Announcement

Collapse
No announcement yet.

İyi-Kötü , Ucuz-Pahalı Cihaz Ayrımı

Collapse
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • İyi-Kötü , Ucuz-Pahalı Cihaz Ayrımı

  İyi / Kötü ve Ucuz / Pahalı cihaz ayrımını nasıl yaparsınız,

  Pahalıysa iyimi olur, aksine ucuzsa kötümü olur, satıcı eline düştüyseniz o anda dükkanda hangi cihaz varsa en iyi ve piyasadaki en iyi cihaz o olur.

  Dükkanına 2 ay önce filanca markayı kapıdan içeri sokmam siyebilen bir satıcı 2 ay sonra sözünü yiyor ve kötülediği malı bu sefer göklere çıkartıyor, niyemi ya ucuza almıştır yada elinde şimdi o cihazdan vardır.

  Bu son kullanıcı ve son satıcı cephesi, birde bunun pazarlamacı ve üretici cephesi varki oda başka bir alem. Softcam lerle ellerinde kalan FTA ları , CI modelleri (gömülülerede düşünemeyeceğiniz özellikler geliyor bu arada) nasıl elden çıkartabilirim nasıl cazip hale getirebilirim düşüncesiyle (aslında asıl amacı gelir seviyesi düşük ve şifre çözmeye meraklı ortadoğu ülkelerine satış amacıyla yapılan softcam li cihaz meselesi) cihazlara uygun paralar ödeyerek emu yazılımlarıyla ellerinde son kalan FTA larıda piyasadan eritmiş oldular.

  Bu arada kazanan mutlaka vatandaş oldu, CI lı cihaz alacaktı , modül alacaktı , kartıprogramlayıcısı derken bir cihaz fiyatıda o işe yatıracaktı, bu acıdan iyi oldu. Kafamın takıldığı ve hala üreticilerin cihaz fiyatlarını düşürmeleri gerekirken neden bunu yapmadıklarıdır, fiyatlar yukarı doğru tırmanıyor, piyasada FTA ve CI lar peynir ekmek misali kapışılıyor.

  75-100 dolar arası oynayan FTA lar birden bire 150 dolarlara kadar alıcı buluyor, kimi uyanıklarda önceden sattığı cihazları istiyor , "getir onlara bir chip takayım şifreli kanalları izle, ama 50 milyonunu alırım" şeklinde emek sarfetmeden bir kez daha sattığı cihazdan para alıyor.


  bu konu böyle uzar gider.........................

  Ben kesiyorum bu yüzden ....

  Herkese iyi günler dileklerimle hoşçakalın.
  Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız  HAYDI IPTV YAPALIM

  TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

  LÜTFEN OKUYUN


İşlem Yapılıyor
X