Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dikkat!!Dikkat!

Collapse
Konu Kapali.
X
X
 • Filtre
 • Zaman
 • Gösterim
Clear All
yeni mesajlar

 • Dikkat!!Dikkat!

  Goldmaster Elektronik  Goldmaster tablet 
  Titanium kart ile izlemek zorunda olanlar!!
  Bu uyari size arkadaslar..Bildiginiz gibi Titanium Kart ile conax ve seca2 kanallari izlenmektedir...Ve bu konuda profesyoneller ve amatorler tarafindan hazirlanan bircok dosya bulunmaktadir...

  Seca2 kanallari icin Titaniium OS 1.06 gerekirken Conax kanallari icin Titanium OS 1.03 olmalidir..Eger bir tek kart ile bazen Conax bazen de Seca2 kanallarini izlemek icin yapmaniz gereken OS degisiklikleri problem olabiliyor..Kartinizin OS versiyonu ya 1.03'de yada 1.06'da takili kaliyor ve OS degisikligi yapamama sorunu ile karsi karsiya kalabilirsiniz...

  Bunun nedenleri cesitlidir..Kartinizin cipi, kullandiginiz kart yazici ve/veya dosya ve/veya software kartinizda bu problemi yaratabilir...

  Bu yuzden benim tavsiyem iki titanium karti bulundurmaniz veya baska yontemlerle izlemenizdir...Kartlarin bir tanesini devamli OS 1.03'de diger bir tanesini de OS 1.06'da bulundurursunuz...Boylece bu sorun ile karsilasma ihtimaliniz olmaz...

  Ayrica unutmayiniz ki, kartiniza dosya yuklemeden once mutlaka kartinizi "erase" yapip "virgin state" durumuna getiriniz...Bu islemi yapmadan dosya yuklemeyiniz.
  Son düzenleme guest15; 21-09-2004, 21:04.

 • #2
  Konu: Dikkat!!Dikkat!

  Sayın Moderatörüm, (@salih15)

  Bu ve diğer bölümdeki açıklama/uyarıları okudum. TitanKartloader V[1].1.10.02 programının nasıl kullanılacağını da yazmışsınız, ancak öncesinde infinity proglamlayıcı çalıştırılacak mı? (usb+rs232 portlu) Phoenix kutusuna tıklayıp 3.58 ve smartcard işaretleyip tamamı tıkladığımızda, "cihaz tepsi konumunda" uyarısı veriyor. Infinity programlayıcının eski durumuna dönmesi için USB portunun sökülüp, takılması veya bilgisayarın açılıp, kapatılması gerekiyor. Rs232 bağlantım normal(2-3, 3-2, 7-8, 8-7 ve 5-5 ) Infinity'de cihazı tepsi konumuna alındığında cihaz üzerindeki led'ler kırmızıya dönüşüyor. Yani sizin anlayacağınız yükleme öncesi hazırlık aşamasındaki bilgilere ihtiyacım var. Yardımınızı bekliyorum.

  Saygılar.

  Yorum


  • #3
   Konu: Dikkat!!Dikkat!

   Sevgili gurkanguzel, maalesef daha once infinity USB kart programlayici kullanmadim...O yuzden tam olarak sana yardimci olamayacagim..

   Sadece diyebilirim ki; titanium kartini programlamak icin kart yazicini "phoenix 3,57 veya 3,58 mhz" moduna getirmen gerekiyor..anladigim kadari ile bu secenegi kart yazicinin yazilimi uzerinden secmek mecburiyetindesin...

   Kart yazicini yukarida soyledigim moda getirdikten sonra kartini programlayabilirsin..emin olmamakla birlikte serial baglantiya ihtiyacin var ayrica...

   Ben titanium kartimi veya phoenix modunda bir karti programlama ihtiyaci duydugum zaman MASTERA IV kart yazicisini kullaniyorum...Cunku bu kart yazicinda mod secme software uzerinden degil, fiziksel olarak kart yazicinin uzerinde bulunan button'u kullanarak seciyorsun... MASTERA IV, Bence en iyi phoenix modunda en iyi calisan kart yazicisidir..

   Kolay gelsin..

   Yorum


   • #4
    Konu: Dikkat!!Dikkat!

    Hocam ilginize çok teşekkür ederim. Forumda konu ile bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Sanki bir yer de okumuştum "ganidağlı" kullanıcı adlı bir arkadaş bu sorunla uğraşmıştı. Gani Dağlı yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

    Saygılar.

    Yorum


    • #5
     Konu: Dikkat!!Dikkat!

     Merhaba, arkadaşım titanyum,m2 vb yüklemek için infinity com port ayarını yapacaksınız.Cihazı phoenix moduna(3.57) alacaksınız.tepsi durumuna geliyor uyarısı ile birlikte yazıcı program kayboluyor.sonra titanyum yazıcı programı çalıştıracaksın.ve kartını yükleyeceksin.Normal konuma dönmek için tepsi durumundan çık komutu vereceksin.Cihazı açıp kapama, kablo sökme gibi işlemler yok.Kolay gelsin.

     Yorum


     • #6
      Konu: Dikkat!!Dikkat!

