5+1 ses sistemi

Kapat
X

• Filtre
  • Zaman
  • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar
  • kemalege2000
    Member
    • 05-03-2004
    • 549

5+1 ses sistemi

-Selam arkadaşlar ;
    -Bende 5.1 hopörlör seti araştırmaya başladım.
    -Technics SA-DX 950 ses receiver , philips 720 dvd player. uydu receiverı (optik ses çıkışlı) var.
    -Bu sisteme taksitle diye vestel vht-160 5+1 ses sistemi almıştım. 1,5 yıl kullandım.
    -Ses sistemini yeğenime verdim.
    -Geçici olarak çocuğun odasındaki Eski technics sc-770 home theatre sistemimin hopörlörlerini sa-dx 950 ye bağladım.
    -Tabi subwoofer yok . ön hopörlörler büyük. center ve surroundlar var. vht-160 dan daha kaliteli ses elde ettim.
    -Apartmanda 3.ncü kattayım.
    -Bu durumda bana tavsiye edebileceğiniz 5+1 hopörlör sistemi ne olabilir?
    -Benim için Sesin çok çıkmasından çok.. kaliteli ses önemli. derinlik filan..
    -Film seyretmenin yanı sıra müzik dinlemekte amacım..
    -Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..
    Selam ve saygılarımla...
  • cihancem
    Junior Member
    • 29-07-2005
    • 45

Konu: 5+1 ses sistemi

merhaba.ben linkteki ürünü kullanıyorum.bence çok başarılı, markası tartışılmaz. yetkili bir satıcısından sesini duyarak alabilirsin.ben öyle yaptım... http://www.enkaygroup.com/urun.php?id=149

Yorum

• kemalege2000
      Member
      • 05-03-2004
      • 549

-Sağol üstat;
      -Fiatı nerelerde?
      -Salon 33 m.kare ..400-500 ytl civarında birşey düşünüyorum.
      -Bose almış başını gitmiş fiatı uçuk. Bu sistemle arasındaki fark atla , deve mi yani..
      -Bu gün sony de 7.1 ses sistemi gördüm. 500 ytl dedi..
      -7.1 i technics sa_dx 950 receivera bağlarız uyar dedi.
      -Çıkış 5.1 nasıl olacak dedim , biz onu 7.1 yapıyoruz kafanı yorma dedi..
      -Yine üçkağıt gibi geldi bana .
      -5.1 anfi 7.1 olurmu ya..
      -Denizli de onkyo bulabilirmiyim bilmiyorum.
      -Son bir soru , bas reflex ne demek? bütün hopörlörlerde var..
      Selam ve Saygılarımla..

Yorum

• cihancem
        Junior Member
        • 29-07-2005
        • 45

Şimde benim aldığım onkyo sistem 6+1 den oluşuyor bu doğru, ancak kullandığım amfi (sony str de-598) 5.1 in haricinde 6.kanalı sanal olarak yaratıyor ve kullandırıyor.Bu yüzden de sizin amfinizde 7+1 i kullanabilmeniz için amfinizin sanal da olsa bunu desteklemesi gerekiyor.Kolonları birbirine bağlayarak tamamını kullanabilirsiniz ama aynı şey değil. Size kullandığım Onkyoları göstermiştim ben 12 taksitle toplam 650 ytl ye aldım. Belki doğubank tan nakit daha uygun alınabilir. İnanın Okadar çok alternatif var ki şaştım kaldım ve bunları aldım yine de doğubank veya bildiğiniz biyerlerden eltax marka hoparlörlere de bakmanızı tavsiye ederim fiyatları daha uygun.400-500 fiyat aralığına güzel birşeyler alabileceğinize eminim.

Yorum

• kemalege2000
          Member
          • 05-03-2004
          • 549

-Teşekkürler dostum..
          -Onkyo htp-103 bakacağım.
          -Sonucu aldığımda yazarım.

Yorum

• hakan0202
            Junior Member
            • 03-08-2004
            • 325

ustacım bendede aynı amfi var ve tüm hoparlörler farklı marka toplama yaptım sana tavsiyem subwoofer ı ayrı al ama kenwood,sony yada pionner tavsiye ederim center pek önemli değil önlere ise technics in orjinal hoparlöründen alırsanız daha iyi olur arkalarda pek önemli değil ama watt ı yüksek bir çift kulaanırsanız mükemmel olur amfi 5x100 vede optik çıkış kullanıyorsunuz tadına doyum olmaz ben şu anda evimde digitürk te ki filmleri bile optik çıkışı olduğu için goldmaster üzerinden izliyorum müziğe söylencek laf yok zaten....Unutmayın tüm iş subwooferda...Düşük ses mükemmel kalite....

Yorum

• kemalege2000
              Member
              • 05-03-2004
              • 549

-Hakan 0202 dostum ;
              -Bende technics sc-770 home theatre midi setin orijinal technics 4.1 hoparlörleri var. sa-dx 950 amfi ile halen onları kullanıyorum. subwoofer yok tabi. 4.1 ya ..
              -önler büyük hoparlör . wooferlı yani.
              -Şimdi bunlara birde subwoofer alsam ve amfiye frontları small diye tanıtsam ne olur acaba?
              -5.1 set olarak almak gerekmiyor ozaman.
              Kaliteli bir subwoofer işmi görecek değil mi?
              -5.1 set alırsam;
              Onkyo
              denon
              quadra
              eltax
              jamo
              jbl yi sırası ile inceleyeceğim. bunların hepsi hi-fi sistem değil mi?sıralamayı doğru değilse değiştirebilirsiniz, ona göre bakarım.
              -Hi-end olanı var mı?
              -hi-fi olmayanları eleyelim.
              -Bazıları için subwoofer ayrı alınacak biliyorum.
              -Birde bu minik frontları centerı ve rearları olan set ile large olanlar arasında kalite olaraktamı fark var ..anlamıyorum ki?
              -Selam ve Saygılarımla..

