Türksat otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ; Frekans : 12380 MHz Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical) Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 3/4 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılmasını yapınız >

Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Gösterilen Sonuçlar : 1 ile 20 arası , toplam 33

Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

 1. #1
  Senior Member
  Bağlantı Tarihi
  30-04-2006
  Bölge
  Ankara-Güdül
  yaş
  36
  Mesajlar
  5,831
  Teşekkür
  0
  1 Mesajında 1 teşekkürü var.

  Arrow Apo'yu ipten kurtaran imza

  APO'YU İPTEN KURTARAN İMZA


  MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, Öcalan'ın idamını önleyen belgede imzası var.
  16 Ağustos 2009 / 10:15


  Terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın asılması için meydanlarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ip atan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam cezasını uygulamasını önleyen kararın altında imzası bulunuyor.

  SÖZÜME SADIK KALACAĞIM İMZASI
  Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar'ın ortaya çıkardığı 12 Ocak 2000 tarihli mutabakat metni belgesinde, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ile koalisyon ortakları Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz'ın imzaları bulunuyor. Devlet Bahçeli bu kararın ardından verdiği beyanatta, ölüm cezasının uygulanmayacağı konusunda sözüne sadık kalacağını belirtiyor.


  BİR GÜNDE DEĞİŞMİŞTİ
  57. Hükümet'in ortağı MHP lideri Bahçeli, 11 Ocak 2000 günü Osmaniye'de yaptığı konuşmada Öcalan'ın idam edileceği mesajını verdi. Ancak bu mesajdan bir gün sonra Bahçeli'nin de katıldığı Ankara'da yapılan liderler zirvesinden 'Öcalan'ın idam cezasını bekletme kararı' çıkmıştı. ANASOL-M hükümeti, bir yandan Öcalan'ın idam kararını bekletirken diğer yandan da idam cezalarının kaldırılması için yasal düzenleme hazırlığı başlatarak verilen idam kararının infaz edilmesini yasal olarak da imkansız hale getirmişti.

  İŞTE O KARARIN METNİ
  BÜLENT Ecevit, Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz imzasını taşıyan 'Karar Metni'nde, 'Koalisyonu oluşturan DSP, MHP ve ANAP'ın genel başkanları, bugün(12 Ocak) Başbakanlık'ta yaptıkları toplantıda, AİHM'in teröristbaşı Abdullah Öcalan hakkındaki kesinleşmiş idam cezasının infazının bir süre ertelenmesine ilişkin ihtiyati tedbir kararını ayrıntıları ile değerlendirmişlerdir. Bilindiği gibi Türkiye'nin de yargı yetkisini kabul etmiş olduğu AİHM'in Türk yargısınca verilmiş kararları değiştirmesi hiçbir şekilde sözkonusu değildir. Anayasamızdan ve uluslararası taahhütlerimizden kaynaklanan süreç tamamlandığında, dosya gereği için ivedilikle TBMM'ye gönderilecektir' deniyor.

  TERÖRİSTLERE MESAJ VERİLMİŞ
  TERÖR örgütü PKK üyeleri ve sempatizanlarının eylemlerde bulunmaması uyarısı da yapılan metinde 'Genel Başkanlar, hukuka saygı içinde aldıkları bu kararın, terör örgütü ve yandaşı çevrelerce milleti ve devleti ile Türkiye'nin yüksek menfaatleri aleyhine kullanılmak istendiğinin değerlendirilmesi halinde, erteleme süreci kesilerek infaz sürecine derhal geçilmesi konusunda görüş birliğine varmışlardır' ifadeleri yer alıyor. Son paragraftaki ifadelerin Bahçeli'nin tabanını rahatlatmak için uzun tartışmaların ardından metne konduğu belirtiliyor.

  "İMZA BİZİM, SADIK KALACAĞIZ"
  Bahçeli, bu kararın ardından Hürriyet Gazetesi'ne 25 Haziran 2002 tarihinde verdiği beyanatta Öcalan'ın idam edilmemesi yönündeki sözüne sadık olacağını belirtti. Bahçeli beyanatında 'Biz ölüm cezalarının uygulanmayacağı yolunda bir moratoryum ilan ettik. Buna sadığız. İdam cezasının kaldırılmasını orta vadeli bir karar olarak ilan ettik. Buna da sadığız' açıklamasını yaptı.

