Announcement

Collapse
No announcement yet.

FAYDALI PROGRAMLAR

Collapse
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

• FAYDALI PROGRAMLAR

Goldmaster Elektronik  Goldmaster tablet 
    Winhex v10.65 en kullanışlı hex editörü, buyurun aşağıda...

http://www.winhex.com

.
    Son düzenleme ozkandonmez; 03-09-2004, 23:04.
    Üyelere Özel Konuları Görebilmek İçin Lütfen ÜYE GİRİŞİ Yapınız

HAYDI IPTV YAPALIM

TBS 6991 Dual Tuner Dual CI Tv kartı linux sürücü yükleme

LÜTFEN OKUYUN

Dialer

Dialerlar hemen hemen herkesin başına bela olmuş programlardır, işte size bunları temizleme de çok başarılı bir program. Elinden kurtulan bir dialer olmadığı söyleniyor. YAW 3.5'un tek eksiği Almanca olması, programın serialini serials başlığı altında verdiğim serials 2000 programından bulabilirsiniz. Pardon ben bu sayfadan upload edemiyormuşum sanırım en iyisi size bulabileceğiniz bir web adresi vereyim.

http://www.inndir.com/program.php?id=14810

Kullanımı hakkında sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum

Spyware (Casus Programlar)

Bu da spyware adı verilen casus programcıkları temizleyen bir program Ad-aware), ancak bazen gozilla gibi bazı programların bazı parçalarını sildiğinden çalışmalarını engelleyebiliyor, bu tür programları tekrar kurmak zorunda kalabilirsiniz, ama bence her PC de bulunması gereken bir program, eğer internete sürekli bağlanıyorsanız ve hiç bir temizleme işi yapmadı iseniz sisteminizin ve internet bağlanma hızınızı belli ölçüde yükseltecektir.

Programı İndirmek için
      http://www.inndir.com/program.php?id=346

Programın Türkçe yaması
      http://www.turkceyama.com/Aciklama.asp?id=702

DİKKAT BU ÖNEMLİ
      Bu tür casus programlar bazen ad-aware in çalıştığını anlayıp kendilerini gizleyebiliyorlar. Bunu önlemek için aşağıdaki adresten indireceğiniz cloak.exe yi indirmeli ve ad-awarei çalıştırmadan önce bu programı çalıştırıp active tuşuna basmalısınız.
      AAW-CLOAK.EXE yi indirmek için
      http://www.lavasoftnews.com/theeye/i17/a4.html
      Son düzenleme e-prenses; 08-04-2004, 12:09.

Yorum

Re: FAYDALI PROGRAMLAR

Arkadaşlar bazı dialerlar bu konu için üretilmiş yazılımlarla bile o an açık olduğu için silinemiyor. Açılışta otomatik olarak yüklenen bu programların yüklenmesini önlemek içim Win 98 te Başlat (start) / Çalıştır (run) menüsünü açmalı (windows tuşu + R kombinasyonu ile de ulaşabilirsiniz) msconfig yazarak başlangıçta açılan programlardan dialer olduğundan şüphelendiğiniz programı kaldırmalısınız. Windows 2000 veya XP de ise bu iş için yazılmış bir yazılım var (msconfig.exe) Açılışta yüklenmesini önledikten sonra bir antidialer ile dialerı silmelisiniz.
        Bu arada msconfig açılışta gereksiz olarak yüklenen diğer programlarınızı da açılıştan kaldırarak windows açılışını hızlandırmada yardımcı olacak bir program.

msconfig for 2000/XP
        Attached Files

Yorum

Bu program çok iyi

Arkadaşlar bu programı kullandıktan sonra bir daha windowsun ara fonksiyonunu kullanmak istemeyeceksiniz. Bu bir arama programı ve aradığınız kelimeleri o kadar hızlı buluyor ki sizde şaşıracaksınız. Siz daha harfleri yazarken o sonuçları vermeye başlıyor. Açılışta varolan dosyaları indexleme mantığı ile çalışan bu programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Program win2000 ve xp de çalışıyor ancak 98 de çalışan eski bir versiyonu olduğunu da biliyorum eskiden kullanmıştım. Eğer bulabilirsem 98 kullanıcıları için onun linkini de daha sonra eklerim. Program free yani ücretsiz ancak ücretli sürümü ile ağ üzerindeki bütün PC lerde de arama yaptırabilirsiniz.

http://download.com.com/redir?pid=10...-10201203.html
          Son düzenleme e-prenses; 19-04-2004, 16:49.

