BEKO CASIO 298 SR Ayarları

Kapat
X

• Filtre
  • Zaman
  • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar
  • hisarcafe
    Junior Member
    • 20-07-2005
    • 2

BEKO CASIO 298 SR Ayarları

Aralık 2006 dan itibaren Yazar kasalarda bulunan Vergi Numarası Değiştiriliyor..
    Bunun yerine TC kimlik numaraları yazılacak.. Peki bu Kimlik numaraları Nasıl yazılacak? 10 haneli olan Vergi numarasının yerine 11 haneli TC kimlik numarasını yazmak için neler yapmalıyız? Bilen arkadaşlaran bu konuda Bir yazı bekliyoruz Beko Casio yazar kasalarında bu ayarlar nasıl yapılır Teşekkür ederim
  • hisarcafe
    Junior Member
    • 20-07-2005
    • 2

Konu: BEKO CASIO 298 SR Ayarları

Arkadaşlar Eminim bir coğunuz Beko servisinde bulundunuz yada biliyorsunuz bu konuyu yardım edecek biri yokmu bu konuda?

annsccu help1

Yorum

• bobo35
      Junior Member
      • 13-07-2005
      • 30

bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Yorum

• ismail_07
        Junior Member
        • 16-09-2005
        • 8

Slm. arkadaşlar genelde servislerin yaptığı bu işlem aslında çok basit. Ben Antalya da Muhasebeci olarak çalışıyorum. Bir mükellefimizin Beko-Casio 398 Sr Marka yazarkasasını Kullanma kılavuzuna bakarak Vergi dairesi ve vergi nosunu güncelledim tc. olarak. Yapılışına gelince hatırladığım kadarıyla yardımcı olayım.

Öncelik le kullanma kılavuzunu bulmanız gerekiyor çünkü her harfe karşılık gelen bi rakam var. (Örnek 00 (ikitaneSıfır) a basarsak boşluk veriyo.) Yazarkasadaki Anahtarı En sola çevirecez P2' di sanırım. Tavsiyem ilk önce bi fiş kesin. Satırları sayarak kaçıncı satıra geldigine balın.
        Örnek :
        DENEME MARKET
        adres.adres.adres.
        Düden v.d. 111 111 1111
        0242 222 222 22

Burda vergi dairesi kısmı üçüncü satırda kotlamalar klavuzda da yazıyor.
        1. satır : 132
        2. satır : 232
        3. satır : 332
        4. satır : 432
        diye gidiyor.

ÖRNEK :

15 - 37 - 15 - 16 - 27 - 00 - 38 76 15 79
        D - Ü D E N (bosluk) V . D :
        (DÜDEN VD: YAZILIŞI)

RAKAMLAR :
        1 için (01) 2 için (02) 3 için (03) dört için 04 beş için 05 altı için 06 yedi için 07 sekiz için 08 dokuz için 09 (Detayı yine kullanma kılavuzunda aklımdakileri yazdım)

23535814236
        0203050305080104020306 = aralarında boşluk bırakmadan

yazma kodlama işi bittikten sonra NAKİT - ARA TOPLAM yaparak anahtar kayıt bölümüne getiriliyor arkadaslar çok basit bende kullanma kılavuzundan bakarak kendim çözdüm ve problemsiz hen yaptım. Kolay gelsin...
        Son düzenleme ismail_07; 19-01-2007, 09:54.

Yorum

• romansanta
          Junior Member
          • 20-12-2008
          • 1

beko casio 398sr tarih ayarı nasıl yapılır bilen biri yardımcı olsun lutfen..

Yorum

• fikrimin_zikri
            Junior Member
            • 15-12-2008
            • 88

Originally posted by romansanta View Post
            beko casio 398sr tarih ayarı nasıl yapılır bilen biri yardımcı olsun lutfen..
            Tarih ayarı yapılamaz. sadece saat ayarı yapılabilir.

Yorum

• ybæl©ik
              ADMINISTRATOR
              • 25-01-2003
              • 30775

Arkadaşlar

Yazar Kasa olarak bilinen Ödeme Kaydedici Cihazlardaki gerekli ayarlar sadece yetkili ve anlaşmalı teknik servisler tarafından yapılabilir.

Anlaşmalı ve yetkili firma ve kişiler dışındaki müdahaleler yasadışıdır ve gerçek bilgilerin değiştirilmesine yönelik bir müdahale olacağından, bu cihazlarda düzenlenen belgeler geçersiz ve sahte olacaktır.

Ödeme Kaydedici Cihaz üzerinde/ayarlarda oynama yapan, belge düzenleyen, belge alan herkes müteselsil olarak sorumludur.

Lütfen bu tür bilgileri paylaşmayınız çünkü suç işlemiş olursunuz.

Yorum

İşlem Yapılıyor
              X