Skystar2 de sinyal alamama (DiseqC ayarı)

Kapat
X

• Filtre
  • Zaman
  • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar
  • mustafaerkal78
    Member
    • 08-05-2004
    • 618

Konu: Skystar2 de sinyal alamama (DiseqC ayarı)

dostum bak senin ss2 arıza yapmış bir tane bobin var o yanmış tamir etmeden düzelmez benim aynı şey başıma geldi hallettim saygılar sunarım

Yorum

• jure
      Junior Member
      • 09-04-2004
      • 55

Originally posted by mnbugur
      arkadaşım aynı sorun bende de var sizin gibi di**** ayarını yapıyorum (2 çanak var) fakat halen sinyal yok diyor nerden kaynaklanıyor bulmadım bana bunla ilgili olarak neler yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim bilgisayar P4 512 ram 80 GB hard disk di**** ayarını yapıyorum, device list ten seciyorum yenile diyorum fakat sinyal yok diyor bir türlü çalıştıramadım bilmiyorum neden şimdiden teşekkürler
      mnbugur@hotmail.com yardımcı olursanız sevinirim
      Yardımı olurmu bilmiyorum ama SS2 de bir sürücü programına ekli kendi tv ayar programı var bilmem hiç kullandınızmı.TV de izleyebiliyorsunuz.Tavsiyem şu onunla izleyeceğiniz uydudan bir tp yazıp önce bir tarama yaptırın hatta bu tarama bayağı ince olsun ( 5veya 10 tekrar aralıklı) daha sonra progdvb ayarlarını yaparsanız çok verimli kullanırsınız.Onu mutlaka deneyin.hoppa

Yorum

• HAKANP
        Junior Member
        • 10-12-2004
        • 297

Selam arkadaşlar konu biraz eskimiş ama benim uzun zamandır süren bir sorunum var fakat bir türlü fırsat bulup yazamadım.
        Ayrıntılar:
        Ben receiver da 3 çanak ile 4 uydu seyrediyorum.
        Diseq sıra
        Port A: Turksat
        Port B: Hotbird
        Port C: Hispasat
        Port D: Sirus

Aynı zamanda skystar2 nin kablosu da diseq yanında duruyor. Yani ben SS2 seyredeceğim zaman receiver' ın kablosunu söküp SS2 nin kablosunu Diseq çıkışına bağlıyorum.

Sorunum.
        Receiver' dan sorunsuz seyrettiğim uydular. SS2 de hiç sinyal almıyor. ProgDVB ayarlarından " Diseq yok " seçeneğini işaretlersem Diseq Port A 'da hangi uydu varsa onu seyredebiliyorum.

Dün akşam Yeni Powerİnstall 6' yı kurdum. Şuna dikkat ettim. Powerinstall'ı kurdum ve kurulumun en sonunda PROGDVB' yi çalıştır seçeneğinden sonra PROGDVB çalıştı ve Bütün uydularda Aynı diseq ile sinyal vardı. ProgDVB'yi kapatıp açtığımda sinyal gelmedi. Böyle 4 kere denedim. Powerİnstall' ı 4 kere kurup kaldırdım PROGDVB ilk çalıştığında sinyali alıyor ama kapatıp açtığında bir daha sinyal yok.

Herşeyi açıkça yazdım sanırım
        Yardım ve önerilerinizi bekliyorum
        Son düzenleme HAKANP; 05-09-2006, 10:39.

Yorum

• HAKANP
          Junior Member
          • 10-12-2004
          • 297

Bana cevap yazabilecek yok mu

Yorum

• youness
            Junior Member
            • 27-12-2005
            • 23

arkadaşlar 4 lü dizeqC kullanıyorum.tv den hotbird ide türksat ıda izleyebiliyorum ama pc den sadece türksat ı izleyebiliyorum.yabancılar çekmiyor.sorun ne olabiilir??4 lü diseqC ayarlardan hepsini hotbird yapıyorum yinede çekmiyor.sadece türksat çekiyor.sorun ne olabilir acaba.sistemimde dvbvier prosu da var ondan olamaz sanırım.her şeyi denedim olmuyor.sizce bu skystar2 kartımı parçalasam mı napsam??

Yorum

• black belt
              Senior Member
              • 08-06-2004
              • 6523

Originally posted by rainman71 View Post
              Hazır ProgDVB Powerinstall deneyiniz...

YENİ ProgDVB PowerInstall 7.5.3 (12/05/2006)

Kurulum hakkında geniş açıklamayı da buradan bulabilirsiniz...

