Telsim için:

HÜCRE BİLGİ (Kanal No:50)
Bu servis cep telefonunuzla Telsim arasındaki bağlantıyı sağlayan baz istasyonlarının hangisinden hizmet aldığımızı bilmenizi sağlar.
FUTBOL (Kanal No:90)
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor maçlarının golleri, golleri atanlar, kırmızı kartlar, penaltılar, devre arası skorlar ve maç sonuçları cep telefonunuzda…
GÜNCEL HABER (Kanal No:20)
Ekonomiden, politikaya, gündemi belirleyen olaylardan sanata kadar her türlü güncel bilgiyi gün içinde anında cep telefonunuza alın.
FORMULA1 (Kanal No:95)
Telsim hattınız ile Formula 1 cebinizde…
Sıralama turları sonuçları, yarış esnasındaki liderler, pitstopa girişler, kazalar, sonuçlar, sezon takım ve sürücü sıralamaları sizin için CepYayın'da…
BASKETBOL (Kanal No:40)
Servis Türkiye Erkekler Ligi period/maç sonuçları ve NBA karşılaşmaları sonuçları ile hizmet vermektedir.
NBA maçları sonuçları, karşılaşmaların ertesi gününde 10:30-12:00 arasında verilecektir. Ayrıca Orlando Magic maçlarında Hidayet Türkoğlu ve Utah Jazz maçlarında Mehmet Okur ilgili istatistikler de verilecektir.
TELSIM YENİLİK (Kanal No:542)
Telsim hattınız ile tüm Telsim yenilikleri artık cebinize gelecek. Telsim'in yeni servisleri, tarife paketleri hakkında en kolay bilgiye 542.
Telsim Yenilik Kanalı'ndan ulaşabileceksiniz.
RAMAZAN KANALI (Kanal No:51)
Ramazan ayı boyunca hergün, illere göre iftar vakitlerini cep telefonunuzda görebilirsiniz.
Ayrıca, bu servis ile günün hadisi de cep telefonunuza gönderilir.
HAVA DURUMU (Kanal No:302)
Artık Hava Durumu CepYayın’da 302. kanalda…
Telsim hattınız ile Hava Durumu cebinizde.
302. Telsim Hava Durumu kanalından yararlanabilmek için cep telefonunuzda hücre ayarlarını yapmanız yeterli olacaktır.
Turkcell için:

55 numaralı Spor Kanalı,
Milli Takım maç başlıyor haberleri, gol haberleri, ilk yarı sonuçları ve maç sonuçlarını anında cebinize ileten,
4 büyüklerin Süper Lig Maçlarının maç başlıyor haberleri, gol haberleri, ilk yarı sonuçları, maç sonuçlarını anında cebinize ileten ve bunun yanında 4 büyüklerin dışındaki 1.lig takımlarının da, ilk yarı sonuçları ve maç sonuçları cebinize ileten,
Avrupa Kupaları'nda oynayan Türk Takımlarının maç başlıyor haberleri, kimler arasında oynandığı ve gol haberleri, ilk yarı sonuçları ve maç sonuçlarını cebinize ileten, spor kanalıdır.
01 numaralı Turkcell kanalı,
Turkcell Servisleri ile ilgili yapılan yenilikler, hediyeler, yarışmalar, sürprizler, Turkcell ve Hazır Kart servisleri ve promosyonlarla ilgili haberler, Turkcell Abone Merkezleri ve TurkcellExtra'lardaki 'Ayın Ürünü' tanıtımları ve yeni tarifelerle ilgili bilgilerin sunulduğu kanaldır.
50 Yer Bilgi Kanalı,
Nerede bulunduğunuz ya da nereye yakın olduğunuzu cep telefonunuzun ekranında görünmesini istiyorsanız, bu kanaldan yararlanabilirsiniz.
808 numaralı Turist Bilgi Kanalı'ndan,
ülkemizde seyahat eden turistlere, yaklaşık 150 tarihi, turistik ve kültürel yerler hakkında bilgiler verilirken, Roaming aktiviteleri çerçevesinde Turkcell Turist Roamer'ları için özel olarak alınan otel, restaurant, vb. gibi indirimler de, her gün bulundukları bölgelerde, belirli saatlerde ve aralıklarla, bilgilendirici ve 8088 Tourist Infoline servisimize yönlendirici mesajlar olarak yayınlanır.
222 - Kurumsal Hizmetler Kanalı
Kurumsal müşterilerimize özel kampanya, tarife ve ürünlerden haberdar olmak istiyorsanız, bu kanaldan yararlanabilirsiniz.
"888 Belediye Kanalı",
telefonlarında 888 no.'lu kanal ayarı yapan Turkcell abonelerinin yaşadıkları şehir ile ilgili bilgi ve duyurulara ulaşmasını mümkün kılar.
Belediye Kanalı hizmetinden Turkcell aboneleri herhangi bir bedel ödemeden yararlanabilir.Ve.. işte Avea için Hücre Bilgi Mesajı Ayarları:

Arkadaşlar yoğun araştırmalarıma rağmen,
Avea'da sadece bir tane
Hücre Bilgi Yayını Bulabildim..

İşte Avea'dan futbolkoliklere özel bir servis!
Futbol ile bütünleşen futboliklerin servisi KaçKaç ile Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Milli Takım'ın tüm maçlarının, ayrıca diğer Türk takımlarının Avrupa Kupaları'nda oynadığı maçların anlık skor bilgileri anında cep telefonunuza geliyor.
Avea abonesiyseniz, cep telefonunuzun hücresel yayın menüsünden 11 numaralı kanalı ayarlamanız yeterlidir.

Ayrıca daha geniş detay için tıklayınız:
Baz istasyonunun teknik kodunu merak edenlere