Oto Alarm Tamiri

Kapat
Önemli Konu
X
X

• Filtre
  • Zaman
  • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar
  • furkanosman1990
    Junior Member
    • 26-07-2006
    • 8

Konu: Oto Alarm Tamiri

alarmın markası MFK

Yorum

• cenmax
      Junior Member
      • 16-10-2005
      • 191

Originally posted by furkanosman1990 View Post
      alarmın markası MFK
      doğrudur..yani beyaz ve beyazsiyah kabloda sürekli eksi olabilir..onun için sarı ve sarısiyah yada turuncu ve turuncusiyah kablolardan hangilerinde eksi var ise onları ayırıp diğer iki kabloya eksiler verilmelidir..
      başarılar..

Yorum

• furkanosman1990
        Junior Member
        • 26-07-2006
        • 8

kardeş çok saolasın turuncu ve turuncusyah şase olcakmış denedim dedigin gibi çalıştı

Yorum

• turac41
          Junior Member
          • 09-07-2007
          • 2

llove
          Originally posted by cenmax View Post
          merhaba;
          oto alarm tamiri konusunda her türlü bilgi yedek parça şema ve tamirat için yardımcı olabilirim...cenmax- serpistar- genesis- okida gt- cobra- scorpion- nasa- argus- armada- bac- bertone- automix- desi- ultra-laser- pressan- clifford- k9- space- pirena- meta- tarantula- codealarm- ariane- sirrio777-gemini- rem- monex-wolf- ve bir çok cin malı alarm sayabilirim..ayrıca oto alarm yedek kumanda ve garaj kumandası yapılır...

irtibat için . 0216 390 85 58 _kamil_
          selam 2000 yılında vw marka aracıma cobra marka alarm taktırdım sorunum yok fakat kumandalarını yedek dahil buton lastikleri parçalandı bu kumandalardan bulabilirmiyim. iyi çalışmalar

Yorum

• turac41
            Junior Member
            • 09-07-2007
            • 2

selam 2000 yılında vw marka aracıma cobra marka alarm taktırdım sorunum yok fakat kumandalarını yedek dahil buton lastikleri parçalandı bu kumandalardan bulabilirmiyim. iyi çalışmalar

Yorum

• cenmax
              Junior Member
              • 16-10-2005
              • 191

Originally posted by turac41 View Post

temin edilir fiyati 40 ytl dir ( tanesi) maalesef pahalidir

Yorum

• draculamen
                Junior Member
                • 23-11-2005
                • 55

Merhaba Cenmax

Benim arabam 2003 vw bora.Arabamda carguard marka bir alarm vardı.Fakat birkaç sene önce aküm bitti ve tamirciye götürdüğümde ise alarmın elektrik kaçağı yaptığı için akünün bittiğini söyledi ben de alarmı iptal ettirdim.Bir hafta önce de tekrar devreye almak istedim gittiğim usta alarmı tekrar bağladı ve kaçak görünmüyo böyle kullan dedi.Ben emin olamadım başka bir ustaya gittim ve o usta alarmda halen bir kaçak olduğunu söyledi.Bunu da akünün bir ucunu çıkartıp kontrol kalemi gibi birşeyle bakarak anladı.Alarmın beynini söküp içine baktı ve su girdiği için ark yaptığını söyledi ve beyni çıkardım.Eski alarmın tamir edilebileceğini fakat tavsiye etmediğini söyledi arabayı bile yakabilirmiş.
                Ben yeni bir alarm taktırmak istiyorum senin tavsiyen hangi marka ve model alarmdır telefonun 216 lı ben de Anadolu yakasındayım verdiğin birkaç cevaptan konu ile ilgili bayagı bilgili olduğunu anladım o nedenle bana bilgi verebilirsen gelip taktırmak istiyorum.
                İyi Günler dilerim.

