Türksat otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ; Frekans : 12380 MHz Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical) Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 3/4 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılmasını yapınız >

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Gösterilen Sonuçlar : 21 ile 31 arası , toplam 31

Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

 1. #21
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  12-10-2006
  Mesajlar
  7
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  Güzel bir çalışma, bilgiler için teşekkürler.

 2. #22
  Banned
  Bağlantı Tarihi
  21-06-2005
  yaş
  40
  Mesajlar
  1,931
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  bilerde teşekkür ederiz

 3. #23
  Member s.o.s58's Avatar
  Bağlantı Tarihi
  13-06-2006
  Bölge
  ist./s.beyli
  yaş
  31
  Mesajlar
  1,716
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  Soru ) Arkadaşlar ben gecenlerde sabit disklerimden birine pardus yükledim. Şimdi ögrenmek istedigim şey ana kartı, kameramı, ne bileyim modemi falan tanıtmak gerekiyormu ?
  Cevap ) Pardus'ta donanım tanıma işlemleri otomatik olarak yapılır. Dolayısıyla ekstradan sürücü kurmanıza gerek olmaz, eğer herhangi bir donanımınız beklediğiniz gibi çalışmadıysa, bu donanımınıza özel bazı ayarlar yapılandırılamadığı için olabilir. Bunun gerekçesi büyük olasılıkla donanımınızın üretici firmasının, sürücülerini Pardus CD'si ile dağıtılmasına izin vermemesindendir. Yani Pardus bu konuda yetenek olarak yeterli olduğu halde, sürücüyü yazan firmalar bu konuda kısıtlama getirmiş olabilir.
  Bu durumda bu paketleri ayrıca kurmanız gerekebilir, yazılım ekle/çıkar aracını kullanarak bu konuda gerekli desteği alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için www.pardus-wiki.org adresindeki Donanım bölümüne bakabilirsiniz, tüm ekran kartlarıyla ilgili detaylı teknik bilgi burada ayrıntılı biçimde anlatılmıştır.

  Soru ) Pardus işletim sisteminde hangi antivirüs programlarını kullanabiliriz ve pardusla beraber gelen programlar dışında, mesela photoshop ve winamp ve winrar gibi programların linux sürümleri var mı ya da bu programları nasıl kullanabiliriz? Bilgilendirirseniz memnun olururum.
  Cevap ) Öncelikle bir temel farkı vurgulamak gerekir, MacOS(X), Windows, Linux gibi farklı alanlardaki işletim sistemlerinin çalıştırılabilir dosyaları birbirlerine uymazlar... dmg, exe, bin gibi... Ancak bu uygulamaları birbiri üzerinde çalıştıran bazı araçlar var. Örneğin WINE adlı bir uygulama ile Windows programlarının bazıları Linux yani Pardus üzerinde çalıştırırılabilir. Ancak en güzeli, Pardus üzerinde çalışmak için yazılmış, özgür yazılımları tercih etmendir zira özgür yazılımlar hem daha esnek ve hızlı çalışır hem de özgürdür adı üstünde... Pardus'a kolay kolay virüs bulaşmaz, antivirüs kurmanıza gerek yoktur.

  Soru ) Bilgisayarıma hem Windows u hemde Pardus u kurmak istiyorum. Peki mesela bilgisayarımı Pardus ile açtığımda windows daki belgelerime ulaşabilecekmiyim ? yada tersi durumda?
  Cevap ) Evet ulaşabilirsiniz.
  Windows ile biçimlendirilmiş tüm disk bölümlerine, Pardus üzerinden direkmen erişebilirisiniz (okuyup yazabilirsiniz).
  Pardus ile biçimlenmdirilmiş disk bölümlerine Windows üzerinden erişebilmek içinse Windows a küçük bir program kurmamız gerekir ( programın adresi: http://www.fs-driver.org/download/Ext2IFS_1_10b.exe programı kurarken pardusun bulunduğu disklere bir harf ile isim vermeniz istenecektir ).
  Tabi Windows ile biçimlendirdiğimiz bir disk bölümünü hem pardus hemde windows için belgelik alanı olarak kullanırsanız, belgelerinize windowsdan da doğrudan erişebilirsiniz elbette, yani o programı kurmanızada gerek kalmaz.
  Konuyla alakalı güzel bir makale : http://www.pardus-linux.org/forums/viewtopic.php?t=880

