Announcement

Collapse
No announcement yet.

Türk'ün şüphesi dünyaya bedel!

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Türk'ün şüphesi dünyaya bedel!

  Türk'ün şüphesi dünyaya bedel!
  26/04/2006 (402 kişi okudu) AA - MADRİD - İspanya'nın en büyük bankalarından BBVA'nın vakfı tarafından 13 ülkede düzenlenen anket, başkalarına en az güvenenlerin Türkler olduğunu ortaya koydu.
  Britanya, Almanya, Danimarka, Şili, Meksika, Türkiye, Fransa, İtalya, Japonya, İsrail, ABD ve Rusya'da toplam 20 bin kişinin katılımıyla yapılan anketin sonuçları, BBVA Vakfı'nca dün Madrid'de açıklandı. Ankette, bu ülke halklarının başkalarına duyduğu güvene 0 ile 10 arasında puan verildi. Türklerin başkalarına duyduğu güven 4.4 olarak ortaya çıkarken, Şili'de bu rakam 4.6 oldu. Başkalarına en çok güven duyanlar ise 7.2 puanla Danimarkalılar olurken onları 6.5 puanla İngilizler izledi.
  "Birine güvenmek için ne önemlidir?" sorusuna Türkler yüzde 96 oranında
  şerefli olması', cevabını verdi. "En fazla kime güvenilir?" sorusuna, 'imanlı olana' cevabını verenler arasında da ilk sırada Türkler (61.7) yer aldı.

 • #2
  Konu: Türk'ün şüphesi dünyaya bedel!

  :confused:
  ilginç ve düşündürücü
  Birine güvenmek için ne önemlidir?" sorusuna Türkler yüzde 96 oranında şerefli olması', cevabını verdi. "En fazla kime güvenilir?" sorusuna, 'imanlı olana' cevabını verenler arasında da ilk sırada Türkler (61.7) yer aldı.

  Yorum

  İşlem Yapılıyor
  X