Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

  24 Kasım da başalayan ve 27 kasım 2005 günü bitecek olan uydu iletişim fuarında bu yıl ve son günlerde beklenilen , düşündüklerimiz , hayal ettiğimiz bir çok çok özelliklikleri çoğu üreticiler yeni modellerine eklemiş yada son çalışmalarını tamamlamak üzereler.

  Dün ve bugün ki dolaştığımız firmalardan aldığımız bilgiler , hemen hemen tamamının PVR ve sharing üzerinde yoğunlaştıkları çoğunun bu çalışmaları bitirdiği kullanıma hazırladığı ve bazılarının hazırlıklarının son aşamada olduğudur.

  Aylar önceki tezlerin ve firmaların neden çok sessiz oldukları ortaya net bir şekilde konulmuş oldu.

  Dikkatimizi çeken markalar ve yeni cihazları ile, taplin , baftec, botech, goldmaster , dream multimedi, kyoto oldu, cumartesi ve pazar günleri kalan standtları dolaştıktan sonra diğer markalarla ilgili olarakda bilgi verebilecek durumda olacağız..

  Fuarı gezen diğer arkadaşlarında gördükleri ve enteresan buldukları konuları bizlerle burada paylaşmalarını arzu ediyoruz...

  Devam edecek.....
  Son düzenleme ozkandonmez; 26-02-2006, 13:23.
  Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız  HAYDI IPTV YAPALIM

  TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

  LÜTFEN OKUYUN • #2
  UYDU FUARIN DAKİ YENİLLİKLER..VE GÖZLEMLER...!

  fuar da tum standları gezdım. bir ço k cıhaz var.. en gözde cıhaz TRIBLE DRAGON du. card charıng le mükemmel çalışıyor. cıhaz a hdd cd rom bağlama imkanı var..bir çok kanalı test etme şan sım oldu.bir de 3 kanalı gösteren cihazlar var dı. animasyon me nu de bu yıl moda oldu..çanak lar dan fark lı ise sunny kısmın da var dı. troderiol çanak var dı. 8 lnb bağlanabiliyor..bu çanak 120 cmdir. 270 cm çanağın yağtığı işi 120 cm olan bu çanak yapıyor muş.. çanağın resmini buraya koymak ister dim. am olma dı..diğer yenilik olarak kyoto yeni cihaz çıkar mış. 2 tuner var. rc 232 girişi var. 2 tuner yerıne anten yönu olarak eutelsat 7 est yönu bağlanması gerek liy miş.key card charıng bilgilerini uydu update yaparak guncelliyor..1. tuner e ise nor mal çanak bağlanıyor.. yenilik olara neta dvb t yayınlarına uygun cıhaz geliştir miş. test ettim. normal anten le dvb yayınlarını gösteriyor. yani karasal digital yayınlar uygun cıhaz ı geliştirmiş ler..goldmaster ise 2 fark kanalı gösteren cıhaz ı gösterıme sun du..aynı tp fark lı kanal..bu sene CORE VE ÇİNDEN gelen katılımcı da azalma var.. diğer yıllar da daha fazla idi..modul ve kart lar da değişik lik yok . yeni olan kart bur da da opos kart dı.: ) ve ayrıca çok çeşitli santral ler var dı.. şimdilik bu kadar...

  Yorum


  • #3
   Konu: UYDU FUARIN DAKİ YENİLLİKLER..VE GÖZLEMLER...!

   Uydu Fuarında yenilik arzeden cihazları şöyle sıralayabiliriz

   1- TAPLİN
   2- TRIBLE DRAGON
   3- BOTEC ( NEXT )
   4- REDLİNE
   5- KYOTO

   bu cihazlar ve modellerle ilgili tanıtımlar ve detaylar ilerleyen zaman içerisinde verilecektir.

   Yorum


   • #4
    Konu: UYDU FUARIN DAKİ YENİLLİKLER..VE GÖZLEMLER...!

    trıble dragon cd rom bağladık..aynı pc gibi çalışıyor.

    Yorum


    • #5
     Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

     Evet nihayet bir yıl beklenen ve birçok yeniliklerin olacağı , sistemlerin başka yönlere kanalize edileceği ile ilgili geçmiş sohbetlerimiz birer birer çıkıyor kısmende hazırlıkları yapılmış son kullanıcılarla buluşmayı bekliyor.