  O ZAMAN İDAMA KARŞIYDI
  Bahçeli, Hürreyet'in 'Peki bazı milletvekilleri, seçim ortamının da etkisiyle 'getirin şu dosyayı Meclis'te oylayalım' derse ne olacak?' sorusuna ise 'İdam cezaları uygulanmayacak diyen o moratoryumu kim imzaladı? Altında bizim imzalarımız yok mu? Elbette imzamıza sadık kalacağız' karşılığını vererek, Öcalan'ın idam dosyasının raftan indirilmesine karşı olduğunu açıkladı.

  ÖCALAN, ALDIĞI HER NEFESİ MHP'YE BORÇLU
  AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz MHP'nin 1999'da Öcalan'ı idam etme vaadiyle iş başına geldiğini hatırlatarak, iktidarda ise terörist başının idamını engellediğini söyledi. Kapusuz 'Karar Başbakanlık'ta iki yıl bilinçli bekletilmiş. İdam engellenmiştir' dedi.

  KOLTUĞU TERCİH ETTİ
  Apo'nun idamının ertelenmesiyle ilgili belgede Bahçeli'nin imzasının olduğunu belirten Kapusuz 'MHP, hükümet ortağının bölücübaşına verilen idam cezasını müebbet hapse çeviren kanun teklifine göz yummuş, hükümet ortaklığını yani koltuk sevdasını bebek katilinin idamına yeğlemiştir. Bahçeli, milletin ve Türk adaletinin kendisine emanet ettiği ipi, seçim meydanlarında yine millete atma gafletini göster-miştir' dedi.

  BAHÇELİ ODASINDA VEKİLLERE NE DEDİ
  İdamın kalkmasıyla ilgili değişiklik Anayasa Komisyonu'nda görüşülürken idam ile ilgili düzenlemenin çıkarılması için verdiği önerge reddedilen AK Partili Ramazan Toprak, verilen arada MHP'li milletvekillerinin Bahçeli'nin odasına çağrıldığını ve toplantıya dönüşlerinde Öcalan'ı kurtarma yönünde oy kullandıklarını anlattı.

  BAHÇELİ'YLE 1 SAAT 15 DAKİKA
  Toprak 'MHP'li milletvekilleri, 1 saat 15 dakika süren bu toplantıdan yüzleri kıpkırmızı olarak döndüler. Ve önergeme red oyu verdiler. Böylece idam cezası kaldırılırken, Apo kapsam dışı kalmadı. Yasal olarak böylece idamdan kurtuldu. İş bittikten, düzenleme Genel Kurul'a bu haliyle gittikten sonra da aynı düzenlemenin Genel Kurul'daki oylamasında 'hayır' yönünde oy kullandılar' diye konuştu.

  İDAM İPİ ELİNDEYKEN SEN NİYE ASMADIN?
  Dönemin MHP milletvekili Edip Özbaş, Başbakan olarak, Öcalan'ın idam cezasını uygulamadığı gerekçesiyle Ecevit hakkında soruşturma önergesi açılması için imza toplamak istemiş, ancak MHP'liler Özbaş'a destek vermemişti. Önergeye destek veren Abdulhaluk Çay, Enis Öksüz, Ali Güngör, Mehmet Ceylan ve Mesut Türker de Bahçeli tarafından tasfiye edildi.

  SEÇMENE SELAM GÖNDERİYOR
  Özbaş, Bahçeli'nin idam ipi ile şov yapmasının 'seçmene selam'dan ibaret olduğunu belirterek 'Apo'nun idam ipinin ucu elindeyken gereken adımları atmadı. Öcalan'ı, Ecevit, Yılmaz ve Bahçeli üçlüsü idam kararını bekleterek, fiilen kurtardılar. Daha sonra da Anayasa'dan idam cezasını çıkararak yasal olarak kurtardılar' diye konuştu.

  kaynak:ensonhaber

 2. #2
  Member
  Bağlantı Tarihi
  17-02-2008
  Mesajlar
  1,022
  Teşekkür
  0
  1 Mesajında 1 teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Demek ki meydanlarda afedersiniz "bir tarafı zorlayana kadar bağırarak" Milliyetçi olunmuyormuş.
  Düzenleyen malcolm : 16-08-2009 12:03

 3. #3
  Member
  Bağlantı Tarihi
  15-11-2004
  Bölge
  Bartın
  yaş
  44
  Mesajlar
  2,547
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  sahte belge düzenlemekde usta olanlar bu belgeyide düzenlemişlerdir,o zamanın şartları onu gerektiriyormuştur,hem çocuk katilini,asacak ipi sayın başbakanın oğlunun gemisi ipsiz kalmasın diye ona hediye etti.

