Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dİkkat!!! Beagle VİrÜsÜ

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Dİkkat!!! Beagle VİrÜsÜ

  Uzmanlar, yeni bilgisayar virüsü "Beagle"ın, internet üzerinden Asya, Avustralya ve Avrupa ülkelerinde hızla yayıldığı konusunda uyarıyor. Bilgisayar uzmanları, yeni virüsün verebileceği zararın boyutları konusunda farklı görüşler belirtiyorlar. Bilgisayar kullanıcılarına elektronik posta yoluyla gönderilen virüsün, en çok ev bilgisayarları üzerinde tehdit oluşturacağı kaydediliyor.

  Posta adreslerine İngilizce "Hi" (merhaba) başlığıyla gönderilen virüs, mesajın içindeki dosyanın açılmasıyla harekete geçiyor ve kullanıcının adres defterindeki tüm isimlere virüslü mesajı iletmeye başlıyor.

  Virüs, sadece Windows sisteminin kullanıldığı bilgisayarları etkiliyor.
  Son düzenleme ybæl©ik; 25-01-2004, 20:27.

 • #2
  Re: Dİkkat!!! Beagle VİrÜsÜ

  Dikkat! Yeni Bir Virüs: W32/Bagle@MM


  İlk kez dün ortaya çıkan ve bu sabahtan beri Türkiye'de de aktif olan yeni bir worm tipi (solucan) virüs hızla yayılıyor.

  Anti-virüs yazılım firması McAfee'den aldığımız bilgiye göre "W32/Bagle@MM" isimli virüs orta seviyeli risk (Medium Risk) taşıyor.

  Bir başka anti-virüs yazılım şirketi Sophos ise virüsü "W32/Bagle-A (W32.Beagle.A@mm)" olarak duyurdu.

  Yaklaşık 18 Kb'lık dosya boyutu ile gelen virüsün içeriği şöyle:

  Gönderen: [Rastgele gerçek adres]

  Konu: Hi

  Mesaj:
  Test =)
  [rastgele karakterler]
  --
  Test, yep.

  Ekte gelen dosya: [rastgele isim].exe

  E-mail'i gönderen adres olarak tanıdıklarınıza ait adresleri görebilirsiniz. Ancak bu durum virüsün karşı taraftan geldiğini göstermiyor.

  Virüsle gelen "BBEAGLE.EXE" dosyası Windows işletim sistemi kullanıcılarının WINDOWS SYSTEM dizinine yerleşiyor. (örnek c:\windows\system32 veya c:\winnt\system32)

  Herseynet.com site yönetimi olarak bugün yüze yakın sayıda "Bagle" virüslü e-mail aldığımızı belirtir tüm kullanıcılarımıza bu mail'e karşı dikkatli olmalarını öneririz.
  (Herseynet.com)

  Yorum


  • #3
   Re: Dİkkat!!! Beagle VİrÜsÜ

   Bagle Çabuk Fren Yaptı


   18 Ocak'tan itibaren Avusturalya’dan yayılmaya başlayan ve yayılma hızı ile tehlike arzeden Bagle virüsünün yayılma hızı yavaşladı.

   Symantec ve MessageLabs anti-virüs şirketleri virüsün yayılma hızında ciddi bir düşüş yaşandığını ve kendini imha tarihi olan 28 Ocak'tan önce yok olmasının beklendiğini kaydettiler.

   Bir diğer anti-virüs şirketi F-Secure tarafından yapılan açıklamaya göre, virüsün en çok yayıldığı ülkeler Çin, Güney Kore, ABD ve Avusturalya oldu.

   Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı saran solucan (worm) tipi SoBig virüsü serisinin de benzer bir şekilde yayıldığını anımsatan uzmanlar, Bagle ile ilgili olarak otomatik imha tarihi taşıyan virüslerin, aynı serinin yeni üyelerini tarafından takip edildiği uyarısında bulunuyorlar.
   (Herseynet.com)

   Yorum

   İşlem Yapılıyor
   X