Yorum

• cihancem
                Junior Member
                • 29-07-2005
                • 45

merhaba, sanıyorum kafanız biraz karıştı bende aynısını yaşadım. benimde eski müzik setlerimin hoparlörleri vardı ve bayağı bir iş görüyordu sony philips karışık. sıra subwoofer almaya geldiğinde olay başlıyor. adamakıllı bir subwoofer (sony, kenwood, onkyo vs..) iyi paraya satılıyor (300 ytl civarı) üstelik alsanız bile evde tek bir odada çeit çeşit hoparlörler... yani bir bütünlük olmuyor. şahsen ses iyi bile olsa sonuçta pek dekoratif olmuyor. ben elimdeki hoparlörleri arka odama ikinci bir sistem için kullanıp sadece subwoofera verceğim paranın biraz üstüne çıkıp takım olarak almayı tercih ettim. ee bu da tamamen tercih meselesi zaten. sizede kararınız ne olursa olsun hayırlı olsun diyorum. güle güle kullanın

Yorum

• hakan0202
                  Junior Member
                  • 03-08-2004
                  • 325

ustacım 4.1 varmış zaten büyük olan woofer lıları frontlara kullanabilirsin diğer çiftide rear da kullanabilirsin ama harici bir tane center alman lazım eğer kaliteli bas istiyosan sub woofer o zaman ihtiyacını karşılamış olursun.Bizim amfiler hoparlör korumalı olduğu için kulağı doyurucu bi bas vermiyo kabinlere bence subwoofer şart derim çünkü tüm bas sesi subout a yönlendiriyo...Arkadaşımızın dediği gibi kaliteli subwoofer lar 300-400 ytl arası ama bence değer . Piyasadan alıcağın 5.1 sistemlerin o kaliteye çıkacağını pek tahmin etmiyorum çıksa bile astarı yüzünü geçer daha pahallıya maal edersin.

Yorum

• kemalege2000
                    Member
                    • 05-03-2004
                    • 549

-Hakan dostum , subwoofer alacam.
                    -Panasonic ve pioneer arasında kararsız kaldım.
                    -Technics subwoofer internette hiç rastlamadım.
                    Hangisi tavsiyen? modeli ile yazabilirmisin?
                    Selamlar

Yorum

• hakan0202
                      Junior Member
                      • 03-08-2004
                      • 325

Abi bende aiwa var 150 watt bana yetiyo. Şuanda piyasada sony ve pionner ler çoğunlukta.İkiside birbirnden güzel abi alcağın yerde düşük frekansta ( 60 Hz de ) biraz yüksek seste dinleyip bozmıyanı tercih edin. Gücü orda belli olur zaten.Model olarak bende tam bilmiyorum.

Yorum

• cihancem
                        Junior Member
                        • 29-07-2005
                        • 45

sayın arkadaşım eğer subwoofer almaya karar verdiyseniz piyasada en kolay bulunabilen marka pioneer s-w150 fiyatı değişiyor galiba sürekli.ben en son araştırırken 300 ylt civarındaydı.şimdi 400 ü görmüş galiba.google dan modeliyle arattırırsan bayağı bir sonuç bulacağına eminim. al sana bir link mesela http://www.garantialisveris.com/kapl...roductID=79596 burada 400 ünde üstünde ama piyasada değişik fiyatlardan bulabilirsin. aramalarında başarılar.(bu arada bendeki onkyo ların subwoofer ı ile aynı güçte ve neredeyse benim takımına verdiğim paraya yaklaşmış).

Yorum

• kemalege2000
                          Member
                          • 05-03-2004
                          • 549

-Cihancem dostum ;S-w 110 nun fiatı 330 ytl. ,
                          sw150 olan 19 ay taksitli fiatı 575 ytl.
                          -Yanlışlık yok değil mi?
                          -googledan modeli ile tarattım pek yok.
                          -Müzik dinleyeceksen istenen derinlik panasonikte diyorlar.
                          -Film seyredeceksen pioneer diyorlar.
                          -Müzik için zaten hi-fi 3 ways frontlar varya .
                          o yüzden pioneer ı araştırmaya devam edeceğim.
                          -Bu arada onkyo htp-1103 dikkatimi çekiyor. 575 ytl. olabilir değil mi? 150 watt amfili subwooferı var.
                          Selamlar
                          Son düzenleme kemalege2000; 18-08-2005, 00:13.

Yorum

• hakan0202
                            Junior Member
                            • 03-08-2004
                            • 325

abi benim cihazın kötü bi resmi subwoofer gözükmüyo ama front ve center ı görebilirsin...

Yorum

• kemalege2000
                              Member
                              • 05-03-2004
                              • 549

-Hakancım günaydın;
                              -Resimlerden anladığım kadarı ile tek çılgının ben olmadığını anladım.
                              -Yok yok . güle güle kullan..
                              -Şimdi , Bizim amfinin subwoofer çıkışı 100 watt öyle değil mi?
                              -150 watt subwoofer ona büyük gelmez mi? yoksa uyar mı?
                              -Yoksa 110 watt lık sub woofer dahamı uyar?Bunlar pioneer için.
                              -Panasonik 100 watt.
                              -Yukarda yazdığım onkyo setin 150 watt amfili subwooferı var.
                              -Onkyo , technicsden dahamı kaliteli?
                              -Bu soruların yanıtını bulabildiğim an bu işi bitireceğim.
                              -Selamlar..

Yorum

İşlem Yapılıyor
                              X