 4. #4
  Senior Member
  Bağlantı Tarihi
  27-09-2005
  Bölge
  01
  yaş
  39
  Mesajlar
  7,366
  Blog Entries
  1
  Teşekkür
  0
  1 Mesajında 1 teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı ali_ekber Mesajları Görüntüle
  o zamanın şartları onu gerektiriyormuştur
  Bu sözden sonra eleştirilen kişiler de 'bu zamanın şartları...' diyebilir,yanılıyor muyum?

 5. #5
  Member
  Bağlantı Tarihi
  29-07-2006
  Mesajlar
  2,833
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  okuyunuz belgede ne yazıyor o belgede sedece aihm de karar ne olursa olsun türk yargısınca verilen karar değiştirelemez yazıyor...
  idamın kaldırılmasına kimler evet demiş onlar sorgulanmalıdır 157 kişi neden hayır oyu kullanmış onlar sorgulanmalıdır...

 6. #6
  Member
  Bağlantı Tarihi
  15-11-2004
  Bölge
  Bartın
  yaş
  44
  Mesajlar
  2,547
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı black belt Mesajları Görüntüle
  Kanun'u Anlamayan var mı ?

  Varsa.....itinayla (özenle) Anlataca-ğız.... !!!!!
  anlamak istemeyene,davul zurna değil ,kızıl ordunun bando takımı ile anlatmaya çalışsanız anlamaz.

 7. #7
  Member
  Bağlantı Tarihi
  17-02-2008
  Mesajlar
  1,022
  Teşekkür
  0
  1 Mesajında 1 teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  burada sonucu her ne olursa olsun bir imza var. Bugün Milliyetçilik naraları atan, "sanki hiç taviz vermemiş ve vermeyecekmiş" gibi konuşanların yarın kendileri başa geçtiği varsayımıyla düşünürsek ne yapacaklarını bu belge kanıtlamaktadır. "zamanın şartları bunu gerektirmiş" , "sahtedir bu belge" diyenler muhalif oldukları partilerde bu vakalar ortaya çıktığında da hiç az önceki özel durumlara ihtimal vermeden gereğinden aşırı şekilde fazla tepki göstermektedirler lütfen tarafsız düşünün.

 8. #8
  Member
  Bağlantı Tarihi
  29-07-2006
  Mesajlar
  2,833
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  bu sadece ek 4 nüshasıdır ne hikmetse diğer ekler göz önünde bulundurulmaz bu yukarda verilen ek 4 belgesi gerçektir ama içeriği yanlı arkadaşlar bir tarafa çekiyor bahse konu olan belgede bölücü başının aihm başvurusu üzerine açılan davada gerekli mevzuatın işlemesi ertelenmiştir ve aihm mevzuat gereği beklenmek zorundadır işte tam bu sırada bu belge açıklanır aihm ne karar alınırsa alınsın türk mahkemelerinin aldığı kararı etkilemicektir ek 4 bundan bahseder...
  yukarda bir arkadaş tarfsız filan bakmaktan bahsetmiş işte bu gibi arkadaşlar görmek istedikleri gibi gördükleri için yanlış bir söylemde bulunup tarafsızlıktan bahsederler... bir yanlışlık varsa hepimiz eleştirmesini biliriz..asıl idam kararı neden kaldırıldı kimler kaldırılsın dedi altına çizarek işaret etmek istiyorum o zaman ki parlemontada bi bakınız...

 9. #9
  Member
  Bağlantı Tarihi
  05-06-2007
  Bölge
  İSTANBUL
  yaş
  38
  Mesajlar
  764
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  MHP nasıl bilirsiniz?

  MHP yi Merve Kavakçıdan sorun deriz....

 10. #10
  Member
  Bağlantı Tarihi
  29-07-2006
  Mesajlar
  2,833
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  ve ek olarak şunları söylemek istiyorum, kaç senedir yandaş medyanın ısıtıp ısıtıp bu istediği yere çektiği haber yeterince işlendi.
  madem bi açılım yapılıyor burda bir kılıf aranmaması lazım kamuoyunun herangi bir desteğini almadan, farklı yerlere çamur atıp siyasette bi şekilde kamuoyundan destek beklemek ne kadar doğru...
  sonucu ne olursa olsun yapılacak açılım inş sonu geri dönülmez işler açmaz milletin başına...

