Announcement

Kapat
No announcement yet.

Forum Kuralları

Kapat
Konu Kapalı.
X
Önemli Konu
X
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Forum Kuralları

  OZMENA Forum Kuralları


  1 - Dini, politik, ırkçılığa yönelik, siyasi propoganda, hakaret anlamında ahlaka aykırı kelimeler/cümleler, küfürlü mesajlar yazmak , özellikle dini ve siyasi konularda bilgilendirme dışında sadece polemik yaratmak için konular yada polemiğe neden olacak konular açmak yasaktır. Her türlü dini yada siyasi istismar konuları/mesajları fark edildiği yada yöneticilere bildirildiği takdirde mesajın silinmesine müteakip üye uyarılmadan banlanacaktır.

  2 - Üyeler yeni bir Topic açmadan önce, o konu önceden açılmışmıdır diye kontrol etmeleri gerekir. Konu bulunmadığında Forum'un arama özeliği kullanılanır.

  3 - Gereksiz topic açmak, konuyla ilgisi olmayan, tek bir şahsa iletilmek üzere açılan Topic 'ler silinecektir.

  4 - Board'da reklam yapmak ADMIN' in iznine bağlıdır.

  5 - Mesaj yazarken büyük harf kullanmak karsidaki şahsa bağırmak anlamına geleceği icin büyük harfler ile yazi yazmamaya özen gösteriniz.

  6 - Almak istediğiniz Nick 'ler ahlaka aykırı olmayacaktır.

  7 - Foruma kayıt olmak ve faaliyet göstermek için belirlenmiş bir yaş sınırı olmaması ile birlikte etik olarak 15 ve altı yaş grubunun foruma üye olması ve faaliyet göstermesi uygun bulunmamaktadır. Tesbiti halinde üye uyarılır, yazmaya yada faaliyet göstermeye devam etmesi halinde forumdan süresiz uzaklaştırılır.

  8 - Üyelerin yazı yazmadığı ,foruma hergün girmediği gibi durumlarda bazı forum sitelerinin uyguladığı gibi ÜYELİKLERİ SİLİNMEYECEKTİR. Hiç bir üyemiz foruma yazı yazmak ve siteyi sık sık ziyaret etmek zorunda bırakılmazlar.

  9 - Admin ve Moderatörler, yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir.

  10 - Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla Nick ile farklı kişilermis gibi görüş belirttiğini tespit ettiği durumunda, kişinin tüm mesajlari silinecek, üye forumdan uzaklaştırılacaktır.

  11 - Ozmena Forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla bilgi aliş-verişinde bulunulmasi amacıyla kurulmuştur. Amaç dışı kullanılması yasaktir. Tesbit edildiği takdirde bu işi yapan üyenin üyeliği derhal silinecektir.

  12 - Türkiyede bulunan Digital Platformlar (Dıgıturk - D-Smart - diğer kuruluşların ve yeni ismi anılmayan kuruluşların şifreli yayınları ve eklenecek her türlü paralı yayınlar) hakkında yazı yazmak, dosya upload etmek, link vermek , aynı şekilde Türkiyede bulunan GSM şebekelerine ait GSM kartlarının kopyalanması (Klonlaması , birleştirilmesi gibi gündemde olan veya gündem dışı konularda dosyalar upload ve/veya link-bilgi vermek kesinlikle yasaktır. Forumda bu konularla ilgili yazılardan OZMENA forum sorumlu değildir. Aksini yapan üyelerin üyelikleri uyarı yapılmadan silinecektir.

  13 - Bununla birlikte, mp3-film-ve diğer fikir ve sanat eserlerine yönelik , T.C. kanunlarının suç saydığı bu tip materyallerin yayınlanması, linklerinin verilmesi konuları yasaktır, forumda bununla iligili olarak geçmişte yazılmış mesajlar editlenecek yenileri ile ilgili durumlarda ise görevli arkadaşlar üyeyi uyaracak yada mesajı silecektir.

  14 - Ülke güvenliğini tehlike'ye sokacak ve T.C. Anayasasının suç olarak nitelendirdiği bilgi-belge-video-resim v.s. konular hakkında topic açmak mesaj yazmak kesinlikle yasaktır. Aksi durumunda topic / mesaj silinir üye yapmış olduğu harekete göre uyarılır yada süresiz olarak forumdan banlanır.

  15 - Forumda yazılan bir yazı veya belgeyi başka forumda yayınladığı görülen üyeler , yazdıkları yerde alıntı olduğunu belirtmezlerse bunun tesbiti halinde kesinlikle üyelikleri silinecektir. Yine aynı şekilde OZMENA Forum dışından alınan her bilgi birebir yada kısmen dahi olsa gönderilen mesajlarda , mesajın üstüne yada altına kaynak belirtme zorunluluğu vardır.

