Announcement

Kapat
No announcement yet.

Yardım Edebilirmisiniz?

Kapat
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Yardım Edebilirmisiniz?

  İyi Günler,
  Sitenize yeni üye oldum,internette bir araştırma yaparken rastladım benim bir sorunum var ne gibi çözümler sunabilirsiniz?

  Ben bir tane cihaz yaptırmak istiyorum taiwan veya nerden olursa yaptıracağım bu cihaz ben internetten bu cihaza bilgi göndermek istiyorum yani şöyle birşey olucak cihazın bir ekranı olucak kayan yazı gibi gönderdiğim bilgiler kayıp geçicek.

  Yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkür ederim
  Cevaplarınızı,önerilerinizi bekliyorum.
  Saygılar

 • #2
  Konu: Yardım Edebilirmisiniz?

  S.Aleykum

  Hocam istemiş olduğunuz sistemen pratik yoldan PLC ile çözülebilir. Ancak bunun maliyeti biraz yüksek olur. Eğer kararınız devam ediyorsa gerekli ekipmanları arştırmanız için buraya yazabilirim. Yok eğer maliyet yüksek diyorsanız bunu değişik yollarlada yapabiliriz ama biraz zaman gerekli.

  Yorum


  • #3
   Konu: Yardım Edebilirmisiniz?

   Öncelikle Cevabınız için teşekkür ederim .
   Uzun zaman oldu buraya yazalı cevap verilmemişti , maliyet tabiki önemli fakat ne derece büyük bir rakamdan bahsediyoruz? bana yardımcı olacağınıza inanıyorum siz yazısınızda da bahsettiğiniz gibi ihtiyaçları,ekipmanları buraya yazarsanız çok sevinirim.
   Saygılarımla
   Kaan

   Yorum


   • #4
    Konu: Yardım Edebilirmisiniz?

    s.aleykum
    hocam plc sistemi bir hayli mliyetli olacaktır sanırım. Tahimi olarak hesaplarsak küçük bir S7 222 cpu modülü + modem mdülü 600 Eu. civarında. geri kalan kısımlar hariç en fazla miktar bu ikisinde.
    Şimdi gelelim diğer sisteme. Bu sistemin mantığı plc den çok daha karışık.PLC biraz kolayına kaçmak oluyor. Şimdi siz bize tam olarak neler yapmak istediğinizi bildirin. Sadece uzakta bir yere yazı yazdırmak istiyorum demek yeterli değil bu iş iiçin.
    Sonrasını aynı gün içinde cevaplayalım
    sağlıcakla

    Yorum


    • #5
     Konu: Yardım Edebilirmisiniz?

     Aleyküm selam kardeş ;
     Ben devrelerden sistemlerden pek anlamıyorum çalıştığım yerdeki arkadaşlar anlıyor , yapmak istediğim şudur bahsi geçen cihaza günlük ben internete veriler yani txt formatında yazılar göndereceğim bu cihazımız da internete gprs yoluyla girecek ve bu text'i alıp lcd ekranda gösterecek.

     Yorum

     İşlem Yapılıyor
     X