  Soru) Ben Windows'u kaldırıp Pardus kurmayı düşünüyorum. Windowsda İnternet Explorer daki Sık Kullanılanlarımı kaybetmek istemiyorum. Bu sık kullanılanları Pardusda Firefox'da kullanabilirmiyim?
  Cevap) http://www.pardus-linux.org/forums/v...231&highlight=

  Soru ) Arkadaşlar Pardus da nasıl msn görüşmesi yapacağız, msn kişi listem ne olacak yani kullanabilecekmiyim?
  Cevap) Elbette mevcut msn hesabınızdaki kişi listesini kullanacaksınız. Pardus’da msn, icq irc, yahoo messenger, vs. gibi mesajlaşma ortamlarını birarda barındıran Kopete isminde bir program vardır. Kopete sadelik sevenler için harika bir çözüm, ama MSN dünyasının bütün renkli, oynak eklentilerini isterseniz örneğin AMSN kullanabilirsiniz. AMSN CD'nin içinde gelmiyor ama Program Ekle/Kaldır ile otomatik kurabilirsiniz.

  Soru ) Pardus’da program ekleme işini nasıl yapacağız ?
  Cevap) Resmi pardus deposu şuan için yaklaşık 4 GB büyüklüğünde bir program arşivine sahip ve depodaki paket sayısıda gün geçtikçe artmaktadır. Depodaki programları kurmak son derece basittir;
  Tasma -> Sistem seçenekleri -> Program Ekle, Güncelle veya Kaldır’a açarsınız ve sol taraftaki menüden dilediğiniz kategoriyi tıklarsınız. Karşınıza o kategorideki mevcut paketlerin lisyesi gelecektir. Kurmak istediğiniz programı işaretleyip Paketleri kur 'a tıklarsınız. Hepsi bu. Tabiki internete bağlı olmak gerekiyor.
  Program Ekle Güncelle veya Kaldır’ı (diğer adıyla Paket Yöneticisi’ni) hiç görmediyseniz bakınız; http://www.pardus.org.tr/ekran-gorun..._kullanim7.png

  Soru ) Wine programını nasıl kuracağız ?
  Cevap ) “Program Ekle Güncelle veya Kaldır”ı açın, “Yeni Paketleri Göster” tuşuna basın ardından arama kutucuğuna wine yazın, gelen paketleri işaretleyip “Paketleri Kur”a basın. (Ayrıca bkz: http://www.pardus-linux.org/forums/v...aketle ri+kur )

  Soru ) Pardus'u kurdum sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda kullanıcı adı ve şifre soran ekran geldiğinde ekran kararıyor, ne yapacağım?
  Cevap) Ekran karardığında Ctrl + Alt + (+ veya tuşlarına birkaç kez basarak çözünürlüğü değiştirmeyi deneyin, muhtemelen işe yarayacaktır. İşe yaramazsa şu sayfada anlatılanı uygulayın; http://www.pardus-linux.org/forums/v...159bfcf78c2c27

  Soru ) Pardus'u kurdum ama çözünürlük 800*600 den fazla yükselmiyor. Çözünürlüğü nasıl 1024*768 yapabilirim
  Cevap) Ekran kartınızın sürücülerini kurmamışsınız. Kurmak için bakınız http://tr.pardus-wiki.org/Donan%C4%B...C3%A7indekiler