 11. #11
  Member
  Bağlantı Tarihi
  17-02-2008
  Mesajlar
  1,022
  Teşekkür
  0
  1 Mesajında 1 teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Benim söylemek istediğimi anlayan anladı... Bugünkü ikdidar'a ait buna benzer heleki gerçek bir belge ortaya çıktığı zaman işte o "DİĞER EKLER"e göz atmaksızın avazı çıktığınca bağıracak, işin aslına astarına inmeden yargılayacak binlerce önyargılı insanlar ortalıkta tellallık yapacaktır (eleştirmesini bilen insanlar (!)). Konu başlığındaki adı geçen şahsa ait bir belgede böylesine "hassasiyetle o günün şartlarını araştırın, bakın" diyen peşin hükümle hareket etmeyen kişiler de, umarız aynı hassasiyeti günümüz olaylarında da sergiler.

 12. #12
  Senior Member
  Bağlantı Tarihi
  26-01-2004
  yaş
  51
  Mesajlar
  3,794
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  http://ulkudas.blogspot.com/2009/08/...m-gercegi.html


  cevabı burada isteyenler okuyabilir  ayrıca


  Apo'yu Kimler İdamdan Kurtardı? / Tam Liste 30 Haziran 2007 - 00:09 TBMM zabıtlarından Meclis'teki 550 milletvekilinin Apo'nun asılması ile ilgili ne yönde oy kullandığını isim isim açıklıyoruz. Buyrun kim Apo'yu idamdan kurtarmış; Özellikle Tayyip Erdoğan okusun belki yalan söylerken yüzü kızarır...
  Apo'yu Kimler İdamdan Kurtardı ?


  (TAM LISTE) Bilgilendirme amaçlıdır.


