Announcement

Collapse
No announcement yet.

İnternette Win XP Güncellemesinde Virüs !!!

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • İnternette Win XP Güncellemesinde Virüs !!!

  Bilgisayar güvenliği uzmanları, Microsoft teknik destek biriminden geliyormuş gibi görünen ama yüklendiğinde bilgisayara gizli bir arka kapı açan bilgisayar virüsüne karşı uyardı. "Trojan" türü "Xombe" adlı virüsü taşıyan e-mail'ler cuma gününden beri internette dolaşıyor. Kullanıcıların özellikle "windowsupdate@microsoft.com" adresinden geliyormuş gibi görünen e-mail'lere dikkat etmeleri gerekiyor.

  Adını mitolojideki Truva atından alan Trojan'lar, zararsız birer minik program gibi görünüyor ama içlerinde bilgisayara dışardan izinsiz girişi sağlayan kapılar açan programlar taşıyor. Uzmanlar, Xombe'nin geçen yıl en çok zarar veren Trojan'lar listesinin başında gelen Swen adlı trojanın bir başka versiyonu olduğunu, ancak şimdilik Swen kadar yayılmadığını belirtiyor.

  MICROSOFT ADRESLİ E-MAIL'LE YAYILIYOR
  Xombe Trojanı, "windowsupdate@microsoft.com" adresinden geliyor gibi görünen ve "konu" kısmında "Windows XP Service Pack 1 (Express)-Critical Update" yazan bir e-mail'le bulaşıyor. Eğer kullanıcı mesaja ekli bulunan "winxp_sp1.exe" programını çalıştırırsa, bilgisayara dışardan birinin komutlarını çalıştırma imkanı veren "kapı" açılıyor.

  Kullanıcıların Trojan'a karşı antivirüs yazılımlarını güncellemeleri öneriliyor.

  Xombe ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  http://www.f-secure.com/v-descs/xombe.shtml
  Son düzenleme ybæl©ik; 25-01-2004, 20:53.

 • #2
  Konu: İnternette Win XP Güncellemesinde Virüs !!!

  konu.sıxa merhaba.arkadasşlar benıö ag baglantılarında sıxa isimli bır baglantı gözukuyo .bellı bır dosyası yok.direct parale gözukuyo.telım yurt dısna kapalı oldugu için baglantı kuramıyo bende sılıyorum ama pc mı her actıgımda tekrar acılıyo.tamamen bu sorundan kurtulmak için ne yapmaşıyım

  Yorum


  • #3
   Konu: İnternette Win XP Güncellemesinde Virüs !!!

   Bu Soruyla İlgili Zaten Başlık Açmışsınız
   TOKÝ ÝZMÝR ÇÝÐLÝ FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN
   Yorum


   • #4
    Konu: İnternette Win XP Güncellemesinde Virüs !!!

    Teşekkürler üstad taratayım makineyi bakalım..

    Yorum


    • #5
     Konu: İnternette Win XP Güncellemesinde Virüs !!!

     sp2 ve sonrası düzeltmeleri itibariyle bu trojenler daha kolay geliyo pc lere... ve ben kurulum yaptığın cihazlara çok gerekmedikçe sp1+a üzeri kurmuyorum tavsiyemdir...

     Yorum


     • #6
      Konu: İnternette Win XP Güncellemesinde Virüs !!!

      ustalar en kötü virus spy en iyi virus virus dür. Ben hiç bir şekilde antivirus programı kullanmıyorum . ve ayrıca hayatımda 4 senedir . Bilgisayara hiç virus yüklenmedi ( Bulaşmadı demek olmaz virusler Dosya parçacığıdır. internet üzerinden yayılır tabi ki kullanımdan dolayı .)

      Sizin bilgisayarınıza hiç virus yüklendi mi ? ki önlem alıyoruz zaten yüklenemez yorum sizin

      Yorum

      İşlem Yapılıyor
      X