Yorum

Yaw 3.5 serial
            Name: Ghosthunter s/n: f4a7c1dcff3d1d934f0d6f63c37443c5

Yorum

PC_GO
              toba

Yorum

sagol arkadas.

Yorum

Ne demek biz sadece sizleri takip ediyor izinizden yürüyoruz efendim.

Yorum

internet bağlantısını sabitlemek(istenmeyen dialer bağlantılarını engellemek) için
                    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections\Pbk
                    rasphone sağ tıkla öelliklerden salt okunur işaretle uygula.
                    sadece xp için geçerlidir uygulamaya başlamadan önce bağlantı ayarlarınızı tam olarak yapın ve denetim masasından dosya seçeneklerinden gizli dosyalası göster i aktif edin.
                    artık bu uygulamadaki salt okunuru kaldırana kadar sizden habersiz hiçbir bağlantı çalışmaz. hiçbir modem ayarı(bğlantı no-şifre değiştirilemez.

Yorum

ya ustam kusuruma bakmayın.bana autocat'ın tükçe leştirilmiş hali gerekiyor.nasıl bulabilirim.bazı komutlarda yardımcı olabilecek ustam varmı.

Yorum

@sahinler64
                        bildiğim kadarıyla türkçeleştirilmiş hali yok.
                        hem türkçeye döndürüldükten sonra bazı terimleri anlamak bu tip programlarda uygun olmuyor.
                        çünkü tam olarak bazı ingilizce terimlerin türkçe karşılıkları yok
                        saygılar

Yorum

Autocat programının türkçesi ve türkçe yaması bulunmamaktadır.

Yorum

sevgili e-prenses senden bir konuda yardım istiyorum , network kullanıcılarından bazıları öyle olmadık yerlere giriyorlarki, pc lere gizlice kurulan programlardan sonra internet explorer ın ana sayfası değiştirilemiyor pasif hale geliyor ve hatta tmp. dosyalarını direkt windows un içine atıyor, bu konuda çözüm için bazı yazılar okuyup, bazı programlarıda denedim ama net bir çözüme ulaşamadım,senin de başına geldiğini tahmin ettiğim bu sorundan nasıl kurtuldun söylermisin lütfen...

Yorum

Originally posted by caner_koc
                              ....network kullanıcılarından bazıları öyle olmadık yerlere giriyorlarki, pc lere gizlice kurulan programlardan sonra internet explorer ın ana sayfası değiştirilemiyor pasif hale geliyor ve hatta tmp. dosyalarını direkt windows un içine atıyor, ...
                              Öncelikle benim çalıştığım kurum bir eğitim kurumu fakat birşeyler öğrenmenin gerçek ve en kolay yolunun kendin yaşayarak kendin uygulayarak öğrenmek olduğuna inandığım için ben şahsen pclerde her trülü uygulamaya izin veriyorum. Ancaaaak; daha önceden bahsettiğim ghost programı ile bütün pc lerin image ı alınmış durumda ve herkesin kendisinin sorumlu (yazılımından ve işletim sisteminden) pc lere 15 günde bir image açmalarını sağlıyorum.

Ancak senin söylediğin şeylerin sanırım en iyi çözümü 98 ya da xp ye müsaitse pc lere bu iki işletim sisteminden birini kurup, kullanıcı tanımlamak ve bu kullanıcılara yetkiler vermek olabilir. Böylece senin yetki vermediğin kullancılar pc lere herhangi bir program kuramayacaklardır.

Dilerim cevap olmuştur soruna.

Yorum

Working...
                              X