Announcement

Kapat
No announcement yet.

Prof 8000 kanal bulamıyor !!

Kapat
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Prof 8000 kanal bulamıyor !!

  Merhaba Arkadaşlar,

  Proof 8000'de windows 7'de orjinal uyarısından gına geldiği için Daha önceden aldığım (orjinal) windows 8 pro kurulumunu yaptım. Proof'un kendi sitesinde yeni çıkan windows 8 driverını indirdim. Kurdum ve tanıdı. Fakat dvb dream'de otomatik kanal tarattığımda hiç bir kanal bulamadığı uyarısını almaktayım. Sorun neyden kaynaklandığı hakkında hiç bir bilgim yok !? :S W7'de yaptığım aynı işlemleri w8'de niye kanal bulamıyor. Bir sorun var ama ne !!! W7'de sıkıntı yaşamıyordum. YÜklemem gereken bir şey mi var acaba !? 2 tv aynı çanakta sıkıntı yok onlarda sorun yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • #2
  Konu: Prof 8000 kanal bulamıyor !!

  Alt-DVB ile dene..sorunun player sorunu gibi duruyor.

  Yorum


  • #3
   Konu: Prof 8000 kanal bulamıyor !!

   Prog DVB ile denedim sorun hala aynı devam etmekte. Acaba tv kartına gelen uydu kablosunu çıkarıp tekrar taksam düzelir mi ?

   Yorum


   • #4
    Konu: Prof 8000 kanal bulamıyor !!

    Windows 8'de olacak iş değil bu arkdaş. Boş olan yedek hdd'ye w7 kurdum hiç kodek kurmadan şak diye tüm kanalları buldu. Windows 8.1'e geçtim. Sorun hala devam etmekte. Lanet olsun W8 !!

    Yorum


    • #5
     Konu: Prof 8000 kanal bulamıyor !!

     bu sorun win8 codec ve decoder eksikliğinden kaynaklanıyo çözümü ise işlem sırasında alduğın hatalarda sana eksik codekleri zatem uyarır win8 versionlarında windows media codec ve decoderleri çıkartılmış sadece win8 in bazı versionlarında "media center edition" olanlarda sıkıntı olmaz bazı gerekli codec leri media center olması şart değil. kendin indirip kurarsan sorun kalmaz daha önce dvbdream codek sorunlarını düzeltmek için konu açmıştım faydası olacaktır
     http://www.ozmena.net/dvb-s-kart-pro...mu-284670.html
     biras kendin gayret etmen gerekecek size sorunun çözümü hakkında birkaç faydalı link daha vereyim
     Making Windows Media Center available in Windows 8 - Building Windows 8 - Site Home - MSDN Blogs
     A platform update is available for Windows 7 SP1 and Windows Server 2008 R2 SP1
     Windows 8 ve Windows 7 SP1 KB 2670838'akış Filtresi DirectShow filtre bağlanmaz

     win8 ve pc için uydu kartı şu an kulanmiyorum size hazır codec paketi hazırlardım ama yakın zamanda olacak gibi değil ve bu sorunu başka forumlarda aramana gerek yok çözümü tabiki burda olacaktır diğerleri googleci zatem.
     Son düzenleme fullcontrol; 22-11-2013, 14:41.

     Yorum

     İşlem Yapılıyor
     X