  TBMM zabıtlarından Meclis'teki 550 milletvekilinin Öcal'ın asılması ile ilgili ne yönde oy kullandığını isim isim açıklıyoruz.
  AKP'nin de TBMM'de 53 milletvekili ile yer aldığı, o zaman milletvekili olmayan Erdoğan'ın genel başkanları sıfatıyla misafir locasından izlediği AKP Grubu "EVET" oyu kullandı. Böylece 1 Ağustos 2002'deki olağanüstü toplantılarda idam cezası, yasalarımızdan çıkarıldı.
  SADECE MHP grubu 117 milletvekili ile buna "RET" oyu verdi. Ancak diğer partiler ittifak yapıp idam cezasını kaldırarak Öcalan'ı da kurtardılar. MHP lideri Bahçeli'nin, "Gökkuşağı Koalisyonu" adını verdiği DSP, ANAP, DYP, SP, AKP ve YTP'li milletvekilleri, ittifak halinde idam cezasını kaldırdılar. O gün Apo asılmasın diyen AKP milletvekilleri dışında yine o gün Apo asılmasın diyen ama AKP'de olmayan birçok milletvekili de şu an AKP'nin milletvekili olarak TBMM'de bulunmaktadır.
  Öcalan'ı kurtaranlar
  Kanlı terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın idamıyla ilgili olarak TBMM'ye gelen dosyaya hangi milletvekilleri "ret" oyu vererek karşı çıktı, hangileri "kabul" oyu vererek Öcalan'ı idamdan kurtardı. Bunları, Meclis tutanaklarından alınan belgelerle yayınlıyoruz
  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde MHP dışındaki tüm siyasi parti milletvekillerinden çoğu Bebek katili Öcalan'ı asılmaktan kurtaran yasaya kabul oyu verdiler. Demokratik bir Meclis'te yapılan oylama sonucunda da ret oylarının yetersiz kalması idam yasasının kaldırılmasına neden oldu. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, MHP'ye "Apo'yu asamadınız" suçlamalarına verilecek en güzel yanıt Meclis tutanaklarından alınan bu belgelerdir. O dönemde milletvekili olmayan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis locasından AKP'li 53 milletvekiline talimat verip, kabul oyu kullandırarak Öcalan'ı asılmaktan kurtarmaya fiili olarak önayak oldu. Işte tarihi oylamada kullanılan oylar ve renkleri:
  İdamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan DSP milletvekilleri
  Tayyibe Gülek
  Melda Bayer
  M.Zeki Sezer
  Uluç Gürkan
  Ayşe Gürocak
  Aydın Tümen
  Hikmet Uluğbay
  Mustafa Ural
  Ertuğrul Kumcuoğlu
  Sebahat Vardar
  Hasan Macit
  Ali Rahmi Beyreli
  Hayati Korkmaz
  Orhan Ocak
  Sadık Kırbaş
  Hasan Erçelebi
  Mehmet Kocabatmaz
  Ali Ahmet
  Ertürk Şadan Şimşek
  Necati Albay
  Hasan Akgün
  Fadlı Ağaoğlu
  Ziya Aktaş
  Nami Çağan
  Yücel Erdener
  Ahmet Güzel
  Osman Kılıç
  Necdet Saruhan
  Sulhiye Serbest
  Masum Türker
  Erdoğan Toprak
  Güler Aslan
  Saffet Başaran
  Mehmet Çümen
  Şükrü Sina Gürel
  Hasan Metin
  Atilla Mutman
  Rahmi Sezgin
  Necdet Tekin
  Fikret Tecer
  Ahmet Arkan
  M.Emrehan Halıcı
  Emin Kara
  Ismail Bozdağ
  Nazif Topaloğlu
  Ş.Ramis Savaş
  M.Cengiz Güleç
  Fevzi Aytekin
  B.Fırat Dayanıklı
  Hikmet Sami Türk
  Ömer Üstünkol
  Fikret Ünlü
  Hasan Suna
  Erol Karan
  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan DYP milletvekilleri
  Tansu Çiller
  Sevgi Esen
  M. Halit Dağlı
  M.Nedim Bilgiç
  Mahmut Bozkurt
  Ismet Attila
  Musa Konyar
  Ahmet Iyimaya
  Yıldırım Akbulut
  S.Arıkan Bedük
  Mehmet Baysarı
  Salih Çelen
  Hasan Ekinci
  Ali Rıza Gönül
  A. Oktay Güner
  Ilyas Yılmazyıldız
  Necati Yöndar
  Yahya Çevik
  Necmi Hoşver
  Mustafa Örs
  Teoman Özalp
  Oğuz Tezmen
  Nevfel Şahin
  A. Mehmet Çay
  M.Kemal Aykurt
  Mehmet Gözlükaya
  Nurettin Atik
  M. Salim Ensarioğlu
  Salih Sümer
  Ayvaz Gökdemir
  Mehmet Sadri Yıldırım
  Burhan Kara
  Rasim Zaimoğlu
  Hakkı Töre
  Mehmet Dönen
  Ramazan Gül
  Turhan Güven
  Hayri Kozakçıoğlu
  Nurhan Tekinel
  Hasan Ufuk Söylemez
  Süha Tanık
  Yıldırım Ulupınar
  Mehmet Gölhan
  M.Ali Yavuz
  Ismail Karakuyu
  Rıza Akçalı
  Metin Kocabaş
  Mehmet Sağlam
  Metin Musaoğlu
  Veysi Şahin
  Ibrahim Yazıcı
  Mümtaz Yavuz
  Nevzat Arcan
  Kemal Kabataş
  Erdoğan Sezgin
  Takiddin Yarayan
  Kadir Bozkurt
  Nihan Ilgün
  Enis Sülün