  16 - Forum içinde veya forum tarafından kaynak olarak gösterilen linklerde bulunan dosya ve dökümanlara rağmen kasıtlı olarak başka foruma yada upload sitesine çıkar amaçlı hiç bir link kabul edilmez, düzeltilir ve üye uyarılır.

  17 - Üyelik isteyen hiç bir forum linki mesaj içerisinde yönlendirme amacı taşıyorsa kabul edilmeyecektir. Üye uyarılacak mesaj düzenlenecektir. Ayrıca imzasında diğer uydu forumlarına verilen linkler kabul edilmeyecek tesbitinde silinecektir.

  18 - Diğer forumlar, gruplar, firmalar ve kişiler aleyhindeki mesajlar, bunları hedef alan yazılar yada karalama olduğu açık olarak belli olan mesajlar silinecek ve yazan kişiler uyarılmadan Forumdan Banlanacaktır. Kişinin foruma yeniden üye olduğu tesbit edildiği anda yine üye uyarılmadan forum aktivitesi süresiz sonlandırılacaktır.

  19 - OZMENA FORUM un ilgi alanı analog/digital uydu sistemleri ve gsm üzerinde şekillendirilmiştir. Güncel konular dışındaki üyeleri rahatsız edici mesajlar yada topicler değerlendirmeye alınmaz , gerekirse üye uyarılır, topic kilitlenir lüzumu halinde silinir.

  20 - Bu forumdaki üyelerin hareketleri ve mesajları kendi sorumluluklarındadır, şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

  21 - Forum üzerinden verilen ve lisans gerektiren programlara ait ***-Serial-Crack forumda açık alanda verilemez. bu içerikteki mesajlar silinecektir. Crack-Serial** ile ilgili bilgiler tamamiyle konumuz dışındadır. programlar sadece tanıtım amaçlı, linkler de deneme sürümlerine ait verilebilir.

  22- 4/5/2007 kabul tarihli ve 5651 sayılı "İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi" hakkındaki kanun (İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE MÜCADELE), forumumuz tarafındanda benimsenmiştir. Forumda mesaj yazabilen tüm kayıtlı üyelerin bu kanun çerçevesinde mesaj içeriklerine maksimum dikkati göstermeleri gerekmektedir. Aksi davranışlarda bulunan üye yada statü sahibi kim olursa olsun forumdaki aktivitesi uyarmaya lüzum görülmeden sonlandırılacak bağlantı bilgileri gerektiğinde isteyen resmi makama iletilecektir.

  23 - OZMENA bir forum sitesi olduğundan kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay almadan online olarak siteye mesaj yazabilmekte konulara dahil olabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, herşeye rağmen sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız admin@ozmena.com email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra kısa sürede gereken yapılacaktır.


  24 - İşbu forum kuralları ozmena forum yönetimi ile üye arasında yapılmış bir sözleşmedir. ozmena forum 'a giriş ve onu kullanım hakkı tanır. Burada ayrıca belirtilmemişse ozmena forum 'la bir anlaşma yapılmamışsa, ozmena forum sadece sizin ticaret dışı, bireysel kullanımınız içindir. ozmena forum işbu sözleşmeyle ifade edilip kullanıcıya tanınanlar dışındaki bütün hakları elinde tutar. Üyeler yada foruma kayıt yapmadan ve misafir olarak adlandırılan kişiler, ozmena forum'da sunulan resim-yazı-dosya ve bilcümle materyali ozmena forum admininin yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde kopyalayamaz, yayınlayamaz, değiştiremez, dağıtamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ve bunun için üçüncü kişilere yardım edemezler. ozmena forumdan bu şekilde materyal alanlar bunları hiçbir yerde kullanmayacaklarını ve 24 saat içinde PC lerinden sileceklerini, sunulan yada herhangi bir üyenin yayınladığı materyali herhangi bir amaçla ozmena forumdan almaları yada yukarıda zikredilen maddelerde kullanmaları halinde hiç bir surette delil olarak göstermeyeceklerini kabul ve taahhüt ederler.


  Üye ozmena forum a kaydını tamamladıktan sonra yada üyelik istenmeyen yerler için yukarıdaki zikredilen tüm maddeleri ve gerektiğinde yukarıdaki maddelerin kanunlar önünde geçerli olduğunu ve aksi davranışta bulunduğunda suçlu olduğunu şimdiden beyan ettiğini kabul eder.
  Saygılarımızla ,
  _________________
  OZMENA FORUM GRUBU
  Son düzenleme ozkandonmez; 25-10-2009, 12:22.
  Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız  HAYDI IPTV YAPALIM

  TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

  LÜTFEN OKUYUN


İşlem Yapılıyor
X