ProgDVB PowerInstall Kurulumu (Resimli Anlatım)
              üstad selamlar ,

tüm cevapları okudum...sorunumu ss2 sorunlar köşesine de yazdım ancak orada problemler dağ gibi...ilgili arkadaşa kolay gelsinblush
              bu yüzden ikinci kez de sana danışıyorum...aynı şeyleri forumda iki kere yazmayı ben de istemem ama bu kalabalıkta biliyorum ki yetişmek zor

neyse zaten benim problem destan gibi...bkz aşşagıda...slmlr...: )

Bugün, 08:50 #966
              Junior Member

Bağlantı Tarihi: Jun 2004

Konu: Skystar-2 Sorunlarını buraya yazalım başka topic açmayalım.!!!
              Arkadasım plugins kısmını kontrol ederek bir takım kanalları izleyebilirsiniz...

selamlar ss2 team...
              çünkü bu sorunu sanırım sadece team (bir kaç kişi çözer: ) )...

sky star 2
              1-önce kartı tanıttım,
              2-teknisatın yeni yazılımını kurdum (4.3.2_CD_1205)
              çünkü paketten çıkan kendi yazılımı daha eski idi..
              3-sürücüleri yükledim..
              4-program dvb yi kurdum...
              5-softcam dosyası da işe yarıyor(pluginlerde sorun yok...)
              ----diseq baglantıları doğru,
              ----lnb lerde sorun yok,
              ----kablolar iyi,
              ----anten ayarları doğru...
              gelelim probleme...
              receiver da hem hotbird'ü hem Türksat'ı yüksek sinyal seviyelerinde çekerken,
              skystar2 'de 7 tane türksat kanalı çıkıyor!!!(ıtv azebaycan ,kktc bayrak tv,trttürk,flash( receiverde sinyali en düşük kanallar ss2 de çıkarken, skystar 2 de türksat kanalları nerdeyse yok!!!)
              yalnız ,bu set up 4 pc de türksat uydu olarak yoktu...ben tanıttım...hotbirde sorun yok gibi..(mediaset i ve bir kaç transpndr ı görmüyor...)
              işin ilginç yanı türksattaki çekmeyen frekans aralığında hotbirdde çekiyor) ....
              eutelsat dan skynetle offline download rahatlıkla mümkün oluyor...receiver ın güç bela aldığı hispasat taki en zayıf kanalı çekerken,daha güçlü frekansları ss2 çekmiyor???
              şimdiiii...
              lnb lerde sorun olsa,astra,hispa,hotbird v.s bu uyduları receiverla alamam...
              çanaklarda,lnb ve kabloda sorun olsa yine receiverla bu yayınları alamam...
              üstelik hotbird'de ss2 için yüksek sayılabilecek % 55-60 lık kaliteyi hiç tuturamam...
              türksattaki bu sorun yanlız program dvb ile değil;my theatre ile de var ...ancak onda extradan ntv de çıktıstupidprv : ) buna karşın
              tps ve diger şifr kanallar yok...blush
              aklıma gelen tek şey set-up 4 pc de türksatın olmayışı??? ve sonradan benim tanıtmış olmam..
              (bu durumda hispadaki saçmalığı da hassas lnb ayarlarına ve anten çapına -90cm-yorayım hadi şimdilik...)bu arada hispada receiverle en son 300 civarında kanal çekiyordu...
              bir de bazı ss2 kullanıcılarının belli frekans değerlerini alamadığını okumuştum forumda;ancak böyle olsaydı hotbird in hemen hepsini çekemezdim herhalde???
              gel çık işin içinden...
              bu arada...buna benzer problem (türksat ta kanal yokluğu çekenleri) sahiplerini okumuştum bir zamanlar...
              onlar bunu nasıl çözdü ??eğer çözdülerse...
              gel çık işin içinden, 3 bilinmeyenli denklem...
              ....slmlr
              Düzenleyen black belt : Bugün 08:54.
              Son düzenleme black belt; 24-09-2006, 19:22.

Yorum

• mz301
                Junior Member
                • 02-06-2004
                • 22

usb de sinyal alamıyorum pcı da hiç problem yok ama usb yi loptop a takınca sinyal gelmiyor..driverler ve dvb programları yüklü ve güncel..
                lütfen yardım usb kart arızalı olabilirmi yada pcı dan farklımı çalışıyor..şimdiden teşekkürler...