  Ali Şevki Erek
  Eyüp Aşık
  Ali Naci Tuncer
  Necmettin Cevheri
  Hacı Filiz
  Faris Özdemir
  Saffet Kaya
  Mustafa Eren
  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan Yeni Türkiye Partisi (YTP) milletvekilleri
  İsmail Cem
  İbrahim Y. Bildik
  Ali Tekin
  İsmet Vursavuş
  Gaffar Yakın
  Gönül Saray Alphan
  Oğuz Aygün
  Esvet Özdoğu
  Ahmet S. Sayın
  Metin Şahin
  Halit Dikmen
  Tamer Kanber
  M. Güven Karahan
  Mustafa Karslıoğlu
  Abdulsamet Turgut
  Mahmut Erdir
  Ali Ilıksoy
  Evliya Parlak
  Ali Günay
  Edip Özgenç
  Akif Serin
  İstemihan Talay
  Erol Al
  Perihan Yılmaz Doğan
  Bülent Ersin Gök
  H.Hüsamettin Özhan
  Bahri Sipahi
  Cahit Savaş
  Yazıcı Burhan Bıçakçıoğlu
  Salih Dayıoğlu
  Hakan Tartan
  Kemal Vatan
  Çetin Bilgir
  M.Hadi Dilekçi
  Nural Karagöz
  Halil Çalık
  M.Turhan İmamoğlu
  Hasan Gülay
  M.Cihan Yazar
  M. Kemal Tuğmaner
  Tunay Dikmen
  Zeki Eker
  Eyüp Doğanlar
  Tarık Cengiz
  Şenel Kapıcı
  Metin Bostancıoğlu
  Ahmet Zamantılı
  Hasan Özgöbek
  Mehmet Y. Ünal
  Hasan Gemici
  C. Tufan Yazıcıoğlu
  Faruk Demir
  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan Saadet Partisi milletvekilleri
  Rıza Ulucak
  Latif Öztek
  A. Cemil Tunç
  Fahrettin Kukaracı
  Sacit Günbay
  Ahmet Sünnetçioğlu
  Hüseyin Karagöz
  Ali Oğuz
  Osman Yumakoğulları
  Bahri Zengin
  A. Sever Aydın
  Fethullah Erbaş
  Oğuzhan Asiltürk
  Yaşar Canbay
  M. Niyazi Yanmaz
  Musa Demirci
  Temel Karamollaoğlu
  Mehmet Bekaroğlu
  Mustafa Kamalak
  Hüsamettin Korkutata
  İdamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan AKP milletvekilleri
  Dengir Mir Fırat
  Sait Açba
  Mahmut Göksu
  Mehmet Özyol
  Akif Gülle
  Ismail Özgün
  Mahfuz Güler
  Zeki Ergezen
  Ismail Alptekin
  Faruk Çelik
  Mehmet Altan
  Ertuğrul Yalçınbayır
  Osman Aslan
  Nurettin Aktaş
  Tevhit Karakaya
  Ali Er
  Abdülkadir Aksu
  Mustafa Baş
  Ali Coşkun
  Hüseyin Kansu
  Mehmet Ali Şahin
  Nevzat Yalçıntaş
  Abdullah Gül-(Bir zamanların geçici Başbakanı idi),
  Salih Kapusuz
  Mehmet Vecdi Gönül
  Osman Pepe
  Remzi Çetin
  Özkan Öksüz
  Avni Doğan
  Ali Sezal
  Sabahattin Yıldız
  Eyüp Fatsa
  Musa Uzunkaya
  Ahmet Nurettin Aydın
  Abdüllatif Şener
  M.Ergün Dağcıoğlu
  Yahya Akman
  Zülfikar Izol
  Maliki Ejder Arvas
  Hüseyin Çelik
  Ilyas Arslan
  Mehmet Çiçek
  Ramazan Toprak
  Kemal Albayrak
  Abdullah Veli Seyda
  Şükrü Ünal
  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan Bağımsızlar
  Cemil Çiçek
  Numan Gültekin
  Mehmet Ağar
  Mail Büyükerman
  Mustafa Yılmaz
  Rıdvan Budak
  Zafer Güler
  Mustafa Düz
  M.Ali Irtemçelik
  Ihsan Çabuk
  H.Fehmi Konyalı
  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan ANAP milletvekilleri
  Mesut Yılmaz
  Mehmet Ali Bilici
  Musa Öztürk
  Halil Ibrahim Özsoy
  Yaşar Eryılmaz
  Celal Esin
  Nejat Arseven
  Birkan Erdal
  Yücel Seçkiner
  Cengiz Aydoğan
  Cengiz Altınkaya
  Yüksel Yalova
  Edip Safder Gaydalı
  Kenan Sönmez
  Beyhan Aslan
  Nurettin Dilek
  Abdülbaki Erdoğmuş
  Seyit Haşim
  Hamimi Sebğatullah Seydaoğlu
  Evren Bulut
  I. Yaşar Dedelek
  Mustafa Taşar
  Mecit Pürüzbeyoğlu
  Hakkı Oğuz
  Aykut Levent Mıstıkoğlu
  Erkan Mumcu
  R. Kazım Yücelen
  Bülent Akarcalı
  Ahat Andican
  Aydın Ayaydın
  Şamil Ayrım
  Mehmet F. Fırat
  Ediz Hun
  Yılmaz Karakoyunlu
  Cavit Kavak
  Emre Kocaoğlu
  Nesrin Nas
  Sühan Özkan
  Şadan Tuzcu
  Işın Çelebi
  Sümer Oral
  Işılay Saygın
  Rıfat Serdaroğlu
  Ilhan Aküzüm
  Murat Başesgioğlu
  Cemal Özbilen
  Sefer Ekşi
  Mehmet Keçeciler
  Miraç Akdoğan
  Ahmet Tevfik Özal
  Ekrem Pakdemirli
  Ali Doğan
  Süleyman Çelebi
  Ömer Ertaş
  Hasan Özyer
  Erkan Kemaloğlu
  Şükrü Yürür
  Sefer Koçak
  Ahmet Kabil
  Mesut Ahmet Yılmaz
  Ersin Taranoğlu
  Mehmet Çakar
  Yaşar Topçu
  Ali Kemal Başaran
  Eyüp Cenap Gülpınar
  Kamran Inan
  Lütfullah Kayalar
  Ataullah Hamidi
  Burhan Isen
  M. Salih Yıldırım
  Zeki Çakan
  Ali Güner
  Yaşar Okuyan