     Fuar süresi boyunca bizleri misafir eden ODAK UYDU ya ve şahsında Sn. Şenol SÜTÇÜ bey' e buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

     Ayrıca bizleri standtlarında ağırlayan ve yeni gelişmeleri sunan ;

     GOLDMASTER standından Sn. Ünal bey ve sefilga ya
     NEXT & NEXTSTAR standından Sn. doktor ve mach1 e
     HYUNDAI standından Sn. Ömer Şenol a
     DREAMBOX standından Sn. Lemuret METİN e
     TAPLIN standından Sn. Erkan Dursun ve Sn. Haluk Öztürk e
     REDLINE dan Sn. Yılmaz bey e
     BOTECH standından Sn. Fikret Okşen ve Sn. Aykut Okur a
     MESA dan Sn. Yusuf Topal a
     Düşmez Pazarlamadan(BAFF) Sn. Bekir Düşmez e
     BAFTEC den Sn. Cemal Çağlayan a
     ER-MAT dan Sn. Erdal Şahin e
     ASAHI den Sn. Ayşe Şenel Yasak a
     SUNNY den Sn. Bayram Doğmuş a
     KARABALIK Elektronik ten Sn. Zülküf ve mFB ye
     TRIDENT den Sn. Hamdi bey e
     BRIGHT dan Sn. Mustafa Kirit e


     sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

     Geleceğin teknolojilerini bizlere sunan ve uydu piyasasının önde gelen firmaları standtlarındaki birçok yenilikleri gelen ziyaretçilere ayrı ayrı tanıttılar ve gelen soruları yanıtsız bırakmadılar...

     Görüldüki forumlarda tartışılan ve bizlerin uzun zamandan beri olabileceği hakkında konuştuğumuz çoğu şeyler hayata geçirilmiş, son kullanıcı dostu makineler yakında birçok markadan duyurulacağı haberleri var.

     Bu dönemde gelecek teknik yardımlarla kullanıcılara daha fazla ve teknik anlamda yardımlar gelecektir, lütfen vereceğiniz kararlarda yapılacak yorumları dikkatlice izleyiniz, tercihlerinizi dikkatli yapınız.

     Diğer bir konu ise hemen hemen tüm cihazlarda tabanda aynı düşünce olmak üzere, card sharing üzerinde yoğunlaşma, DVR ve özellikle PVR tabanlı cihaz üretiminde bitirilmiş çalışmalar var...

     Lokal olarak yapılan paylaşımlarla birlikte server üzerinden yapılacak paylaşımlarda önümüzdeki günlerde gündeme gelecektir.

     Firmalarla yapılan ziyaretlerin detaylarını ise sizlere diğer arkadaşlarımız anlatacaklardır.

     Sağlıkla kalın...
     Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız     HAYDI IPTV YAPALIM

     TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

     LÜTFEN OKUYUN


     Yorum


     • #6
      Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

      Elime ulaşan bir iki fotoğraf...dostlar....,
      Yorum


      • #7
       Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

       bende ordaydım ama cihazları pek fazla inceleme fırsatı bulamadım.artık inceleme yapan arkadaşların bilgileriyle yetinicez...

       Yorum


       • #8
        Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

        evet firmaların sunmuş oldukları cihaz bir tarafa orada bulunan görevlilerin göstermiş oldukları perfonmans dikkatimi çekti inanın böylebir enerji bu kadar samimiyet ilgi alaka görülmemiştir

        cihaz konularına gelince hakikaten özkan hocanında anlattığı gibi pvr modelleri ön plana çıkmış birden fazla tv bağlama imkanları taplin goldmaster sunny gibi bazı firmaların standlarında yer almış ve ihtiyaç duyanlar için mükemmel özellikler taşıyor

        ve bende buradan tüm marka ve modellerin göstermiş oldukları hassasiyet ilgi alakadan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım
        Son düzenleme RIDVAN67; 28-11-2005, 22:13.

        Yorum


        • #9
         Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

         Katılamadğım için gerçekten üzüldüğüm bir fuardı:( . Ama OZMENA TEAM dan başta Sayın Adminimiz olmak üzere bir çok arkadaş katıldı. Üyelerimiz için yenilikleri ilk ellerden öğrenmek için. Yazılan gelişmeler gerçekten güzel özellikle sharing olayı. Ben katılamadım ama katılan yönetici ve üye arkadaşlardan fuar izlenimlerini buradan takip edeceğiz artık: ) .

         Yorum


         • #10
          Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

          evet engineer hocam bende rahatsızlığın nedeni ile katılamadım

          her şeyden önce orada bulunan değerli arkadaşlar yöneticilerimizle tanışmayı çok istedim ama kısmet olmadı inşallah başka bir zamanda nasib olur.