  Soru ) Pardusu kurduğumdan beri bilgisayardan ses çıkmıyor. Sağ alt köşede sistem çekmecesindeki Kmix simgesinin üzerinde çarpı işareti var, ne yaptıysam olmadı.
  Cevap ) Eğer bilgisayarınıza bir webcam takılı ise önce onu sökün ve bilgisayarı yeniden başlatın, eğer hala ses yoksa ses kartınızı şu şekilde tanıtmayı deneyin;
  Konsolu açıp yönetici girişi yapın (bunun için su yazıp enter a basın ve root şifrenizi girip enter yapın. Not: yazdığınız şifre görünmeyecektir). Yönetici girişi yaptıktan sonra alsaconf komutunu verin… karşınıza bir kaç tane ses kartı isimi sıralanacaktır. O liste içinde kendi ses kartınız var ise onu seçip kurun. Ekranın sağ alt köşesindeki Kmix simgesine tıklayın ardından Karıştırıcılar tuşuna basın ve ordaki tüm ses seviyelerini sonuna kadar açın, işe yarayacağını tahmin ediyorum.
  Ayrıca çeşitli ses problemlerini çözdüğü söylenen bir program var. O programı kurmak isterseniz Program Ekle Kaldır'ı açın, arama kutucuğuna alsa yazın ve gelen paketlerin hepsini işaretleyip kurun.

  Soru ) Kernel (Çekirdek) nedir?
  Cevap ) Kernel işletim sisteminin kalbidir. Kernel(çekirdek), programların ve donanımın arasında bekleyerek iletişimi sağlayan bir arabirimdir. Çalışan tüm programların ve süreçlerin hafıza ile olan ilişkilerini düzenler. İşlemcinin gücünün tüm bu programlar arasında adil bir şekilde dağıtımını üzerine alır. Tüm bu işlemleri kullanıcının haberi olmadan heran, durmaksızın yapar. Sistem açılırken belleğe yüklenir ve sistem kapatılıncaya kadar bellekte kalır.

  Soru ) Arkadaşlar ben sık sık pardusu güncellemekteyim. Fakat nedense bazı güncellemeler sonrasında bilgisayarı tekrar başlattığımda ön yükleyicide görünen pardus sayısı artıyor! şu an bilgisayarım her açıldığında ön yükleyicide 3 adet pardus seçeneği görünüyor... bunun nedeni nedir? Bunları silmek istiyorum nasıl yapacağım ?
  Cevap ) Yüklediğiniz güncellemeler içinde çekirdek(kernel) güncellemesi de var ise, güncelleme sonrasında yeni çekirdeklerin isimleri otomatikmen açılış ekranındaki seçeneklere eklenecektir. En tepedeki Pardus seçeneği en yeni çekirdek ile çalışan Pardus dur. Yeni çekirdek, yeni sürücülerin, yeni donanımlarınızın tanınmasının kolaylaşması demektir. Eğer yeni çekirdekle herhangi bir sorun yaşamıyorsanız eskileri silebilirsiniz.
  Eski çekirdekleri sisteminizden temizlemek için ve açılış ekranındaki ilgili satırları temizlemek için bakınız; http://tr.pardus-wiki.org/NASIL:Grub...Temizli%C4%9Fi

  Soru ) Pardus’da bir program çalışırken donma olursa Windows’daki gibi bir ctrl+alt+delete gibi bir kombinasyon var mı, basıp kapatalım donan programı...
  Cevap ) ctrl+alt+esc’ye basınca fare kurukafaya dönüşür, programın üzerine tıklayıp kapatılabilir. ctrl + esc'ye basınca tüm çalışan programların listesi gelir...

  Soru ) Dün Akşam pardusu bilgisayarıma kurdum fakat kurulum bittikten sonra gördümki CDsürücüsü yok !
  Cevap ) CD sürücüsünde bir CD takılı olmadıkça görünmez.