      Originally posted by serkanguzel
      Hocam ilginize çok teşekkür ederim. Forumda konu ile bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Sanki bir yer de okumuştum "ganidağlı" kullanıcı adlı bir arkadaş bu sorunla uğraşmıştı. Gani Dağlı yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

      Saygılar.
      arkadasim tita yuklemek icin yapman gerekenleri arkadaslarim yazmislar
      yalniz tepsi simgesi durumundan cikman icin ekranin en sag tarafine bak orda infinty simgesi goreceksin oraya sol clik yap ve "phoenix kipinden cik" diye bir yazi goreceksin oraya clik yap normal hale gelir..
      iyi calismalar kolay gelsin


      Yorum


      • #7
       Konu: Dikkat!!Dikkat!

       Sayın Moderatörlerim (@eurodigital ve @ganidaglı),

       Infinity USB+RS232 bağlantılarım yukarıda izah ettiğim gibi tamam.
       İnfinity penceresini açtıktan sonra phoenix düğmesine tıklıyorum sağda "frekans: 3.58" işaretli, solda kutupsallığı sıfırla: Phoenix işaretledim ve tamamı tıkladım cihaz tepsi konumuna geçti. Titanyum Progger'i çalıştırdım, settigs'te com1 seçili, solda yeşil düğmeye tıkladım, ATR:NO ATR ve UNSUPPORTED TITANIUM OS FOUND ikazı verdi. Aldırmayıp "Erease" düğmesine tıkladım, RESETTING CARD ve hemen altında -> SENDING TRAPCODE ikazlarını verdi. Bu ikazlarla birlikte yükleme penceresindeki bütün düğmeler pasif duruma geçti. Bu şekilde de kalıyor çok uzunca bir süre bekledim hiç bir değişiklik ve başka bir uyarı da yok. Buraya kadar yazdıklarım normal ise, bir sonraki aşamaya geçmek için Titanyum Progger'in beni yönlendirmesi gerekmiyor mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

       Saygılar.

       Yorum


       • #8
        Konu: Dikkat!!Dikkat!

        Sayın Moderatörlerim (@eurodigital ve @ganidaglı),

        Infinity USB+RS232 bağlantılarım yukarıda izah ettiğim gibi tamam.

        İnfinity penceresini açtıktan sonra phoenix düğmesine tıklıyorum sağda "frekans: 3.58"
        işaretli, solda kutupsallığı sıfırla: Phoenix işaretledim ve tamamı tıkladım cihaz tepsi
        konumuna geçti. Titanyum Progger'i çalıştırdım, settigs'te com1 seçili, solda yeşil düğmeye tıkladım, ATR:NO ATR ve UNSUPPORTED TITANIUM OS FOUND ikazı verdi. Aldırmayıp "Erease" düğmesine tıkladım, RESETTING CARD ve hemen altında -> SENDING TRAPCODE ikazlarını verdi. Bu ikazlarla birlikte yükleme penceresindeki bütün düğmeler pasif duruma geçti. Bu şekilde de kalıyor çok uzunca bir süre bekledim hiç bir değişiklik ve başka bir uyarı da yok. Buraya kadar yazdıklarım normal ise, bir sonraki aşamaya geçmek için Titanyum Progger'in beni yönlendirmesi gerekmiyor mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

        Saygılar.

        Yorum


        • #9
         Konu: Dikkat!!Dikkat!

         serkanguzel, titanium kartini programlamak icin cok eski bir program kullaniyorsun..onu bosver, sen banana programini kullan...dosyayi da buraya koyuyorum senin icin...

         kart yazicini once phoenix 3,57 veya 3,58 mhz durumuna getir..serial baglantilarini kontrol et...banana programini calistir..load flash tikla hex dosyasini sec..daha sonra load eeprom tikla eep dosyasini sec...ve program card tikla...otomatik olarak once erase yapacak sonra dosyalari yukleyecek...isi bitince de "card programmed succefully" mesajini verecek..
         kolay gelsin..
         Ekli Dosyalar

         Yorum


         • #10
          Konu: Dikkat!!Dikkat!

          Sayın Mod.um (@salih15)

          Söylediğinizi aynen uyguladım, "babana" programının penceresinin altında yeşil bant içerisinde "Trapping card.." uyarısı var. Sanırım yükleme devam ediyor. Bu işlem ne kadar süre devam edecek! "Trapping card" yükleme devam ediyor anlamında mı?

          Saygılar.

          Yorum


          • #11
           Konu: Dikkat!!Dikkat!

           traping olmadan programlama olmaz...o zaman durdur programi...once erase tikla...erase olduktan sora dosyalari anlattigim gibi yukle...kartinda veya bilgisayar ile kart yazicisi rarasinda bir iletisim problemi var...

           Yorum


           • #12
            Konu: Dikkat!!Dikkat!

            Sayın Mod.um(@salih15)

            Com1 portu ile RS232 kablo bağlantım (2-3, 3-2, 7-8, 8-7 ve 5-5 ) şeklinde ve normal çalışıyor, çünkü diğer işlerimde sorunsuz kullanıyorum. Bu bağlantı şekli İnfinity'i görmüyorsa, değişik bağlantı için pin numaralarına ihtiyacım var!

            Saygılar.

            Yorum


            • #13
             Konu: Dikkat!!Dikkat!

             Ustalar benimle ilgiyi kestiler sanırım! Saygılar.

             Yorum


             • #14
              Konu: Dikkat!!Dikkat!

              RS 232 Kablonun çapraz değil de, bire bir olacağını nihayet öğrendim ve titanyum kartı proglamladım. Yardımcı olan/olmayan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

              Yorum


              • #15
               Konu: Dikkat!!Dikkat!

               siteminiz yersiz...sevmedim.

               Yorum

               İşlem Yapılıyor
               X