Yorum

• cenmax
                  Junior Member
                  • 16-10-2005
                  • 191

Originally posted by draculamen View Post
                  Merhaba Cenmax

Benim arabam 2003 vw bora.Arabamda carguard marka bir alarm vardı.Fakat birkaç sene önce aküm bitti ve tamirciye götürdüğümde ise alarmın elektrik kaçağı yaptığı için akünün bittiğini söyledi ben de alarmı iptal ettirdim.Bir hafta önce de tekrar devreye almak istedim gittiğim usta alarmı tekrar bağladı ve kaçak görünmüyo böyle kullan dedi.Ben emin olamadım başka bir ustaya gittim ve o usta alarmda halen bir kaçak olduğunu söyledi.Bunu da akünün bir ucunu çıkartıp kontrol kalemi gibi birşeyle bakarak anladı.Alarmın beynini söküp içine baktı ve su girdiği için ark yaptığını söyledi ve beyni çıkardım.Eski alarmın tamir edilebileceğini fakat tavsiye etmediğini söyledi arabayı bile yakabilirmiş.
                  Ben yeni bir alarm taktırmak istiyorum senin tavsiyen hangi marka ve model alarmdır telefonun 216 lı ben de Anadolu yakasındayım verdiğin birkaç cevaptan konu ile ilgili bayagı bilgili olduğunu anladım o nedenle bana bilgi verebilirsen gelip taktırmak istiyorum.
                  İyi Günler dilerim.

size tavsiye edeceğim alarm king's gun 303 modelidir..çok istikrarlı bir alarm dır..veyahut scorpion da olabilir..bunların fiyatları montaj dahil ortalama 120 ytl dir. şekil şekil çin malı alarmlardan uzak durun..çok sorun yaşarsınız..

birde montajcıya, çok titiz olduğunuzu ve ALARM TESİSAT KABLOLARINI BEZ BAND İLE iZOLE ETMESİNİ SÖYLEYEBİLİRSİNİZ...

başarılar..
                  Son düzenleme cenmax; 23-07-2007, 15:52. Reason: harf hatası

Yorum

• draculamen
                    Junior Member
                    • 23-11-2005
                    • 55

Originally posted by cenmax View Post
                    size tavsiye edeceğim alarm king's gun 303 modelidir..çok istikrarlı bir alarm dır..veyahut scorpion da olabilir..bunların fiyatları montaj dahil ortalama 120 ytl dir. şekil şekil çin malı alarmlardan uzak durun..çok sorun yaşarsınız..

birde montajcıya, çok titiz olduğunuzu ve ALARM TESİSAT KABLOLARINI BEZ BAND İLE iZOLE ETMESİNİ SÖYLEYEBİLİRSİNİZ...

başarılar..
                    Senin bu işleri yaptığın bir yerin varsa oraya geleyim en iyi alarm hangisiyse onu taktırmak istiyorum King's gun alarmı internette aradım ama japonca veya çince bi sayfada buldumbirşey anlamadım.Scorpiona da baktım bir yerde vardı özelliklerini bulamadım.Genelde desi cenmax falan çıkıyor.Ama ben sana güveniyorum Telefon veya işyeri adresin varsa özelden bana atabilirsen sevinirim.

Yorum

• @ngin035
                      Junior Member
                      • 24-07-2007
                      • 3

slm kamil kardeş sana ulaşmak istedim ama verdiğin numarayı aradım ulaşamadım şimdi benim corollam var 98 arabanın alarmı bu sabah kapadım bi daha açmadı kapıları bastığın zaman açmıyor.anahtarla açıyorum ancak bi elektrikçiye gittim soketleri,kumandayı kontrol etti pilleri fln değiştirdi alarmın beyninden yada kumandanın elektronik kısmında sorun olabilir dedi.Bende elektronikçiye gittim adam beynin içindeki epronda sorun var dedi biz takamayız taksak bile buna program yüklenmesi gerek dedi şimdi ben alarmımı cok seviyorum kumandası fln hoşuma gidiyor değiştirmek istemiyorum bu beynin bir tamiri mümkünmüdür.Ben beynin plastiğini kaldırdım içinde pic 16f diye başlayan bir entegre var onun hemen üstündede aynı boyutta bir entegre var o biraz kararmış.

Bu 16f diye başlayan epron galiba.

Bu konuda yardımcı olabilirmisin kardeş bunun nasıl tamir ettirebilirim bende elektronikle uğraşıyorum söküp takmak olsa bende takardım ama iş öyle değil galiba.msn ne zaman açık.