  Soru ) Open Office'e times new roman, arial gibi windows fontlarını nasıl eklerim ?
  Cevap) Tasma > Görünüm ve Temalar > Yazıtipi kurucusu yolunu izleyip oradaki Yönetici Modu tuşuna basıp root şifreni gir. Ardından Yazıtiplerini Ekle tuşuna basıp Windows fontlarının bulunduğu dizinine gir ve istediğin yazı tiplerini seçip ekle. Daha ayrıntılı bir açıklama isterseniz bkz; http://tr.pardus-wiki.org/NASIL:Micr...4%B1n_Kurulumu

  Soru ) Masaüstünde sol altta pardus yazan simgeyi pardus u anlamaya çalışırken sildim ve geri getiremiyorum yardım edin lütfen.
  Cevap ) Saatin solundaki boşluğu sağ tıklayıp Kilidi Aç deyin. Bir kez daha sağ tıklayıp panele progr****** ekle deyin. Listeden KDE Menüsü'nü çift tıklayın.

  Soru ) Bilgisayarımı tek başıma kullanmaktayım. Ben bilgisayarımı daima root yetkisi ile açmak istiyorum yani root kullanıcısı olmak istiyorum. Bu mümkünmüdür, mümkünse nasıl yapacağım?
  Cevap ) Merhaba Linux'da acemi iseniz ki, öyle görünüyor; Pardus'u kesinlikle root olarak açmayın vede kullanmayın.
  Root olarak bir şeyler yapma ihtiyacınız varsa;
  konsolda su ve sudo araçları,
  birde Pardus --> Programlar --> Sistem -> Daha Fazla Uygulama --> Dosya Yöneticisi -->Yetkili Kullanıcı tuşu, root olarak yapmak istediğiniz her imkanı size verir.

  Soru ) .flv uzantılı videolara çift tıkladığımda direk açılmıyor. Her seferinden Birlikte Aç menüsünü kullanıp Mplayer ile yada Kaffeine’yi seçerek oynatabiliyorum. Bu videolara çift tıkladığımda direk Mpalyer ile (yada Kaffeine ile) açılmasını istiyorum nasıl yapabilirim?
  Cevap ) Tasma > Masaüstü Seçenekler > Dosya İlişkileri’ne gir ve “video” kategorisine flv adında bir başlık tanımla, dosya uzantısı olarak *.flv yaz, dosya simgesi olarak beyendiğin bir simgeyi seç, flv videolarını oynatmak için bir oynatı seç mesela Mplayer’ı.

  Soru ) Pardus’da, izlediğimiz filmlerden nasıl ekran görüntüsü alırız?
  Cevap ) http://www.pardus-linux.org/forums/viewtopic.php?t=3789

  Soru ) Pardus’da resimleri tekrardan boyutlandırabileceğimiz bir resim programı var mı?
  Cevap ) http://www.pardus-linux.org/forums/v...150&highlight=

  Soru ) Linux için hazırlanmış güzel sözlükler (ingilizce ve diğerleri) var mı?
  Cevap ) http://www.pardus-linux.org/forums/v...282&highlight=

  Soru ) Frontpage benzeri bir HTML düzenleme programı arıyorum, var mıdır?
  Cevap ) http://www.pardus-linux.org/forums/v...675&highlight=


  Otomatik Numlock
  Numlock tuşunun açılışta otomatik olarak açılması için; Tasma > Çevre Birimler > Klavye > Kde Başlangıcında NumLock > Aç

  Programları otomatik başlatmak
  1. yol ) Otomatik başlamasını istediğiniz programın kısayolunu /home/kullanıcı adı/.kde/Autostart dizinine koyarsın. ( bu yolu tavsiye ederim, çünkü 2. yol ile, örneğin SuperKaramba temaları otomatik başlatılamıyor)
  2. yol ) Paket Yöneticisin'de KDE Masaüstü kategorisindeki Autostart programını kurun.
  Tasma > Masaüstü Seçenekleri > Otomatik Başlatıcı'ya gidin. Ekle'ye basarak istediğiniz programı açılışa ekleyin.

