Güncelleme Modu = DUMP seçin
  5) En alttaki başla butonuna basın
  6) 10 saniye bekleyip 2 kere EXIT'e basın
  7) Şimdi USB belleğinizi çıkartın, ve bilgisayarınıza takın.
  8) Belleğin içinde "DumpFile.ABS" diye bir dosya oluşmuş olacak. O dosyayı bilgisayarınıza kopyalayın.
  9) Dosyayı yeniden adlandırın: "X3Turbo-Yedek1-24092009.abs" gibi.

  Bu dosya, sizin ilk yedeğiniz olmuş oluyor.

  İlerde, bu yedeğinizin içersinden, mesela sadece kanalları geri yüklemek isterseniz ( diyelimki yanlışlıkla birisi cihaz fabrika ayarlarına döndürdü, siz de yedeğinizi kullanarak kanalları geri yüklemek istiyorsunuz )

  Şöyle yapın:

  En yukarda yedek almıştınız ya: X3Turbo-Yedek1-24092009.abs dosyası...

  İlerde yazılım değiştiğinde, bu dosyayı flash belleğinize yüklüyorsunuz.

  Flash belleğinizi de X3TurboHD'ye takıyorsunuz.

  Menu-> Guncelleme-> USB ile güncelleme bölümüne geliyorsunuz.

  Üstte, seçenekler arasında "Sadece Kanallar" ( Veya "UserDB" ) mevcut. Onu seçiyorsunuz.

  Altta dosya olarak: X3Turbo-Yedek1-24092009.abs 'yi seçiyorsunuz.

  Altta "Başla" butonuna basıyorsunuz.

  İşlem tamamlanınca, cihazınız kapanıp açılacak.

  Aynı işlemler, "Sadece ke.yler" ( KeyDB) olarak da yapılabilir.

  Böylece, kendi ke.y veritabanınızı da, farklı versiyon yazılımlar arasında taşıyabilir, ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz...  15) X3TurboHD'nin internete bağlı olup olmadığını nasıl anlarım?


  İnternetten güncelleme yapabiliyorsanız bağlıdır, yapamıyorsanız değildir. Yani başla butonuna bastığınızda, tüm versiyonları satırlar halinde gösteren menü karşınıza gelmiyor ise, cihaz internete bağlı değildir. Bu durumda, "ağ ayarları menüsünü" gözden geçirmeniz, ve cihaza yeniden IP aldırmanız gerekir.

  Bunu yapmak için:

  1) Ağ ayarları menüsüne girin.

  2) DHCP = OFF yapın. EXIT'e basıp çıkın.

  3) Ağ ayarları menüsüne tekrar girin.

  4) DHCP = ON yapın. Ve EXIt butonuna 1 kez basın... Ekranda bir ibare görüntülenecek...

  Eğer;

  - İbare 3-4 saniye içerisinde kendiliğinden kaybolup ana menüye dönerse, tebrikler !!! Cihazınız başarılı bir şekilde ADSL modeminizle bağlantı kurup yerel IP adresini almış demektir...

  - İbare ekranda sabit kalıp, 30-40 saniye sonrasında "Set DHCP OFF" ibaresi görüntülenip ana menüye dönerse, malesef uydu alıcınız ADSL modemden IP adresi alamamış demektir... Bu durumda, yapmanız gerekenler:
  a) ADSL Modeminizi kapatıp açın.
  b) ADSL Modeminizin yapılandırma menüsüne girip, DHCP server'in açık olup olmadığını kontrol edin.
  c) ADSL modeminizdeki DHCP server'i bir şekilde kullanamıyorsanız, ne bileyim yerel ağ tesisatınız farklı şekilde yapılandırılmışsa vs vs, X3TurboHD'nin statik IP desteklediğini ( yani IP adresini kendiniz elle de yazabilirsiniz ağ ayarları menüsüne ) bilgilerinize sunarım.

  5) Başarılı bir şekilde IP aldıktan sonra, "İnternetten güncelleme" menüsüne giriniz.

  6) Hiçbir yere dokunmadan, en alttaki "Başla" butonunun üstüne gelip OK butonuna basınız.

  - Eğer ekranda yeni bir mesaj kutusu belirip, "Şu anki versiyon....vsvs" gibi bir mesaj kutusu görüntülenirse, tamamdır. Cihazınızın internete bağlantısı OKdir. EXIT'e basıp çıkınız.

  - Eğer ekranda bir mesaj kutusu belirmezse, ve en altta "Local IP address invalid..." falan gibi bir mesaj yazarsa, büyük ihtimalle cihazınız DHCP'den IP alamamış demektir... 4 nolu maddeyi tekrar okuyunuz...
  16) TurboHD veya TitanXHD'nin MAC adresi neden editlenebiliyor?


  Birçok tüketici elektroniği cihazındaki gibi, Turbo ve Titan'ın da MAC adresi editlenebilmektedir. Bu sayede, fabrika çıkışı olarak aynı MAC adresine sahip olan iki cihazın aynı ağda kullanılması durumunda olası çakışmaların önüne geçilebilmiş olur.  17) Açılış Kilidi özelliği nasıl çalışır?


  Açılış Kilidi'ni aktive etmek için, AnaMenü=>Sistem Ayarları=>Aile Kilidi bölümüne gidiniz.

  Varsayılan şifre 0000 (dört tane sıfır) olup, isterseniz bu şifreyi aynı menüden değiştirebilirsiniz.

  Açılış kilidi aktive olduktan sonra, cihazınızı kumandadan kapatıp açınız. Cihaz 15 saniye sonra açıldığında, ekrana 4 haneli şifre girme ekranı gelecektir.

  Siz doğru şifreyi girene kadar, cihaz hiçbir kanalı görüntülemeyecek ve menüye girmeye dahi izin vermeyecektir.

  Bu sayede, özellikle çocukların istemediğinizde TV seyretmemelerini sağlayabilirsiniz.
  Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız  HAYDI IPTV YAPALIM

  TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

  LÜTFEN OKUYUN


İşlem Yapılıyor
X