Announcement

Kapat
No announcement yet.

Dünyadaki Ücretli Platformlar Can mı çekişiyor ?

Kapat
Önemli Konu
X
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Dünyadaki Ücretli Platformlar Can mı çekişiyor ?

  Bilindik ücretli tv sağlayıcılarından, AT & T Inc , Viacom Inc. şirketleri, Netflix ve Snapchat gibi daha ucuz eğlence seçenekleri sağlayan firmalara müşterilerin kaçışını durduramadı.


  DirecTV uydu servisinin mülkiyeti ABD'nin en büyük paralı televizyon sağlayıcısı haline getiren AT & T, Çarşamba günü geç saatlerde ,Comcast Corp'dan önceki hafta benzer bir uyarı yansıtan 390.000 uydu ve kablo müşterisinin üçüncü çeyrek zararını bildirdi. Aynı gece Viacom, ABD'nin ikinci büyük kablo şirketi olan Charter Communications Inc ile olan dağıtım anlaşmasının, milyonlarca izleyicinin MTV ve Nickelodeon'suz olmasını isteyip istemediklerini test ederek bir karartmaya neden olabileceğine dikkat çekti.

  Her iki şirketin hisseleri de Perşembe günü geriledi ve sektörde daha geniş bir artış yaşandı. Comcast ve ESPN sahibi Walt Disney Co.'nın yer aldığı S & P 500 Medya Endeksi, Aralık ayından bu yana en düşük seviyesine gerileyerek yüzde 2.3 değer kaybetti.


  Aynı konularının Türkiyedeki sağlayıcılar arasında da başladığı her geçen gün müşterilerinin daha ucuz platformlara kaymaları karşısında , ellerinden fazla bir şey gelemeyeceğini anlayan firmalar müşteri kaybetmemek adına bir çok yönden aksiyon almaktadır.

  Üstelik uydu yayıncılığında bu günün trendlerinden olan IPTV ilgili firmaların rekabetini müşteriler bazında menfi yönde etkilemeye devam etmektedir. Tabi firmalar ne kadar fiyatlarını düşürürlerse doğal olarak içerik kaliteside düşmektedir.

  Önümüzdeki yıllarda platformlar yeterli tedbiri alamazlarsa muhtemelen yurtdışındaki büyük sağlayıcı firmalar gibi krize girecek görünüyor.
  Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız  HAYDI IPTV YAPALIM

  TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

  LÜTFEN OKUYUN


 • #2
  güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş ellerinize sağlık.

  Yorum

  İşlem Yapılıyor
  X