Announcement

Collapse
No announcement yet.

2.El Cep Telefonlarına Garanti

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • 2.El Cep Telefonlarına Garanti

  Aka Dış Ticaret, Garantex ismiyle geliştirdiği cep telefonu garanti sistemini hizmete soktu. Garantex paketleri, Motorola, Nokia, Panasonic, Samsung, Siemens ve Sony Ericsson gibi birçok markanın yeni ve ikinci el cep telefonları için garanti hizmeti sunuyor. Garantex’i tüketici araştırmalarına dayanarak GSM sektörünün verilerine göre geliştirdiklerini ifade eden Garantex Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Akkoyunlu, bu doğrultuda kullanıcı hataları, üretim hataları, üretici garantisi kapsamı dışındaki bozulmalar, çalınma, bozulma, kırılma, düşürme, orijinal yazılımlardan oluşan hatalar, yangın ve her çeşit patlama sonucu telefonda oluşacak her türlü arızayı garanti kapsamına aldıklarını belirtti.

  Akkoyunlu, “Tüm bu durumlara karşı tüketicilere tercih ettikleri paket limitlerine göre ücretsiz tamir, yedek parça değişimi ve telefon yenileme hizmetleri sunuyoruz. Üstelik bu hizmeti tüketicinin ayağına götürüyoruz. Hizmetten yararlananlar günün herhangi bir saatinde bizi arıyorlar ve arızalı telefonları kuryemiz aracılığıyla evlerinden bize gönderiyorlar” dedi.

  Akkoyunlu’nun verdiği bilgiye göre hizmetin sigorta bacağında Batı Sigorta, kurye tarafında Yurtiçi Kargo, teknik destekte ise Modeksan, Teleservice ve Tekofaks bulunuyor.

  Garantex hizmetlerine, www.garantex.com.tr sitesinden 24 saat veya haftanın 6 günü 0212 216 33 17 numaralı telefondan 9.00-18.00 saatleri arasında ulaşmak mümkün.

  “Genişletilmiş cep telefonu garantisi” sloganıyla sunulan hizmette Garantex I ve Garantex II olmak üzere iki paket bulunuyor. İki paket için de 1 yıl süresince 120 Euro ödeniyor. Üretim ve kullanıcı hatalarını kapsayan Garantex I’in limiti 300 Euro’ya kadar arttırılabiliyor. Yine 300 Euro’ya kadar limit artışı bulunan Garantex II ise kullanıcı hataları ve çalınmayı kapsamına alıyor.

  Kahverengi ve beyaz eşyaya da garanti
  Garantex hizmetinin cep telefonlarını kapsaması açısından dünyanın sayılı örneklerinden biri olduğunu savunan Bahri Akkoyunlu, yurtdışında bu hizmetin genellikle otomobiller için uygulandığını ifade etti.

  Akkoyunlu, cep telefonuna yönelik bu garanti sistemini Türkiye’de oturttuktan farklı alanlarda da garanti sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Akkoyunlu, “Önceliğimiz notebook, bilgisayar gibi bilişim ürünlerinde. Daha sonra beyaz ve kahverengi elektronik eşyalarda da aynı sistemi uygulamak istiyoruz” dedi.
İşlem Yapılıyor
X