  Bileşen Seçici Modülü
  “Tasma > Masaüstü Seçenekleri > Bileşen Seçici” yolu ile ulaşabileceğiniz bu modül, Pardus'un web adresi, e-posta gibi dosyaların kullanımında hangi yazılımı tercih ettiğinizi hatırlamasını sağlar. Örneğin ön tanımlı e-posta programı olan KMail/Kontact yerine Mozilla Thunderbird kullanıyorsanız, bu aracı kullanarak e-posta programı olarak Thunderbird'i seçmeniz mümkündür.

  GRUB Sorunları

  GRUB: GNU Projesi tarafından geliştirilen bir çoklu önyükleme (boot) yöneticisidir. Genel olarak bir bilgisayarda yüklü bulunan bir yada birden fazla işletim sistemlerinin önyükleme işlevini yerine getirir. GRUB aynı zamanda bir işletim sistemine ait farklı çekirdek görüntülerini bulunabilir bölümlerden seçme ve önyükleme paremetlerini çekirdeğe aktarma işlevlerinde de kullanılabilir.

  Pardus2007 nin kurulumu sırasında gelen GRUB ile ilgili ekran görüntüsü: http://www.pardus.org.tr/ekran-gorun.../pardus-23.png
  Bilgisayarınıza Windows ve Pardus kuracaksanız yada sadece Pardus'u kuracaksanız bile Grub'u Diskin başına(MBR) kurun.

  Kurulum öncesinde veya kurulum sonunda GRUB sorunu
  I) Eğer kurulum öncesinde bilgisayarınıza Pardus cd'sini takıp baştan başlattığınızda karşınıza
  grub>
  şeklinde bir siyah komut satırı geliyor ve ne yaparsanız yapın geçmiyorsa,
  II) Yada kurulum tamamlandıktan hemen sonra Error 17 yada Error 18 gibi bir hata alırsanız çözüm için şu sayfaya bakınız
  http://tr.pardus-wiki.org/Pardus:Kurulum_sorunlar%C4%B1

  GRUB'u tekrardan yüklemek
  Soru ) Bilgisayarımda iki tane sistem kurulu. Biri XP diğeri sarge. Geçenlerde XP çöktü ve
  bugün tekrar kurayım dedim. XP tarafında herşey tamam ama bir türlü Pardus'uma ulaşamıyorum.
  Cevap ) Sorununun sebebi siz Windows’u yüklerken otomatik olarak Pardus’u başlatan ön yükleyicinin silinmesi ve yerine Windows’un kendi ön yükleyicisini koyması. Bu sorunu çözmek için Grub adını verdiğimiz ön yükleyiciyi tekrardan yükleyeceksiniz. Grub’un yüklenmesi: http://www.pardus-linux.org/forums/v...067&highlight=

  Windows İçin GRUB Ayarının Yapılması (Windows açılmıyor ise bu ayar yapılır)
  Bakınız http://tr.pardus-wiki.org/NASIL:Wind..._Ayarlar%C4%B1
  Ayrıca bkz http://www.pardus-linux.org/forums/v...ight=grub+conf

  GRUB ekranındaki Windows seçeneğini ön tanımlı hale getirmek
  Soru ) Bilgisayarımı açtığımda Grub ekranında iki tane pardus seçeneği ve en alttada windows seçeneği geliyor. 10 sn hiçbir tuşa basmazsam ilk sıradaki seçili olan pardus seçeneği ile bilgisayarım açılıyor. Ben grub ekranında birinci sıradaki pardus seçeneğin değilde üçüncü sıradaki windows seçeneğinin otomatik olarak seçilmiş olmasını istiyorum. Yani 10 sn hiçbir tuşa basmayınca windows’un açılmasını istiyorum. Nasıl yapacağım ?
  Cevap ) http://www.pardus-linux.org/forums/v...?p=34362#34362


