Announcement

Collapse
No announcement yet.

ADSL İhalesini Alcatel Kazandı

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • ADSL İhalesini Alcatel Kazandı

  ADSL İhalesini Alcatel Kazandı


  Alcatel Teletaş Telekomünikasyon A.Ş., Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin açtığı 200 bin portluk ADSL ihalesini 17.3 milyon dolarlık teklifiyle kazandı.

  Alcatel Teletaş’tan İMKB’ye gönderilen açıklamada, Türk Telekom’un 200 bin port “TTDSL 2” alımına ilişkin ihalesini Alcatel’e verdiği konusunda tebligat yapıldığı belirtildi.

  Açıklamada, ihalenin toplam bedelinin KDV hariç 17.3 milyon dolar olduğu ve Türk Telekom’la ihaleye ilişkin sözleşme konusunda görüşmelere başlanacağı kaydedildi.

  Alcatel Teletaş Genel Müdürü Lütfi Yenel, gazetemize yaptığı açıklamada sözleşme görüşmelerinin halen sürdüğünü söyledi. Sözleşme görüşmelerinin kısa zamanda sonuçlanmasını umduklarını kaydeden Yenel, imza sonrasında portların kurulumlarını çok kısa bir sürede tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti. Yenel sözlerine şöyle devam etti:

  “Türkiye’deki ADSL potansiyeli 200 binin de çok üstünde. Umuyorum bu rakam kısa zaman içinde Türkiye’nin ihtiyacı olan milyon seviyelerine ulaşacaktır. Bu sistemler normal olarak 4 ayda kuruluyor. Kurulumun kaç fazda yapılacağı henüz kesinleşmiş değil.

  Bir seferde de olabilir, birkaç fazda da kurulabilir. Sözleşme görüşmeleri sırasında kurulumun kaç fazda yapılacağı belirlenecek. Bu belirlendikten sonra çok kısa bir süre içinde kurulumu tamamlayacağız. “

  İhaleye Alcatel Teletaş 17.3 milyon dolar, Koç Sistem-ZTE ortaklığı 18.5 milyon dolar, Netpa-US Starcom ortaklığı 23.5 milyon dolar, Meteksan Sistem-Nec ortaklığı 28.5 milyon dolar, Siemens ise 29.5 milyon dolarlık teklifleriyle katılmışlardı.
  (btnet)
İşlem Yapılıyor
X