Ayrıca beynin üzerinde ve kumandada marka yazmıyor.

Yorum

• @ngin035
                        Junior Member
                        • 24-07-2007
                        • 3

slm kamil kardeş sana ulaşmak istedim ama verdiğin numarayı aradım ulaşamadım şimdi benim corollam var 98 arabanın alarmı bu sabah kapadım bi daha açmadı kapıları bastığın zaman açmıyor.anahtarla açıyorum ancak bi elektrikçiye gittim soketleri,kumandayı kontrol etti pilleri fln değiştirdi alarmın beyninden yada kumandanın elektronik kısmında sorun olabilir dedi.Bende elektronikçiye gittim adam beynin içindeki epronda sorun var dedi biz takamayız taksak bile buna program yüklenmesi gerek dedi şimdi ben alarmımı cok seviyorum kumandası fln hoşuma gidiyor değiştirmek istemiyorum bu beynin bir tamiri mümkünmüdür.Ben beynin plastiğini kaldırdım içinde pic 16f diye başlayan bir entegre var onun hemen üstündede aynı boyutta bir entegre var o biraz kararmış.

Bu konuda yardımcı olabilirmisin kardeş bunun nasıl tamir ettirebilirim bende elektronikle uğraşıyorum söküp takmak olsa bende takardım ama iş öyle değil galiba.msn ne zaman açık.

Yorum

• @ngin035
                          Junior Member
                          • 24-07-2007
                          • 3

Ayrıca dostum ben arabayı alırken vardı alarm ben taktırmadım yedek kumandada mevcut değil bende.Bilgine.

Yorum

• noumannn
                            Junior Member
                            • 25-07-2007
                            • 2

slm arklar 98 model vw transporter da laser marka alarmım var.araç sigortalardan kaynaklanan elektrik arızası sonucu elektrükçiye gitti,geldiğinde alarmın sadece kumandası çalışıyodu.o da kuvvetlice basacaksın kolay kolay görmüyor.bastığımda cık cık die ses çıkardı zamanlar o da kayboldu.ve yanıp sönen led ışık sürekli yanar oldu.alarm sadece kumandada ki alarm tuşuna basınca ötüyor.bunun arızası nedir,bide kutudan çıkan bi boş kablo var o boşta mı kalcak.yedek kumanda nerden temin edebilrim.acil cvp lütfenn

Yorum

• cenmax
                              Junior Member
                              • 16-10-2005
                              • 191

Originally posted by noumannn View Post
                              slm arklar 98 model vw transporter da laser marka alarmım var.araç sigortalardan kaynaklanan elektrik arızası sonucu elektrükçiye gitti,geldiğinde alarmın sadece kumandası çalışıyodu.o da kuvvetlice basacaksın kolay kolay görmüyor.bastığımda cık cık die ses çıkardı zamanlar o da kayboldu.ve yanıp sönen led ışık sürekli yanar oldu.alarm sadece kumandada ki alarm tuşuna basınca ötüyor.bunun arızası nedir,bide kutudan çıkan bi boş kablo var o boşta mı kalcak.yedek kumanda nerden temin edebilrim.acil cvp lütfenn
                              ilk olarak yapman gereken alarm beyninin tesisat kablolarina bagli olan bir tane ac-kapa anahtari var, onu bul ve onun konumunu degistir,o zaman led soner ve alarm normale doner,,,, kumandaniza yeni bir tane yedek yapilir ; fiyati 35 ytl dir

basarilar:::

Yorum

• cenmax
                                Junior Member
                                • 16-10-2005
                                • 191

Originally posted by @ngin035 View Post

gsm no: 0 535 255 96 40
                                muhtemelen kumanda kodu silinmisdir ama baska bir seyde olabilir, 16f ile baslayan islemcidir ve kolay kolay bozulmaz,uln2003 entegresini bir degistir belki calisir fiyati ucuzdur, denemeye deger:
                                cihazi gormem gerekir resmlerini cekip yollarsaniz oda olur::

basarilar
                                Son düzenleme cenmax; 26-07-2007, 00:01. Reason: harf hatasi

Yorum

İşlem Yapılıyor
                                X