          sevgiler ,saygılar

          Yorum


          • #11
           Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

           evet arkadaslar,gecen yıl oldugu gibi bu yılda fuar'a son gun katıldım.gecen seneki gibi bu senede cok guzeldi.butun firmaların standlarını dolastık.bu arada goldmaster,next ve sunny'nin standlarını daha guzel buldugumu
           soylemek isterim.bizim forumdan ve diger forumlardan arkadaslarla gorustum.ben,kardesim,rado,bluerose,ankaralı matrix,ismini hatırlayamadıgım 5-6 kisilik bir gurup halinde dolastık.
           goldmaster'da sefilga ile tanısma fırsatım oldu.
           next'te mach1 ile tanıstık.kendisi harika bir insan.dostane ve insan canlısı.
           doktor'u ilk defa gordum,tanıdım ama tanısmadım.nedenine gelince masasına oturdugumda,bir kac kisiye forumda ettigi kavgaları anlatıyordu.gelsinler soyle dovucem boyle dovucem felan diyordu.malum adamın burnunun dibindeyim.kendisini elestiren onde gidenlerden biriside benim.o sinirli ben sinirli,gerisini soylemeye gerek yok.gunumuz berbat olmasın dedim.
           hyundai'de basbug bey ile tanısma fırmatım oldu.murat abi ile zaten tanısıyoruz.senol ustaya gerekli elestirilerimi ilettim.ama o oralı olmadı,kendisi bilir.kendisi kendi iyiligini dusunmuyorsa,ben daha fazlasını yapamam.
           pessy standında mfb ile gorusme fırsatımız oldu.
           bright standında greensat ile gorustuk.
           neta servisi ve bayisi oldugum icin,orayada ugradım.onumuzdeki yıl beklentilerimin otesinde gelismeler olacak.otomatik kanal bulma blue menulu cihazlarada gelecek.yeni bir cihaz cıkacak,hareketli menulu.conax gomulu cihaz var.neta'daki gelismelerden fazlasıyla tatmin oldugumu soylemek isterim.
           uydu dunyası dergisini ziyaret ettik.diger bazı forumlardan gorevli arkadaslarla tanısma fırsatım oldu.
           turksat standına ugradım.turksat'taki kanal karmasasını sordum.sabit sembol rate sistemine gecmelerini onerdim.o arada kanal b'nin teknik sorumlusuyla tanıstık.turksat'ta kanal karmasası duzelmeyecek arkadaslar.bu konuda turksat yetkilileri otoritelerini ortaya koyamıyorlar.kanallar istedikleri gibi uyduda cirit atıyorlar ve atacaklar.
           öas anten firmasında guzel bir sohbetimiz oldu.9 saniyede bir anten uretildigini biliyormuydunuz?öas uretim kalitesi ve saglıklı kullanım acısından sektorde lider bir firma.
           ayrıca conax yetkililerinin gostermis oldugu sıcak ilgiyede burdan tesekkur etmek istiyorum.bunun yanında ismini hatırlamadıgım diger arkadaslarda lutfen darılmasınlar.
           sonuc olarak cok verimli bir fuar gecirdim arkadaslar.ozellikle rado67 ve diger gorevli arkadaslarla tanısmak,ayrıca mutluluk vericiydi...
           Son düzenleme bercenay; 28-11-2005, 21:50.

           Yorum


           • #12
            Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

            ve yine ozmena forum admini özkandönmezle beraber ekip arkadaşları olarak biz
            firma ayırt etmeksizin tüm standları tek tek gezdik ozmena olarak cihazlar hakkında bilgilerimizi tazelededik bu sadece kendimiz için yapılmadı biliyorusunuzki bizlerde insanız ve öğrenmemiz bilgilerimizi tazelememiz gerekiyor fu arda bizlere bu konuda baya faydalı oldu

            tabi bu arada olmasını istediklerimizide firmalara dile getirmiş olduk
            kendileri saolsun isteklerimizin kendi sorunları listesine eklenmiş olduğunu ve bir an önce yapılması gerektiğinin üzerinde durdular
            ve özmena.com adına verdiğimiz hizmetler için sonsuz teşekkürlerini sundular

            bütün bunlar hepimizi ilgilendiriyor aslında

            tabi sadece uydu diil kamera sistemleri kablo imalatçıları ve bazı kanalların stantlarıda dikkatimi çekti gönül isterki tüm firmalar ile görüşe bilmek

            japonlarında bulunduğu stantlarda hizmet birinci plandaydı
            next nekxtstarın sponsor olduğu fuar da katkıları bulunan tüm firma yada şahızara sonsuz teşekkürlerimi sunar daha sonraki yıllarda bu etkinlikler adına yapılabilecek her türlü katkıda bulunmak isterim

            www.ozmena.com adına diyarları aşıp gelen ozmena yetkililerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım

            Yorum


            • #13
             Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

             VAY BE ........

             Yorum


             • #14
              Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

              Originally posted by eMpReSaRiO
              VAY BE ........
              emre,sende ordaymıssın.uydu dunyası'na baktık,buralardaydı dediler.ne guzel tanısacaktık.anlatsana sen bizlerden daha fazla icindesin sektorun...
              :rolleyes:

              Yorum


              • #15
               Konu: Uydu İletişim Fuarı Görüşler ve Düşünceler...

               ben orda değildim :(

               Yorum

               İşlem Yapılıyor
               X