  İdamın kaldırılmasına "ret" oyu kullanan TEK parti olan MHP'NİN ONURLU ŞEREFLİ VATANSEVER milletvekilleri
  Devlet Bahçeli
  M. Metanet Çulhaoğlu
  Ali Halaman
  A. Fatin Özdemir
  Recai Yıldırım
  Hasari Güler
  Abdülkadir Akcan
  Mehmet Telek
  Nidai Seven
  Adnan Uçaş
  Mehmet Arslan
  Koray Aydın
  Şefkat Çetin
  Sedat Çevik
  Ali Işıklar
  Abdurrahman Küçük
  Hayrettin Özdemir
  Mustafa Cihan Paçacı
  Şevket Bülent Yahnici
  Osman Müderrisoglu
  Tunca Toskay
  Nesrin Ünal
  Bekir Ongun
  Orhan Bıçakçıoğlu
  Ali Uzunırmak
  Aydın Gökmen
  Hüseyin Kalkan
  Hüseyin Arabacı
  Ibrahim Halil Oral
  Ersoy Özcan
  Süleyman Coşkuner
  Burhan Orhan
  Orhan Şen
  Hakkı Duran
  Irfan Keleş
  Salih Erbeyin
  Ali Keskin
  Mustafa Gül
  Mihrali Aksu
  Mücahit Himoğlu
  Ismail Köse
  Cezmi Polat
  Mehmet Ay
  Ali Özdemir
  Mehmet Hanifi Tiryaki
  Mustafa Yaman
  Bedri Yaşar
  Süleyman Turan Çirkin
  Mehmet Şandır
  Mehmet Nuri Tarhan
  Osman Gazi Aksoy
  Mustafa Zorlu
  Yalçın Kaya
  Hidayet Kılınç
  Enis Öksüz
  Cahit Tekelioğlu
  Ahmet Çakar
  Mehmet Gül
  Nazif Okumuş
  Esat Öz
  Bozkurt Yaşar Öztürk
  Mehmet Pak
  Mustafa Verkaya
  Yusuf Kırkpınar
  Ahmet Kenan Tanrıkulu
  Oktay Vural
  Arslan Aydar
  Mehmet Serdaroğlu
  Sabahattin Çakmakoğlu
  Hasan Basri Üstünbaş
  Ramazan Mirzaoğlu
  Meral Akşener
  Cumali Durmuş
  Kemal Köse
  Faruk Bal
  Ali Gebeş
  Mustafa Sait Gönen
  Hasan Kaya
  Basri Coşkun
  Namık Hakan Durhan
  Hüseyin Akgül
  Ali Serdengeçti
  Mehmet Kaya
  Nevzat Taner
  Metin Ergun
  Ismail Çevik
  Mükremin Taşkın
  Mükerrem Levent
  Cemal Enginyurt
  Yener Yıldırım
  Osman Fevzi Zihnioğlu
  Ahmet Aydın
  Vedat Çınaroğlu
  Hüsnü Yusuf Gökalp
  Lütfü Ceylan
  Reşat Doğru
  Nail Çelebi
  Muzaffer Çakmaklı
  Armağan Yılmaz
  Ayhan Çevik
  Ahmet Erol Ersoy
  Mesut Türker
  Şuayip Üşenmez
  Ismail Hakkı Cerrahoğlu
  Kürşat Eser
  Sadi Somuncuoğlu
  Şaban Kardeş
  Hasan Çalış
  Osman Durmuş
  Abbas Bozyel
  Ilhami Yılmaz
  Mehmet Nacar
  Birol Büyüköztürk
  Mehmet Kundakçı
  Müjdat Karayerli
  Bekir Aksoy

