dvb dream sinyal sorunu

Kapat
X

• Filtre
  • Zaman
  • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar
  • fantaxxx
    Junior Member
    • 01-03-2007
    • 25

dvb dream sinyal sorunu

slm kolay gelsin
    dvb dream kullanıyorum tv kartı sky star 2 eski windows işletim sistemi yükü iken astra 19 derece de bazı frekanslar cekiyordu yeni windows kurdum şimdi dvb dream de bazı frekansları sinyallerini alamıyorum ama prodvb kurdugumda orda dvdb dream de cıkmayan frekanslar kanallar pro dvbd cekiyor
    ama eskisi gibi dvb dream de eski izlediğim kanalları bir türlü o kanallarda sinyalleri yok ne den böle bi problemle karşılaştım anlamadım cözemedim de dvb dream de kanallar yok pro dvdb de frekansların sinyalleride var nedeni ne dir acaba sölermisiniz

şimdiden teşekkürler
  • _-ESCALES-_
    Member
    • 21-05-2007
    • 797

Konu: dvb dream sinyal sorunu

nedeni transporder yani kanal listesinden yapabilir dvb dream için güncel listeyi indirip kanalları tarartman yeterli bi dene?

Yorum

• fantaxxx
      Junior Member
      • 01-03-2007
      • 25

escales üstat denedim olmuyor dün akşamdan beri deniyorum problem aynı cok komik ama calışan şey sadece windows işletim sistemi kurdum o kadar tranporter listesini değiştirdim gene yemedi komik olan da zaten bu denemediğim yol kalmadı pro dvdb de aynı transpoter cekiyor mesela alman rtl rtl 2 vox pro bu kannallar cekiyor ama dvb dream de cekmiyor o frekanslarda sinyal yok caresini bi bulsam nasıl yaptıgımıda yazıcam forumda ihtiyacı olan bu tip durumlarla karşılaşırlarsa en azından cözümünü de yazıcam ama nafile yapamıyorum ah bi düzelse olmuyor cözümmm

Yorum

• _-ESCALES-_
        Member
        • 21-05-2007
        • 797

işletim sistemi zannetmem hanı ses kartın yada baska driver in sorun cıkarsa sp2 de ıyı sp3 sorunlu olsa tamam ama dvb de alakayı bulamadım tp ile yani otomatik guncelleştırmelerın acıkmı bı windows guncellemelerini bi tamamla benim kafamda basmadı bunu eniyi sen araştırır ve yaparsın bukonuda birşey diyemeyeceğim cunku sorun sinyal var diğerlerinde 3,4 tp de kanal yok ama progdvb de var enteresan

Yorum

• fantaxxx
          Junior Member
          • 01-03-2007
          • 25

evet üstat aynen öle cok tauaf ama yapıcam ve de bulucam sorunu gene cok saol teşekkürler

Yorum

• fbrdm07
            Junior Member
            • 23-12-2007
            • 4

kardeş aynı sorun bendede oldu 1 hafta önce dvb dreamda takır takır izliyordum şimdi bazı kanallar çekmiyor. ancak üstüne gelip aralıklarla 4-5 kez basınca açılıyor kanal. sorun sinyalle alakalı izlediğim kanalda şifreli ama şifrede bi sorun yok sorgu dvb dreamda şifre işareti gelince anında gidiyor servere açılıyor sorun kanal sinyalinin olmasına rağmen geç gelmesi veya bazen açılmaması sinyal düşük desek hiç çekmez öyle bir sorun da yok 3 yıldır izlediğim çanak 1 an bile tutukluk yapmadı. çok garip bir durum anlamadım gitti herşeyi değiştirdim codecler olsun değişik pluginler olsun baştam kurdum hepsini win xp win7 hepsinde denedim yok nerden geldi anlamadım bu sorun? çözersek paylaşalım burda kardeş saygılar..

Yorum

• fbrdm07
              Junior Member
              • 23-12-2007
              • 4

sanırım sorun setup4pc nin yüklü olmadığından kaynaklanıyormuş pc nin sağ köşesindeki kırmızı kanal açııkken yeşil olan uydu sembolü. onu yükledim sorun düzeldi .sizde deneyin sorun düzelir belki .

Yorum

İşlem Yapılıyor
              X