Yorum

• husrin
                  Junior Member
                  • 29-11-2005
                  • 6

Skystar2 tv kartım var.ProgDVB 4.54.3 sürümünü kullanıyorum.üç çanak antenim var.çanak antenin yanında bulunan Dıseq le bilgisayarıma tek kablo ile geliyor. benim sorunum Dıseq ayarlarını düzgün yapmama rağmen Türksat dışındaki iki uydudan sinyal alamıyorum(hotbırd-Astra). Dıseq ayarlarında Turksatı silmeme rağmen hala tursat kanallarını izleyebiliyorum.
                  hotbırd ve Astra yı nasıl izleyebilirim. yardım

Yorum

• samed1
                    Junior Member
                    • 30-01-2005
                    • 44

skystar tv kartıyla digitürke çevrilmiş çanak antendeki sinyalleri nasıl izleyebilirim?yoksa sadece türksat uydusundaki yayınlarımı alabilirim?
                    digitürke yasal aboneliğim var olmasına rağmen ss2 tv kartımla yayınları izlemek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?
                    bu konuyla ilgili pek bir açıklama bulamadım şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Yorum

• deli_i
                      Junior Member
                      • 21-07-2006
                      • 109

slm öncelikle bende skyvision var anlamadıgım şey ise yada yapamadıgım disqcet ayarlarını yapıyorum hordbirt ve turksatt olarak ayarlıyorum pc açılışta turksattı göruyorsa hortbirti görmuyor hortbirdi görse turksattı görmuyor ikisinin arasında tıkandım kaldım çok nadir ikisini birden açıyor yardımcı olursanız sevinirim Discqet ayarlarınıda dediginiz yerden resimli şekiLde yaptım ama hala olmadı yardımcı olursanız sevinirim help1

Yorum

• user1198
                        Junior Member
                        • 04-06-2004
                        • 15

Arkadaşlar Skystar 2'nin genel bir DiseqC sorunu var. Piyasada satılan her DiseqC ile çalışmıyor. Bazı DiseqC'lerde sinyal hiç alamazken bazılarında takılmalar yapıyor, bilgisayarı kasıyor, sinyal seviyesi düşüyor gibi gibi sorunlar yaşatıyor. Henüz denemedim ama aynı sorunu daha önceden yaşayan biri GOLDMASTER DiseqC almam halinde sorunumun çözüleceğini söyledi... İnşallah birkaç gün içinde alacağım. Sonuç olumlu olursa buradan da sonucu bildiririm...
                        Yani Goldmaster haricinde başka hangi markalarla sorunsuz çalıştığını bilmiyorum, kısacası DiseqC'nin kesinlikle kalitelisini almanız gerekiyor...

Yorum

• name2004
                          Junior Member
                          • 16-10-2004
                          • 22

selam arkadaşlar sky star2 ile bende 1 ay ugraştım benim sorunumda turksat ı gösrerıp hotbırdı göstermıyordu cıhazı 2 kere servise götürdüm çalışıyor dıye geri gönderiyorlardı sorunu çözdüm 3 adet diseg lullandım hepsi de problem çıkardı arkadaşın tavsıyesi ile ....**** ......dıseg kullandım sorun ortadan kalktı sizlere tavsıyem pıyasa malı dıseg kullanmayın sky dıseg secıyor

Yorum

• user1198
                            Junior Member
                            • 04-06-2004
                            • 15

Arkadaşım burada marka yazmanın sakıncası var mı bilmiyorum ama doğru diseqC'yi bulana kadar da belki bir sürü marka denemek zorunda kalmak istemem... Forum içinde marka yazmak istemiyorsan bana mail atabilirsen sevinirim... Çünkü elimde çalışmayan ve kenarda köşede atılmış duran maalesef piyasada bulduğum çin malı diseqC'ler var... Bunlara çalışmayan yenilerini eklemek istemem...
                            Mail adresim user1198@yahoo.com

teşekkürler...

NOT: Farklı uyduları seyredebilmek her çanaktan bir kablo çektim aşağı ve her seferinde kablo değiştirmek zorunda kalıyorum... Sanırım buna çin işkencesi derler... crashs

Yorum

• mz301
                              Junior Member
                              • 02-06-2004
                              • 22

Oturduğum Apartmanda merkezi uydu sistemi var,iki çanaktan gelen sinyal receiver da sorunsuz çalışıyor, sistemde kurulmuş mekezi disecg ise santral tipi toplam 36 daire'ye çift çanaktan gelen yayını iletiyor,şimdi ben buna göre ss2 usb kartımı nasıl disecg ayarı yapmalıyım.sorunum aşağıdaki gibi.
                              ss2 usb de sinyal alamıyorum pc de denedim bazı kanallarda sinyal var bazılarında hiç yok ama usb yi loptop a takınca sinyal gelip gidiyor...driverler ve dvb programları yüklü ve güncel..
                              lütfen yardım ss2 usb kartı daha 1 hafta önce aldım ve 1 haftadır kafayı yedim başaramadım.
                              ..şimdiden teşekkürler...

Yorum

• mz301
                                Junior Member
                                • 02-06-2004
                                • 22

annsccu Bu forum niye böyle ağır işliyor arkadaşlar bana yanıt verecek bir arkadaş yok mu ! badprv

Yorum

İşlem Yapılıyor
                                X