  " http://www.etikhaber.com/content/view/38161/40/ "


  yazar biraz daha araştırma yapması gerekiyor gibi geliyor bana
  Düzenleyen ozkandonmez : 16-08-2009 22:36 Sebep: 1. mesajdan uzun alıntı kaldırılmıştır.

 13. #13
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  10-03-2007
  yaş
  43
  Mesajlar
  339
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı malcolm Mesajları Görüntüle
  Demek ki meydanlarda afedersiniz "bir tarafı zorlayana kadar bağırarak" Milliyetçi olunmuyormuş.
  lafı ağzımdan aldın kardeş teşekkürler böyle milliyetçilik olmaz

 14. #14
  Administrator
  Bağlantı Tarihi
  30-12-2002
  yaş
  48
  Mesajlar
  21,822
  Teşekkür
  122
  140 Mesajda 153 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Genel ,

  Konuşmalarınızda ve düşüncelerinizi aktarmalarınızda lütfen üslubunuzu koruyunuz.

 15. #15
  Member
  Bağlantı Tarihi
  14-05-2007
  Bölge
  karadeniz bölgesi
  yaş
  42
  Mesajlar
  1,629
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  apoyu o zaman ipten alanların şimdi konuşmaya zerre kadar hakkı yoktur
  sus bari

 16. #16
  Member
  Bağlantı Tarihi
  17-02-2008
  Mesajlar
  1,022
  Teşekkür
  0
  1 Mesajında 1 teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Yukarıda bir link verilmiş baştan sonra "hakaret"ten başka birşey görmedim ben linkte "gocunmanın" verdiği aleacele, sorulara sorularla yanıt anlayışıyla zaten birtakım isimleri ve partileri "Milliyetçilik" tekeline sahip ve kutsanmış gibi kabul ederek yazılmış bir yazı.

  Valla adminim, bildiğimiz deyimi olabildiğince yumuşatarak sunmaya çalıştım :D

 17. #17
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  01-09-2008
  Mesajlar
  380
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı armonil Mesajları Görüntüle
  MHP nasıl bilirsiniz?

  MHP yi Merve Kavakçıdan sorun deriz....
  Merve kavakçıdan ziyade Nesrin ünal ona sorulabilir....

 18. #18
  Member
  Bağlantı Tarihi
  29-07-2006
  Mesajlar
  2,833
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  bi vatandaş yazmışş apoyu ipten alanların konuşmaya hakkı yok

  şimdi o vatandaşın en başında reisi cumhur başkomutanlık yapıcak savaşlarda olan kişi idama ne demiş bi sorsun
  ayrıca onu ipten alanlar şimdi devleti bile yönetiyordur belki bir araştırıversin...
  Düzenleyen eren511 : 16-08-2009 23:22

 19. #19
  Member
  Bağlantı Tarihi
  29-07-2006
  Mesajlar
  2,833
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  bi arkadaş amerikan vatandaşı birini sormuşş
  diğeride eski bir hanım milletvekilini örnek göstermiş konu ile çok alakalı yaa

  şimdi bu ülkede en başta anayasa ve onun alt kolları olan kanunlarla yönetilir hiç bir tc vatandaşı bu yasalara aykırı harekette bulunamaz...
  sene 2009 7 senelik sürede gerekli çoğunluğuda yakalamış ve gerekli desteğide alan bir parti neden bu soruna kayıtsız kalmışmış ..neden çözememişmiş...
  Düzenleyen eren511 : 16-08-2009 23:27

 20. #20
  Member
  Bağlantı Tarihi
  29-07-2006
  Mesajlar
  2,833
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Apo'yu ipten kurtaran imza

  bir arkadaşda milliyetçilik tarifi verirmiş...

  milliyetçilik tarifi isteyen açsın atatürkün milliyetçilik tarifine baksın...
  o tarifede bir tc başbakanının bir teröriste sayın demesi geçiyormuymuş bi söyleyiversin artı bir terörizmin siyasi yapılanması ile müzakere ediniz lafı geçiyormuymuş...
  Düzenleyen eren511 : 16-08-2009 23:24

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Bu konuda gezinen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. ABD piyasayı ipten aldı
  Gönderen HaBeRx konu Genel Kultur bölümünde
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24-01-2008, 10:10
 2. Hayat kurtaran buluş
  Gönderen HaBeRx konu Genel Sohbet bölümünde
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27-11-2007, 11:40
 3. Güzelliği ipten aldı
  Gönderen HaBeRx konu Genel Sohbet bölümünde
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-11-2007, 12:40
 4. İntihardan kurtaran o söz
  Gönderen HaBeRx konu Genel Sohbet bölümünde
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 23-09-2007, 15:20
 5. Hapisten kurtaran isim
  Gönderen HaBeRx konu Genel Sohbet bölümünde
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 29-08-2007, 14:30

Bookmarks

Gönderim Kuralları

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazamazsınız
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Desteklediklerimiz
aiofiles.Com , cfturkey.com, birbirgidiyor.com,MTP Patent ve Marka Tescili,Butik Düğün ve Bebek Fotoğrafçısı,RC MARKETİM,MERSİN RC, Filbox , Digitürk İnternet , Digitürk , Digitürk