Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teknoloji Sınır Tanımıyor...

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Teknoloji Sınır Tanımıyor...

  ABD'nin en büyük bilgisayar şirketlerinden IBM ile müzikçalar yazılımı alanında önde gelen isimlerden biri RealNetworks'un bilgisayar teknolojisi alanında işbirliği yapacakları açıklandı. Realnetworks'un en son geliştirdiği ve "Real 10" adını verdiği müzikçalar sisteminin, IBM'in içerik yönetimi yazılımıyla birlikte pazarlanacağı bildirildi.

  İşbirliğinin, bilgisayar eğlence gereçlerinin daha dijital hale gelmesine ve hızlı bağlantının yaygınlaştırılmasına katkıda bulunacağı ifade edildi.

  ABD'de halen internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 30'u hızlı bağlantıdan yararlanıyor. Buna rağmen ABD dünyada, hızlı bağlantı kullanımı açısından 8. sırada bulunuyor. Realnetworks başkan yardımcısı Dan Sheeran, "kablo kuruluşları, kablo aracılığıyla yayın yapan kanallar, spor ligleri yetkilileri ve film stüdyolarının ortak ürüne ilgi gösterdiklerini ve ürün bu yılın ortasında piyasaya çıktığında ilk müşteriler arasında yer alacaklarını" söyledi.

  Sheeran, "kuruluşların şimdiye kadar kendi sistemlerini kendi başlarına kurmaya çalıştıklarını; bunun da hem masraflı olduğunu, hem de zaman kaybına yol açtığını" sözlerine ekledi.

  NE İŞE YARAYACAK?
  IBM-Realnetworks ikilisinin pazarlayacağı yeni yazılım paketinin, TV programcılığından internette film dağıtımına; dijital müziklerin el bilgisayarları ya da MP3-çalarlara yüklenmesine kadar pek çok alanda kullanılacağı ifade edildi.

  Ayrıca, medya kuruluşları paketten yararlanarak kendi müzik ve filmlerini internete koyabilecekler. Ancak bunun maliyetinin milyonlarca doları bulabileceği, güvenlik ve korsanlık sorunlarının baş ağrıttığı belirtildi.

  TIPTA DA KULLANILABİLECEK
  Yeni sistemin sadece eğlence alanında kullanılmayacağı, örneğin bir doktorun bir diğer meslektaşına, hastasına ait röntgen filmlerini bu yöntemle gönderebileceği bildirildi.

  Son zamanlarda piyasaya çıkan TV seyretme ve müzik dinleme kapasitesine sahip el bilgisayarlarının, bu tür yazılımlara olan ihtiyacı arttırdığı da kaydedildi.
İşlem Yapılıyor
X