  NOT: Soru ve cevapların bir çoğu bu forumdan alıntıdır. Bu bilgiler profesyonel bir düzenlemeden geçmemiştir, dolayısıyla eksik yada yanlış bilgiler barındırabilir dikkatinize.
  Bu sayfadaki bilgileri, verilen bağlantılardaki bilgilerle birlikte indirmek isterseniz: http://pardussever.googlepages.com/home

 4. #24
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  30-11-2005
  Mesajlar
  17
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  1-Arkadaşlar ben sık sık pardusu güncellemekteyim. Fakat nedense bazı güncellemeler sonrasında bilgisayarı tekrar başlattığımda ön yükleyicide görünen pardus sayısı artıyor! şu an ne yapmam gerekiyor.
  2-Pardusu her açtığımda klavyenin numLok tuşuna basmak zorunda'mıyım.
  3-Ağ bağlantı simgesini geri getirmek için ne yapmam gerekir.
  4-Pardusu kaldırmak için hangi yolu izlemek lazım.

 5. #25
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  22-05-2007
  Mesajlar
  12
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  Emeğine sağlık teşekkür ederim

 6. #26
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  25-02-2007
  Bölge
  Ankara
  Mesajlar
  175
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  hemen deniyorum xp den bıktım artık vista da benim pc de kasıyor

 7. #27
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  31-03-2005
  yaş
  38
  Mesajlar
  9
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  bu konu linuxla ilgili windows bölümünde hemde sabitlenmiş olması ilginç geldi. düzeltilirse sevinirim

 8. #28
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  12-02-2005
  yaş
  37
  Mesajlar
  174
  Teşekkür
  7
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  ama 256 rem istiyor bu pardus galiba ???

 9. #29
  Member
  Bağlantı Tarihi
  05-06-2007
  Bölge
  İSTANBUL
  yaş
  38
  Mesajlar
  764
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı hasan28 Mesajları Görüntüle
  ama 256 rem istiyor bu pardus galiba ???
  Pardus 2008 için;
  * Intel Pentium III ve üstü (ya da eşdeğeri) işlemci* 256 MB bellek (512 MB tavsiye edilir)* 8 GB ya da üstü kapasitede sabit disk (Kurulan CD için)* CD-ROM Okuyucu (4x ve üstü)* Tümleşik ya da en az 16 MB'lık bir ekran kartıdonanımı yeterlidir.

 10. #30
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  06-07-2004
  yaş
  64
  Mesajlar
  65
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  bende parduşu kurmaya kalkıyorum kurulumun başında herşey normal hoşgeldiniz ekranından sonra yazıları okumak mümkün değil sony 82 ekran lcd tv monitör olarak kullanıyorum kurulumda birin ci sayfada video modu 1024 *768 olarak görünüyor ama kurulumda görüntü sıfır büyüteçle bile okumak mümkün değil,

 11. #31
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  06-12-2007
  Mesajlar
  2
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: PARDUS İşletim Sisteminin Kurulumu.Resimli Anlatım

  süper anlatım olmuş pardusu da arşive ekledik paylaşım için teşekkürler

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Bu konuda gezinen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Pardus 2007 kurulum resimli anlatım
  Gönderen yusufocuk konu UNIX - LINUX bölümünde
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 05-01-2009, 00:30
 2. XP kurulumu Resimli anlatım
  Gönderen bozok konu XP bölümünde
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-09-2006, 14:37

Bookmarks

Gönderim Kuralları

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazamazsınız
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Desteklediklerimiz
aiofiles.Com , cfturkey.com, birbirgidiyor.com,MTP Patent ve Marka Tescili,Butik Düğün ve Bebek Fotoğrafçısı,RC MARKETİM,MERSİN RC, Filbox , Digitürk İnternet , Digitürk , Digitürk